Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на обектив
Автор: Tazmanian   
Дата:   03-07-14 22:45

Здравейте :)
Имам NIKON D90 с AF-S Nikkor 18-105 мм1:3.5-5,6 ED
понеже бих искал да си купя по-дълъг обектив, бих искал ако не е нахално, да ме посъветвате кой от тези двата обектива примерно е за предпочитане:

Тamron Аf 70-300mm f/4-5.6 ld di macro
на цена от 210 лв втора ръка

AF Nikkor 70-300 мм/4-5,6 D ED (старата версия, без мотор)
на цена от 240 лв втора ръка

и още нещо - това, че втория ползва мотора на фотоапарата, не прави ли фокуса чувствително по-бавен или други минуси ?

приемам всякакви подобни предложения :)


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: gbdesign   
Дата:   03-07-14 23:31

и още нещо - това, че втория ползва мотора на фотоапарата, не прави ли фокуса чувствително по-бавен или други минуси ?

Не. Не прави фокуса по-бавен. Прави го зависещ от скоростта на автофокусният мотор в тялото. На флагманско тяло с батериен пакет, фокуса обикновено е по-бърз, от колкото на аналогичен обектив с вграден АФ мотор. Освен това, обективите без вграден мотор, са с по-проста механика и съответно по-здрави и надеждни.

А по въпроса ти. Ми в ценовият клас, който гониш, нямаш избор. Взимай един от двата и със здраве да снимаш.



Публикацията е редактирана (03-07-14 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-07-14 23:36

Я прочети ТАЗИ тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: ivjordan   
Дата:   04-07-14 00:07

От тези двата, никонския 55-200. За още 100 кинта - никонския 55-300. Стабилизацията е много важна при дългото, така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: Tazmanian   
Дата:   04-07-14 01:10

"За още 100 кинта - никонския 55-300... "

Някой конкретен ли имаш предвид ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: stown   
Дата:   04-07-14 02:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: TheBossBG   
Дата:   04-07-14 08:24

70-300 ед е мазня!!! В базара се продава 70-210 помпа(ако снимките са актуални е много добра бройка), който е доста по-добра алтернатива. Отделно, тия 90мм по-малко няма и да ги усетиш(освен, ако не снимаш птици). Имал съм Сигма 70-300 - няма такъв боклук! Имал съм Никон 70-300ВР - скъп, но добър. Сега имам Никон 70-210 4-5.6, има разлика от ВР-а, но ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: Tazmanian   
Дата:   04-07-14 15:55

Да,има Никкор 55-300/4.5-5.6 ВР,с малко бавен автофокус открай докрай,но с добра стабилизация и нелоша за парите си оптика.

каква е конкретната оферта и къде може да се види/пробва ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: ivjordan   
Дата:   04-07-14 16:18

Конкретна не съм виждал напоследък из базара, но принципно върви около 350 лв. втор ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   04-07-14 16:39

Тamron Аf 70-300mm f/4-5.6 ld di- за този обектив всеки лев над 180лв е чиста проба огромна грешка да се даде. Дaже и толкова са му много. Но е по-добър от AF Nikkor 70-300 мм/4-5,6 D ED като острота. Има и уж някакво макро, което бива също.
За 55-300, да, има стабилизация, но: първо докато фокусира човек леко се притеснява дали ще хване момента, след това докато сработи стабилизацията човек си мисли дали изобщо трябва да ползва такова нещо на един от най-бавните стабилизирани обективи. Предимствата все пак като пропуснем колко е бавен са добрата картина и устойчивостта в лошо време, има уплътнение при байонета.
55-200VR e добро решение, ако не се търси много големите мм.
Лично аз бих си взел Тамрона, но не и на тази цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: fotorafi   
Дата:   05-07-14 06:06

Здравейте,много стар никонаджия съм и съм затрупан с обективи. Бързината на авто фокуса не зависи от факта, дали се осъществява от мотор в апарата или обектива. Имам излишни няколко обектива:
-Никор 4/200 мм ръчно фокусен, добра механика, лек ход на фокуса и чисти лещи, две капачки, сенник....140 лв
-Сигма AF 4-5,6/70-210 mm D UC II Добра механика, чисти лещи, бърз автофокус, УВ филтър Хама, задна капачка сенник.....130 лв
Намират се в София за оглед и тест
0886 711 193, Рафи

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: красис   
Дата:   05-07-14 21:03

Имах го този Tamron 70-300mm.като изработка не е лош,но най много ме дразнеше при слабо осветление като започне да търси фокус и може да откачиш,и като видиш зор минаваш на MF да си свършиш работа,абе мани за мен не струва.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: Tazmanian   
Дата:   24-07-14 19:16

Размишленията продължават..... :(
а за този какво ще кажете ?

NIKON 70-300 AF 4-5.6 G

http://olx.bg/nikon-af-nikkor-70-300-f-4-5-6g-i46544765

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »