Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 M42 Nikon
Автор: ikobek   
Дата:   27-06-14 13:00

Здравейте Колеги!
Отдавна си мисля по въпроса обектив м42 на Никон. Темата е много оспорвана. Всеки твърди, че има доста загуба на качеството на снимката при никон, когато се използва адаптер с оптичен елемент. http://500px.com/photo/67299277/
Видях тази снимка. Направена е с хелиос 40-2. Изглежда, че няма никаква загуба на качеството. Някой който лично е опитвал този адаптер с оптичен елемент, ще може ли да напише няколко неща? Също така и търся този адаптер на добра цена. Ако някой от колегите може да ми предложи, ще съм му благодарен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: fraction   
Дата:   27-06-14 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: ikobek   
Дата:   27-06-14 13:12

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-06-14 13:19

Зависи от никона. Доскоро по-ниските серии нямаха мерене с чисто механични обективи. Не знам как стои въпроса при новите модели.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: milen4040   
Дата:   27-06-14 14:54

С адаптор само за проба, скапва образа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   27-06-14 16:14

Що, портрети и макро не стават ли с адаптер без оптичен елемент???

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: ikobek   
Дата:   27-06-14 16:39

Става, но има ограничено фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-06-14 16:52

така и не разбрахме какво е тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: stown   
Дата:   27-06-14 18:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: Pavlov   
Дата:   27-06-14 19:04

Ако имаш Nikkor 50/1.8D - няма голям смисъл от упражнението.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-06-14 19:44

Pavlov написа:
> Ако имаш Nikkor 50/1.8D - няма голям смисъл от упражнението.

Що така? Да не би Хелиос 58/2 да е единственият в света обектив на М42?

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: ikobek   
Дата:   27-06-14 20:33

Stown ще може ли да видя тази таблица?
Имам D7000

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: fotorafi   
Дата:   28-06-14 13:03

Винаги има решение за фотографа. Ако искате с преходник да имате безкрайност, без оптичен елемент, отивате при техника Наско с обектива, преходника и апарата. Той преправя обектива на М-42, тества и вече имаш безкрайност без оптичен елемент. Само, че този обектив няма да може да се ползва с апарати на М-42, остава си сано никонски
София 0887-360-051, Наско, бул. Дондуков 18

Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: sidthesloth   
Дата:   28-06-14 14:16

ikobek,

Вие наясно ли сте колко струва обектив Хелиос 40-2 85мм/1,5? Очевидно - не. За съшите пари (или даже по-евтино) ще се обзаведете с прекрасен Nikkor 105mm/2,5 или Nikkor 85mm/2 и ще ги ползвате без ограничения на всички цифрови DLSR-и Nikon.
Естествено, като ръчнофокусни обективи. Но поставени на D7000 ще имате точно измерване с ясно видими експонационни параметри във визьора. Не бих отрекъл, че човек лесно се изкушава след прехласване по кадри с легендарни обективи. И почва едно мислене - "ами ако и аз така...?!" Но после не е зле да се стъпи на земята и да се помисли - защо М42, кой точно обектив, с какъв бюджет разполагам (ако не е наличен и трябва тепърва да се купува), как се представят по-евтините сходни обективи и т.н.
Иначе, пожелавам успех в търсенето и снимането с ръчнофокусни обективи. Струва си, дори само заради необходимостта да се обмисля повече, преди натискането на спусъка...


Отговори на това съобщение
 Re: M42 Nikon
Автор: ikobek   
Дата:   28-06-14 18:04

Благодаря за съвета [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »