Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 приставка за студийна светкавица
Автор: vandu   
Дата:   03-06-14 10:50

Здравейте. Искам да си направя нещо като домашо студио. Целта ми е снимки на дрехи за сайт. От един 2-3 месеца е пуснат пробно, но снимкте не се получават както трябва:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10390238_288494954665430_1673755287569

Имам фотоапарат "canon sx40 hs" искам към него да прикача някакви аматьорски студийни светкавици.
Проблема ми е че този апарат няма изход и ме интересува дали има някаква опция или трябва нов фотоапарат.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/10366302_287752008073058_6410884750741

Отговори на това съобщение
 Re: приставка за студийна светкавица
Автор: Sokola   
Дата:   03-06-14 11:06

[smilie3] към твоя апарат няма как да да прикачиш някакви аматьорски студийни светкавици,но можеш да ги задействаш

Отговори на това съобщение
 Re: приставка за студийна светкавица
Автор: vandu   
Дата:   03-06-14 11:09

ще съм благодарен ако ми бъде обяснено малко по-подробно

Отговори на това съобщение
 Re: приставка за студийна светкавица
Автор: iasen2   
Дата:   03-06-14 11:27

http://photostudiobstyle.com/tseni/

За 10лв на кадър ще ти ги снимам заедно с мУделка , даже и с мис Русе мога да ти ги снимам .
Иначе давам студио за 10лв на час или 50лв на ден.
Не се занимавай с аматьорски неща , защото визията продава .

иначе веднага мога да ти кажа как да изхарчиш едни 1000лв за студийно оборудване :)

Успех . Ако нещо конкретно те интересува пиши на лични . Вчера две момичета при мен снимаха бижута за каталог . За пръв път снимаха в студио и добре се справиха . Като има желание човек се учи .



Публикацията е редактирана (09-03-16 06:23)

Отговори на това съобщение
 Re: приставка за студийна светкавица
Автор: prisonbreak   
Дата:   03-06-14 11:48

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: приставка за студийна светкавица
Автор: deerstalker   
Дата:   03-06-14 11:49

Добре, че имаш и този фотоапарат. Преди време имаше питане - "защо като снима с телефон - снимките не ставали добре"[smilie5]
Може да се направи предложение на производителя на фотоапарати - да направи такъв фотоапарат с възможност за поставяне на светкавица със соларни панели, че да се пести от покупката на обикновени батерии. Твоя фотоапарат за подобен тип работа не става, единствено за снимки в facebook.
Купи си огледално-рефлексен фотоапарат, обектив, фон, два софбокса, светкавици и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: приставка за студийна светкавица
Автор: anjsan   
Дата:   03-06-14 12:43

Вероятно проблема не е в апарата а във фотографа....
На мен ми се струват снимките , че не са на фокус , но може и да е от компресията на снимката. При фокусиране на нещо с един цвят понякога фотоапарата не успява да намери къде да се спре , докато не намери нещо контрастно , което пък може да е в равнина различна от желаната . При много автофокусни точки също апарата сам си определя къде да фокусира и т.н.
Демек нагласи на една централна точка , сложи апарата на статив , мини на ръчен режим и нагласи правилната експонация , гледай светломера и хистограмата. Светкавица ще помогне (дори и вградената), но трябва да омекотиш светлината с разсейветел . Паус (оризова хартия ) върши много добра работа за самоделни домашни опити с не лош резултат. Дори може да пробваш да сложиш бяла кутийка от филм (фотолента)на вградената светкавица - пак върши работа .
Инак външна светкавица ще ти е от полза , а няколко може да управляваш с радиосинхронизатори или фотоклетки ....
Все пак е добре да обясниш какво и как правиш за да се изясни къде е грешката . Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: приставка за студийна светкавица
Автор: vandu   
Дата:   03-06-14 16:57

Снимките ги правя на SCN на портрет, и в зависимост от това какво ще снимам си играя с ISO-to и яркостта. Но наистина с автофокуса е голям проблем, най-добре се получава от далеч и със зума, но не го ползвам. Най-големия проблем за момента ми е че от прозореца осветява едната половина. За сега си снимам в стая на стената, но за в бъдеще мислех да оборудвам един гараж, но закупуването на нов фотоапарат ще ми дойде в повече на този етап.
"може и да е от компресията на снимката" какво имаш предвид.



Публикацията е редактирана (03-06-14 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: приставка за студийна светкавица
Автор: deerstalker   
Дата:   03-06-14 21:28



това ти е нужно за да имаш резултат - и най вече познания във фотографията и обработката на кадрите.



Публикацията е редактирана (03-06-14 21:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »