Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: Kidon   
Дата:   01-06-14 16:04

Някой ползвал ли е тези филми:
http://tinyurl.com/pndd65t


Ако да - имам следните питанки:
1. Стават ли за нещо изобщо?
2. Има ли означение за номера на кадъра, тъй като ще го ползвам с Holga-та, а там автоматика и ограничител за пренавиване няма...

Разбирате какво ме е привлякло - цената (китайците ги разбират ценовите политики). Само не знам доколко са добри във филмите.


Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: MikeDimit   
Дата:   01-06-14 16:14

По отзиви нормална лента, с качествата на ФОМА . Лошото е, че ракорда се отлепва лесно. Още не са пуснали в лайка формат иначе вих я пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: ivansky   
Дата:   01-06-14 16:28

снимал съм с тези филми и моите впечатления са, че са с малко мека емулсия (добре е да се ползва малко по-контрастен проявител) и внимавай с обработката, че много лесно се драска, отлепя и наранява, докато е мокра. не съм ползвал задъбващи в-ва, а само съм бил внимателен с филма и не съм имал ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: pstoev   
Дата:   01-06-14 16:31

Ужасни са!
foma са мноооого по-добре! Зърното на 100исо е като на 400, има петна и боклуци по лентите. Слаб контраст, почти никаква острота. Лентата е залепена на нещо като амбалажна хартия, накрая няма лепило и трябва да си носиш тиксо да я запечаташ.
Цените им са доста близо до Rolei:
http://magazin.photosynthesis.bg/category/469

Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: Kidon   
Дата:   01-06-14 16:42

Със сигурност другите са по-добре. Въпроса с цената е друг:
http://tinyurl.com/q2y5e2x

29 с доставката за 10 броя = 41,76 лв.
1 бр. = 4,176 лв.
Най-евтиния Rollei = 7 лв. + това, че в Photosynthesis винаги ми предлагат други филми, тъй като тези ги нямали.
Отделно, там си поръчвам класьори за 120 филми, а ми дават за лайка формат...

Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: pstoev   
Дата:   01-06-14 16:43

от китайските, Lucky са добри. Жалко че спряха да правят рол

http://images.getprice.com.au/uploadimg/3661/250_122255586.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: pstoev   
Дата:   01-06-14 16:47

изтекли от преди 10-15 години кодак, илфорд или фуджи, ще докарат по-добър резултат от шанхай в срок [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: Kidon   
Дата:   01-06-14 17:04

Изтеклите, обикновено, се продават на малки бройки и като цена са по-скъпи (заради доставката)... :(
Склонен съм да рискувам една доставка от 10 или 20 Shanghai за по 4 лв. ролката. Пък ако ми допаднат (особено ако смятам, че не съм затрил хубава снимка заради някоя планка) - пише, юе доставят неограничени количества... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: icikonti   
Дата:   02-06-14 20:57

Спокойно...поръчвай си.Филма както казват е под средното качество...,но какво му е?Нали такива са били филмите около 1950 г.Наистина се драска лесно, когато е мокър и ракорда му е като амбалажна хартия, пък и няма залепваща лента в края.Като че ли последното е най-кофти, защото се саморазвива и осветява.
Иначе за т.н. липса на острота-не считам за вярно.Остротата зависи от оптиката ти.Вярно е, че излизат "малко по-тънки" негативите, но ти снимай на 80 исо и проявявай с по-енергичен проявител.Снимал съм го и като 50 исо с Пирокат.Става.[smilie24]
Но въобще да не го стравняваш с Илфорд.
Иначе аз съм отвратен от Фомата и спокойно си залагам пишката, че Шанхая е по-добър!!!

Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: quazimodo   
Дата:   02-06-14 21:46

==================================================================
Автор: icikonti
Дата: 02-06-14 20:57

Спокойно...
Но въобще да не го стравняваш с Илфорд.
Иначе аз съм отвратен от Фомата и спокойно си залагам пишката, че Шанхая е по-добър!!!
==================================================================
"Силно, силно", както казваше един от героите на Ремарк [smilie18]!


Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: my.point.of.view   
Дата:   02-06-14 22:38

Ако човек не снима по много, примерно като мен, може спокойно да кара на филми над средната хубост.
Аз лично от два шанхая и един илфорд, предпочитам илфорда. Голям праз, че ще е един.

Отговори на това съобщение
 Re: SHANGHAI GP3 120 B&W Film
Автор: Kidon   
Дата:   02-06-14 23:11

Е, с такива залози... :D
Поръчах една десетка. Да има за учене и проби. Имам и изолирбанд, и хартиено тиксто за лепене - няма да е проблем. Аз проявявам още вечерта, та като за толкова ще издържи една лепенка.
Самата снимка, дори да не е толкова остра, пак може да бъде вдъхновяваща. Зависи от други неща според мен.
Иначе - то е ясно, какво трябва да се ползва за качествен принт.
Ще споделя опит (очаквана доставка между 16.06 и края на месеца). Поне ще си изчакам чакалото докато дойдат. Дотогава ще щракам с Rollei (на тях им харесвам, че си ги продават с кутийката).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »