Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дайте мнение за клипа ми
Автор: peterto11   
Дата:   29-04-14 09:51

Здравейте преди 1-2 месеца писах да ми оцените първия сериозен клип.Та сега съм готов с следващия и дадох абсолютно всичко от себе си, но искам да знам какво още имам да оправям като грешки.

Кажете си мнението :).

Състезанието в Кондофрей( с коли)
http://vbox7.com/play:6026ed9e6f

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: V-plod   
Дата:   29-04-14 10:08

стабилизирай малко камерата/апарата/телефона
тренирай да правиш по-плавни движения ( не да си купуваш стойки )
Ако ти е проблем after effects има фикция за стабилизиране на картината

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-04-14 10:17

Твърде дълго репортажно видео ?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: peterto11   
Дата:   29-04-14 14:28

V-plod ок благодаря за мнението, прав си тука съм се мъчил максимално, но държа от ръце в половината случай 55мм на кроп сензор и се получава клатене.Има някой кадри с стедикам но не са толквоа много.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: Chipsy   
Дата:   29-04-14 14:38

Youtube/Vimeo версия няма ли, че тоя Вибокс от чужбина е голяма мъка [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: peterto11   
Дата:   29-04-14 15:16

Ей сега го качвам.
Пратих ти го по лс



Публикацията е редактирана (29-04-14 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-14 16:35

На много места почти всичко е прегоряло. Да не говорим за баланса на бялото и множеството различни нюанси на различните клипове. За клатушкането на камерата вече са го отразили. Доста трудно ми беше да хвана моментите снимани със стеди. Като цяло липса на динамика, въпреки тематиката на заснетото.
Много еднообразни и дълги клипове.
Заложи повече на детайли и качество на картината. На колко кадъра в секунда снимаш?
За мен клипът е посредствен.
Нещо като това твое видео.
Опитай се като за начало да направиш, колкото се може по "еднородни" клиповете, които сглобяваш, от страна на контраст, яркост, насищане на цветовете, острота. След това може да се пробваш да направиш нещо по-разчупено с афтър ефектс.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: peterto11   
Дата:   29-04-14 16:47

Благодаря за мнението ти, следващият път ще се постарая повече!
Качеството го компресира вбокс.
Прегорялото е мистерия малко...
кадрите в сони вегас и като ги гледам директно от камерата са много по-добре, тоест там където е прегоряло има детаил, леко до средно преосветени са напълно използваеми след като го render-нах са просто ужас, аз дори не съм го забелязал, защото не гледах клипа след като го качих. немога да разбера какво е станало..
Снимам на 24 кадъра има само един на 60п забавен до около 24.



Публикацията е редактирана (29-04-14 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-14 17:18

Пробвай с продуктите на Adobe - Premiere и After Effects
Ако имаш добра машина, с афтър ефектс и някой друг урок от ютуб, можеш да направиш интересни неща.
Като цяло снимането на подобни събития, с DSLR си е сложно, от гледна точка на фокуса. Като изключим DSLR-ите и обективите от последно поколение, които притежават АФ и при снимане на видео, със старите си трябват бая умения за да успееш да проследиш фокуса.
Аз също преди години съм снимал видео на въпросното събитие (по между снимките, от "безер беля") и мога да кажа, че резултатите ми не се различават много от твоите [smile]
Реших, че с рчнофокусен обектив, без стеди и статив ще направя нещо [smilie5]
Уви никак не е лесно. [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: M_D   
Дата:   29-04-14 17:41

Прегледай си настройките на експортирането. Възможно е да се получи изгаряне (и смачкване на черното), ако експортираш full levels/data levels или както там е кръстена опцията в конкретния софтуер. За уеб (а и в повечето случаи на експорт) ползвай video/legal levels.

Шарениите не са добре, особено синьото. Началните по-неутрални кадри са по-прилични. Както беше посочено по-горе, опитай се да уеднаквиш материала. Тоя процес започва още при експонирането, после продължава при корекциите. Колкото по-консистентна ти е експозицията, толкова по-малко излишна работа има на пост.

Клатенето само по себе си не е проблем, стига да е стилово издържано и обосновано. При подходяща употреба може и да е плюс.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: peterto11   
Дата:   29-04-14 19:30

Да бях на ръчнофокусен обектив а и 600д така или иначе няма автофокус на видео.Другото е, че не бях през цялото време на пистата.
M_D
Не ми е известно сони вегас да има подобна опция мисля, че е било бъг, защото не ми се е получавало сега и при същия рендер всичко е ок сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-14 23:43

Според мен, продуктите на адоб за видео-обработка са една идея по "добри" (ако човек знае, как да ги ползва). АЗ със сонито, преди време имах проблеми (може би поради пиратския и произход) и от тогава не съм я поглеждал.
В посочения от мен клип, липсват каквито и да е ефекти (просто сглобих клиповете и пляснах някаква рамка и цветен филтър от опциите на ютуб, които в последствие така и не премахнах), но пак казвам, ако имаш време и желание да се занимаваш с афтър ефекта, можеш да постигне изключително интересни неща, особено на подобни състезания.

Като цяло, и на мен им писна да щракам снимки на въпросното мероприятие, а и казано честно вече се поотегчих от еднообразието - всяка година едно и също. Рев на двигатели, обезводняване и слънчасване :D:D:D
Сега обаче, се позапалих да направя едно качествено видео.
В случая едно стеди и един 8мм фишай на кропнато тяло ще заспят.
Също така един неутрален градиентен филтър с държач на един прилично широк обектив (примерно 24мм на фф) също ще бъде ефектно (малко стил - ТОП ГИЪР)

Ако на следващия кръг имаш интерес отново да снимаш, свиркай, може да се засечем по пистата.
Последния път, бях "между краката на тази девойка"

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/1524804_796082303751494_157400983_n.jp
[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Предполагам, че ако следващия път отида, пак ще съм позициониран на същото място - от дясната страна, в началото на пистата.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: k7   
Дата:   30-04-14 07:38

Те са го казали колегите. По стабилни кадри, по 1-2 бленди по затворено и не знам на какъв баланс си работил , но на моменти ми се струва, че не е верен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте мнение за клипа ми
Автор: dfxos   
Дата:   01-05-14 12:54

Повече динамика! Прекалено се задълбочаваш в еднообразни кадри.. качество, детайл и всичко да е стегнато, това е идеята на клиповете от тези събития, освен ако не целиш репортаж. Събери всичко в 3-4 минути.

Стедикама едно на ръка, наблегни на статив и то качествен. Ето малко материал за гледане, всичко е снимано от статив, много рядко от ръка, стедикам никъде не е ползван, качество колкото толкова с 550д :

https://www.youtube.com/watch?v=2w1RFuk6kbg#



Публикацията е редактирана (01-05-14 12:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »