Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: GuitarString   
Дата:   28-07-14 04:33

Здравейте,
Имам символичен опит с лентов апарат (1 изщракан филм с въпросния Олимпус). Но понеже ми се налага да го използвам в близките дни, при това в края на деня се чудя дали да вярвам на тази възможна комбинация - бленда 2.8 при фокус безкрайност, не ми се ще да разбера отговора след като видя резултата, затова се допитвам до по-опитните форумци. Ето и снимка на въпросната конфигурация. От долу на обектива има друга скала и всъщност това което е отгоре като пейзаж е отдолу със символа безкрайност. Иначе взех за целта Fuji Pro 400H. Благодаря.

[https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10525721_10152252237011453_634874834...



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: pmartinov   
Дата:   28-07-14 06:00

Спокойно можеш да снимаш на тези параметри!

Ако кадрите позволяват да ползваш статив,резултата ще е видимо по-добър .

На спусъка имаш една вътрешна резба-тя е за жило което минимизира трептенията при натискането.Също ти го препоръчвам!

Меренето на апарата е със селенов елемент-без батерия.

С времето този светлочувствителен елемент губи от точноста си,за това ако искаш качеството на експозицията да е на ниво ползвай външен светломер.

Това е легендарна камерка с отлично качество!



Публикацията е редактирана (28-07-14 06:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: GuitarString   
Дата:   28-07-14 06:28

Благодаря за бързия отговор [thankyou] ,

просто ми се виждаше невероятно това което виждам, но явно нормално за този модел :). Статив за съжаление няма да мога да ползвам, става дума за снимки на музикален фестивал и изобщо не дават да се вкарва това което те наричат професионална техника и затова никона отпада като вариант. Но с този апарат ще мога да вляза. Видях я резбата на спусъка, но жило нямам. Ще видим какво ще излезе. Апарата ми е подарък от първия му собственик и е в добро видимо състояние. Ще покажа ако излезе нещо горе долу добро. Става дума за концерт на Ник Кейв и много искам да имам хубав спомен. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: pmartinov   
Дата:   28-07-14 07:10

:)Да няма скала за метрите!

Със символи е .

Инструкция за ползване

Ако нещо има неясно,не се притеснявай и питай !

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: uri64   
Дата:   28-07-14 09:18

При този апарат нагласянето на стойностите на блендата е само когато се снима със светкавица. Във всички останали случаи е предвидено да се снима на автоматичен режим- А. Много е възможно при опит за снимане с нагласяне на блендата и без светкавица да не се получи читав кадър. Принципно има само две стойности за скорост на затвора.



Публикацията е редактирана (28-07-14 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-07-14 10:13

Трипа ако му работи селеновия елемент отработва комбинация от диафрагма и скорост 1/40 или 1/200. На тъмно се дига червено палче, ако не му достига светлина , ако сложиш на А. Ако снимаш на 2.8 на тъмно ще ти избере скорост 1/40. Снимай с полуспусък въпреки всичко, но се приготви за размацани снимки. Има скала за мерене отдолу на ринга със символите клик-стоповете са на 1м., 1.5м., 3м. и безкрайност. Символа на хора в цял ръст е в оранжево - един вид на него всичко ти е на фокус при повечето положения заради ДОФ-а.



Публикацията е редактирана (28-07-14 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: uri64   
Дата:   28-07-14 13:30

Не че не може да се постигне кадър на 2.8, но това не е апаратът с който да се снима в режим "приоритет на бленда".

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: GuitarString   
Дата:   29-07-14 01:40

Да, изглежда, че настройките за бленда са за светкавица, аз имам такава, но не смятам да я използвам. А автото изобщо не бях го видяла до сега. Изснимала съм през деня един филм и сама съм си избирала блендите. Имам размазани когато съм забравила да сменя разстоянието иначе горе долу биват като за моите претенции. Всичко което казахте ми бе наистина полезно и много благодаря, смятам че ще опитам да поекспериментирам, тоест няма да изщракам филма само с едни настройки и ще видим резултата после. Червеното палче до сега не съм го виждала, но и не съм снимала на тъмно. Имам и план Б - айфон, то той не ме вдъхновява нещо. [smile] Ще гледам да се наредя и по от рано близо до сцената.

А ето да стане и фотографска темата да покажа две-три снимки от опита с Олимпусчето.


https://farm8.staticflickr.com/7392/9854315613_11de102ea0_c.jpg




https://farm8.staticflickr.com/7323/9854235576_ee3c1f0707_c.jpg




https://farm3.staticflickr.com/2882/9847021164_f4695cd58a_c.jpg



[shtrak] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: MikeDimit   
Дата:   29-07-14 10:15

Палчето може да се е разкачило и да не се задейства. Не е болка. Натискайте плавно спусъка ( да има време да замери експозицията :-). Иначе е страхотно апаратче - най-тихия попадал в ръцете ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Olympus Trip 35
Автор: pmartinov   
Дата:   29-07-14 10:56

В условия на ниско осветление най-важното е натискайки равномерно и плавно спусъка да не предизвикваш никакви сътресения върху корпуса на апарата-така ще имаш максимално резки кадри.

Ако има възможност една цифрова сапунерка да вкараш също ще ти е полза щом искаш сигурни кадри защото ще имаш по-голям избор.


[shtrak]



Публикацията е редактирана (29-07-14 10:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »