Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: IshootPeople   
Дата:   28-07-14 21:52

Здравейте

Имам няколко много хубави южни прозорци в студиото и искам да им забия нещо да не пече много а и да има по мека светлина за снимки .Първо ми мина през акъла паус ама се отказах после смятах някакво фолио ,но и от него се отказах .Въпроса ми е има ли опция да си взема някакъв плат бял прозрачен нещо такова и да го сложа на релса като перде .И какъв плат трябва да е примерно нещо като материала на софтбоксовете .

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: tzl   
Дата:   28-07-14 22:01

Вземи си няколко тънки пердета и ги сложи на 2 или 3 релси. Така ще можеш да контролираш мощността или си сложи 1 релса и нанижи на нея 2-3 пердета.

Какъвто и плат за пердета да вземеш (бял или сив цвят), ще ти върши работа.



Публикацията е редактирана (28-07-14 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: Lycan   
Дата:   28-07-14 22:32

опънат тензух на метър - метър и половина пред прозореца става перфектен екран

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: IshootPeople   
Дата:   28-07-14 22:36

Дам и по чуждите форуми казват тензух .Ама май ще си харесам някое перде ,че тензуха не е много удобен нищи се лесно и не ми се мисли ::)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: MarinY   
Дата:   29-07-14 06:02

Ако е на юг и имаш директно слънце, рехав материал като тензуха не върши работа. И друго нещо - пак от директното слъце - след седмица до месец, естественият ти "софтбокс" от хартия или плат ще стане доста жълт. ;)
За южно изложение, качественото спасение е матово стъкло или нещо от рода на поликарбонатите. Пак матови.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: Plamen11   
Дата:   29-07-14 12:56

Преди време, в подобна тема, бях прочел, че се препоръчваше плат, от който се правят знамената, но не си спомням как се казваше.

-----


Сега погледнах и попаднах на това .Може някой да е ползвал подобно и да каже дали става добре с него.



Публикацията е редактирана (29-07-14 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: kalynsky   
Дата:   29-07-14 13:01

Паус!?

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: tzl   
Дата:   29-07-14 13:12

@Plamen11 ,

Дефнирай какво означава "става добре с него". И каква е разликата между него и друг неоцветяващ плат? Светлината ще е дифузна и ако е бял платът, няма да е с различна температура от това, което идва отвън.

Не знам колко от вас биха познали снимки, които съм правил с дифузьор от ролка от кухненска хартия и такива с истински софтбоксове. Повечето тук не могат да разпознат снимано със сребрист бюти диш или чадър и същата големина софтбокс, а какво да говорим за различни платове.

По същия начин надали някой ще разпознае кое какъв плат е, защото всичко, което е необходимо е да се създаде нов източник, който е по-голям по отношение на обекта, който се заснема.

Това, което прави този плат допълнително, е да оцвети светлината. Ако е бял или сив, няма да я оцвети по различен начин. Но дори и това оцветяване надали ще притеснява някого, защото слънцето е с различна цветна температура през различните дни на годината. Да не говорим за оцветяването от сгради или дървета, които са в близост.

Снимките няма да станат по-добри с плат за знамена, тензух или перде или чаршаф (най-достъпният вариант). Тези неща са просто инструмент, който няма да направи съвършен софтбокс, но ако човек знае какво да прави, ще направи чудесни снимки.



Публикацията е редактирана (29-07-14 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: marchello   
Дата:   29-07-14 13:19

Текстилна вата /от по-тънката/[smilie5] тъй си бях направил веднъж едни прозорци. Иначе евтини бели платове по складовете има много.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: pmartinov   
Дата:   29-07-14 13:44

Има една бяла непрозрачна подложка за ламиниран паркет.

Има различни дебелини от 1;2;3;5 мм

http://parketilazur.com/images/podlojka_pod_laminat_1.jpg?osCsid=aad03839b0bbfea3007870e264aafa8e


За целта според интезивноста на светлината се преценя и дебелината на подложката.


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: Plamen11   
Дата:   29-07-14 13:58

tzl, това, което писах е по спомен от една стара тема, в която се осъждаше какво да се ползва за софтбокс тип направи си сам.Написах го, за да може, ако някой го е ползвал да сподели впечатления и евентуално да е от полза.Под добре имах предвид по-скоро дали е по-практично ( по-лек, да се почиства по-лесно и т.н.) .

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: tzl   
Дата:   29-07-14 14:11

Ясно, разбрах те.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо дифузно на прозорците съвет
Автор: CaracolStudio   
Дата:   29-07-14 19:03

Спрях се на релса с 3 пердета бели ,няма проблем със слънцето защото отдолу под тях имам алум щори които щя ги предпазват от пряка светлина.Само като снимам ще вдигам щорите .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »