Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: ivunka   
Дата:   11-07-14 20:26

Здравейте! [smile]
Опитвам се да избера фотоапарат, предназначен за любителски снимки. Бюджетът, който мога да отделя за него, е 1000 лева +-50. Бих искала да ви помоля за съвет. Колебая се между 2 апарата - един Nikon и един Canon с 2 различни обектива:
http://brosbg.com/CANON-EOS-650D-+-obektiv-CANON-EF-S-18-55-f-3.5-5.6-IS-II-product-5969

http://brosbg.com/CANON-EOS-650D-+-obektiv-CANON-18-55mm-f-3.5-5.6-DC-III-product-7268

http://www.emag.bg/nikon-d3200-24-2mp-obektiv-18-55-mm-vr-ii-vba330k009/pd/DJWHZBBBM/

Ще съм много благодарна ако ме посъветвате нещо и помогнете с избора! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: nevermess   
Дата:   11-07-14 20:31

650D не е в класа на d3200.

Никон в този клас това:

Никон d5200

По скъп е от канона с 80 лева, но получаваш карта памет и чанта..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivunka   
Дата:   11-07-14 20:51

Благодаря много! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: petrov88   
Дата:   11-07-14 21:09

Никонът във всички по- бели магазини е 800лв пак с карта и чанта ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-07-14 21:26

Фототехника се пазарува от тук:

http://magazin.photosynthesis.bg/


или от тук:

http://www.photopavilion.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   11-07-14 21:55

Ако не те хванат, може и от тук: http://www.sony.bg/electronics/fotoaparati


Но трябва да го направиш тайно и да не го споделяш след това...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: BonoVox   
Дата:   11-07-14 22:31

Посочил си обяви с апарати с един китак

Взимай това:

A58 с два обектива: китак 18-55 и светлосилен 35/1.8 + ЧАНТА - всичко за 1099 лева

и не се занимавай с глупости [cool]



Публикацията е редактирана (11-07-14 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: allyx   
Дата:   12-07-14 01:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: BonoVox   
Дата:   12-07-14 08:22

Отварям й очите и за други опции и то по-евтини като комплект, пък тя да си решава какво да вземе. [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-07-14 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: insofia.net   
Дата:   12-07-14 08:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Don_Diego   
Дата:   12-07-14 09:18

allyx

Човек, аз не знам дали някой със сони рекламата прекалява, ама ти ако не си мерудия на всяко сони, ей на... комплекси ли те гонят, някой преди 25 години ти е продал калпав уокмен?

Така зададения въпрос от ivunka показва, че не е много наясно с това от къде и какво да купи. Предложението на BonoVox в никакъв случай не е лошо или подвеждащо, напротив. За любител е супер опция. Та, какъв ти е пойнта да се дърлиш и да рипаш като ощипана мома на седенка, всеки път когато прочетеш "сони"???

П.П. още един глас за:
A58 с два обектива: китак 18-55 и светлосилен 35/1.8 + ЧАНТА - всичко за 1099 лева



Публикацията е редактирана (12-07-14 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kimi   
Дата:   12-07-14 10:28

щом е за любителски цели не ти трябва тежък огледалнорефлексен апарат, вземи си безогледален компактен фотоапарат от рода на Канон G - серията, ЕОС М или Сони NEX. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: nik4o79   
Дата:   12-07-14 12:58

650 + 18-55 STM

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: AlexHD   
Дата:   12-07-14 13:01

Изборът ти според мен трябва да безогледален апарат,не на огледално-рефлексен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: allyx   
Дата:   12-07-14 13:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-07-14 13:13

Всеки ден нова тема за избор на камера и все едно и също се пита.
Все пак...

Ако е канона и обектива е 18-55 задължително да е IS версия на последния!!!

Сони А58 е по-слаба камера от D5200 и 650D по отношение качество на картинката. Иначе бива като система, но по-добре някое А57!
Освен това 18-55 на сони е най-слабия от всички системи в момента като оптика без пентакс(тях не ги и поглеждай).

Канон нямат евтини твърди обективи(читави такива имам предвид), зуумовете им са добри - 10-18, 18-55, 55-250. Но 50 1.8 е боклучав, 35ца няма(тези дето ги има са безумно скъпи).

Никон е най-добрата система в този ценови клас. След 18-55 VR II(задължително търси него, става дума за новия модел с копче за сгъване и разгъване) можеш да си купиш 35 1.8 или 50 1.8 за под 300лв единия втора ръка или 300 или 350 бяха нови не помня. И са доста добри за тази пари.

Иии, ако ще е любителско наистина може да помислиш за безогледалка, но цените са малко по-високи.
Сони и Самсунг са добри за бюджетни системи.


Лично аз бих купил нещо втора ръка - евтино тяло и повече обективи. И ако е ново задължително от фотосинтезис или фотопавильон!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Don_Diego   
Дата:   12-07-14 14:55

Автор: allyx
Дата: 12-07-14 13:12

Интересно многознайковците горе как така изведнъж решиха, че авторката нямала нужда от ДСЛР ами от безогледалка... смешно става в тоя форум. А към сони спамерите трябва да се подхожда със зъл прът, особено когато прекаляват с глупавите предложения!


Човеко, наистина имаш сериозни проблеми, но не мисля, че фото-форума е мястото където ще ти се помогне...
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: stown   
Дата:   12-07-14 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivunka   
Дата:   12-07-14 16:59

Благодаря много за мненията ви!

Колкото до фототехниката със сигурност апаратът ще бъде DSLR. Марките, между които се колебая, са Canon и Nikon и разбира се тук идва въпросът: Коя от двете да избера? . Nikon D5200 също влиза в списъка с апаратите, между които се колебая. Колкото повече разглеждам форуми и места, от които мога да купя техниката, толкова повече се обърквам и изборът става по-труден. [smilie11]

Отново ви благодаря за съветите!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-07-14 17:08

Ами зависи какво ще снимаш... т.е. зависи какви обективи ще ти трябват...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: allyx   
Дата:   12-07-14 18:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivunka   
Дата:   17-07-14 20:14

Здравейте [smile] ... отново [smilie5]

Искам да благодаря на всички, които ми помогнаха да избера фотоапарата си и дадоха такива добри съвети. Аз вече съм горд собственик на Nikon D5200. [shtrak]

Та исках да ви попитам за първото зареждане на батерията. Трябва ли да се зарежда 24 часа? Или да я оставя да се зареди докрай и да я изключа?

Много ви благодаря за всичко!



Публикацията е редактирана (17-07-14 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: demiman   
Дата:   17-07-14 20:54

... второто ... и наблягай на книжката повечко [smilie3] не на въпросите ... успех [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: stown   
Дата:   17-07-14 21:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   18-07-14 00:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »