Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Четец за карта памет
Автор: Божидар58   
Дата:   27-07-14 17:36

Купувам вече трети четец за карта памет CF. Колкото и внимателно да поставям картата в гнездото, все ще се изкриви някое от крайните крачета на куплунга на четеца. Те крачетата са толкова тънки, че просто се чудя...Какъв четец да търся. Досега съм купувал в диапазона до 30лв...


Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: sirkhann   
Дата:   27-07-14 17:44

За CF карти ли? Аз имам HAMA от няколко години, не съм го счупил още, но не ползвам CF активно вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: Божидар58   
Дата:   27-07-14 17:51

И аз досега съм купувал HAMA и по принцип съм внимателен. И въпреки това днес при съвсем леко поставяне на CF картата усетих, че нещо леко заяде и като погледнах видях, че крайното краче на куплунга на картата е изкривено.


Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: quazimodo   
Дата:   27-07-14 17:56

Аз, поради опасността от повреда, много рядко ползвам четец. Колкото и бавно и примитивно да е, ползвам ЮСБ кабелче и ЕОС ютилити.


Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: CaracolStudio   
Дата:   27-07-14 18:38

Имам 2 четеца еднакви са разликата е че единият е USB3 а другият USB2.Ползвам ги без да внимавам даже :) марката е Transcend.Не правя реклама просто съм доволен и картите ми са такива . Ето го четеца


Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: compur   
Дата:   27-07-14 18:58

"Аз, поради опасността от повреда, много рядко ползвам четец"... понеже четеца е 20-тина лева, а платката, на която е закрепен куплунга във фотоапарата е доооооосттттаааааа по-скъпа - в зависимост от модела може и да е до 1000 лв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: k7   
Дата:   27-07-14 21:36

Аз имам такъв от около 10 години и не е мръднал :-)
http://www.acerdirect.co.uk/Sandisk_12_in_1_Memory_Card_Reader_SDDR-89-E15/version.asp



Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: tvk75   
Дата:   27-07-14 22:37

колега,вероятно просто трябва повече внимание при поставяне на тия карти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: Божидар58   
Дата:   27-07-14 22:47

Както писах, аз съм много внимателен по принцип и винаги пипам съвсем внимателно, но ми прави впечатление, че картата влиза доста хлабаво в улея и при едно съвсем леко изместване крайните крачета не попадат там където трябва и или хлътват или се изкривяват, но предполагам за толкова пари това качество.....


Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: quazimodo   
Дата:   27-07-14 22:49

Компурче, чЕти бе бате! Картата НЕ ИЗЛИЗА ОТ АПАРАТА.

Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: VladX   
Дата:   28-07-14 10:09

Квазимодо, Компира го е прочел съвсем ясно и точно затова те избазика. Възможно е да не си наясно от риска, когато прехвърляш снимки от тялото с кабел към компютъра.

Четец за СФ карти ползвам от години. Изобщо не внимавам, когато поставям картата в четеца. Просто ръгам и това е. Нито повреден четец имам, нито повредена карта.



Публикацията е редактирана (28-07-14 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: MuHaTa123   
Дата:   29-07-14 00:56

Повечето четци за CF карти си имат издатинки в слота, които подхващат картата в улейчетата отстрани на картата и тя си се плъзва точно върху пинчетата. Първия четец така му ги изкривих, втория е няква Хама за 25 лв от техно***** , с описаните "издатинки" и досега не съм имал проблем нито с четеца, нито с някоя карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Четец за карта памет
Автор: asahi   
Дата:   29-07-14 09:17

Никога не съм кривил пин на четец или фотоапарат. Вече 15 години.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »