Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: wall   
Дата:   22-04-14 19:16

Искам да помоля за мнения.

Приятел иска да вземе на дъщеря си за бала DSLR и се е спрял на Canon 1100. Aз си позволих да изкажа мнение, че за млад човек е по-добре безогледален PEN или Nex. И така се вкарах в дълги разговори и спорове.

Та затова ми се ще да чуя мнението и на други, които се заглеждат и мислят по темата DSLR / mirrorless.

Момичето има базови познания по фотография, но има желание да се дообразова с курсове.

Ще се радвам да чуя + и - на едната и другата странa. Благодаря за отделеното време!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: gchokov   
Дата:   23-04-14 09:50

Безогледален. Да може да си го носи навсякъде в дамската чантичка, и да прави снимки, които иначе не би правила поради неудобството да мъкне DSLR ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-04-14 09:59

По-добре безогледален.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: Батко   
Дата:   23-04-14 10:09

Ако безогледалката има реалистичен звук "щрак" - безогледалка, ако няма - DSLR. [smilie3]
За мен електронния визьор е предимство, стига да го има.
Като минус на безогледалките мога да кажа, че не са така удобни за държане, както големия апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: quazimodo   
Дата:   23-04-14 10:09

Бе то, за правенето на снимки по всяко време и навсякъде няма кой да кажа дали ще се получи, но спрямо този ДСЛР наистина е по-добре да се вземе безогледалка. Например двоен кит от Олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: nevermess   
Дата:   23-04-14 10:38

Сравнениe DSLR-безогледалка е едно, конкретното стравнение м/у Канон 1100 и безогледалка в този ценови диапазон е съвсем различно. В конкретният случай аз бих взел безогледалка примерно Оли E-PM2, който е на същата цена в Технополис.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: nevermess   
Дата:   23-04-14 10:43

Ето ти и едно малко сравнение:

E-PM2 vs 1100D

Олито има и стабилизация. Този конкретен Kанон си струва само ако това е началото на изграждането на цялостна система и тялото ще бъде сменено след година две с по-сериозен Канон DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: sathv   
Дата:   23-04-14 12:15

Подобен въпрос зададох и аз прeди време във форума. виж Тъй като имам приятел в една от техноверигите тествах няколко модела фотоапарата в ценовия диапазон до 700 лева цели 2 дни, а не само в магазина. Sony nex-3NL и модела на Olympus с подвижния дисплей Е-PL3. Разкошни безогледалки но с недостатъци в ергономията. Малки тела и неудобен захват и най важното липса на визьор. Жена ми хареса повече nex тъй като на olympus светкавицата се носи отделно, но аз държах на визьор. Компромис постигнахме със Sony a3000, който е на промоция с още един дългофокусен обектив 55-210. Много по удобен за захват поради наличие на грип, има визьор , вярно с ниско качество но достатъчен за кадриране в ярко слънце. Няма пък въртящ се дисплей но за толкова пари толкоз. След като нямаме пари за А6000 взехме a3000 комплект с двата обектива. Евтините огледално-рефлексни Canon 1100 и Nikon D3100 съм ги гледал преди и отдавна съм ги отписал. Все пак това са апарати на 100 години. Тези апарати се купуват от хора които си мислят че щом като е огледално-рефлексен е голяма работа. Реалността е друга и безогледалките ще заместят напълно огледално-рефлексните в ниския и средния клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: МС   
Дата:   23-04-14 13:17

Още един глас за безогледален.Аз ползвам E-PL3, Олимпусите имат готини опции в меренето и други функции, много съм доволна, нямам проблем със захвата, въпреки, малкото тяло в големите ми ръце,/по-странно го усещам веднага след като съм държала DSLR, ама това след 1 мин. не е вече проблем/, подвижния дисплей много помага при различни позиции, вярно при ярко слънце не виждаш какво се случва на дисплея, ама то снимки при такова осветление са си поначало пишман-снимки.



Публикацията е редактирана (23-04-14 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: fraction   
Дата:   23-04-14 13:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: Gravolez   
Дата:   23-04-14 16:23

При положение, че най-важното нещо във фотографията е композицията няма значение с какво снимаш. При безогледалките за еднакви пари спрямо DSLR получаваш по-добро качество на изображението поради опростена конструкция.
На светло скоростта на фокусиране е съизмерима с тази на DSLR-ите.
Безогледалките освен това са по-компактни и леки, което е много голям плюс. Нееднократно хората са казвали, че колкото повече носиш фотоапарата, толкова повече снимаш. А колкото повече снимаш, толкова повече задобряваш.
Live view-то на подвижен екран дава предимства за правене на снимки, от ъгли, които трудно ще направиш през оптичния визьор на DSLR.
С компактен фотоапарат хората не се притесняват толкова да ги снимаш.
DSLR-ите имат своите предимства, но основно ако ще си изкарваш прехраната с фотография или ако особено много те кефи DSLR-а.



Публикацията е редактирана (23-04-14 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-14 17:39

А може би вместо с фина дамска чантичка момичето предпочита да го виждат със сериозна фотографска чанта? И с "голям черен апарат" за самочувствие на истински фотограф?..

Това също са потребности и се удовлетворяват от Канона, не от "невзрачните" безогледалки. Пък и всяко дете знае, че Канон е "най-яката" марка! Защо не оставим хората да решат сами според приоритетите си в живота?..

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: quazimodo   
Дата:   23-04-14 17:52

------------------------------------------------------------------
Автор: nyamago
Дата: 23-04-14 17:39
....Защо не оставим хората да решат сами според приоритетите си в живота?..
------------------------------------------------------------------

Най-малкото защото това е тема-въпрос[smilie21]!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-14 18:18

quazimodo написа:

> Най-малкото защото това е тема-въпрос!

Благодаря, това е един напълно меродавен отговор на моя въпрос. Само че аз (въпреки въпросителната накрая) не питах, а предлагах да сторим така. Също както "Защо не седнем да пием по бира?" не е въпрос [smilie5]

Знам, разбира се, че не е в духа на форума такива предложения да се приемат. Сам си го търся [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: axlastro   
Дата:   23-04-14 18:28

В базара има един еос-м с двата обектива, но фокуса е бавен, но пък си има готин тъч скрийн като на ай-фоун. За сметка на това идва с обектив, на който еквивалента за DSLR струва двойно, че даже тройно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-04-14 18:59

Един приятел наскоро си купи Канон 1100, даже се опитваше да ми го пробута да снимам с него. Обаче се оказа съвсем скоро, че не му се носи. Трябва му специална чанта, специално да го носи, специално да излиза за снимки и прочие. И го продаде. Взе си едно фотоапаратче малко "тинтири-минтири", обаче започна да го носи винаги със себе си. И сега възниква въпроса - кое е по-добре? Много хубав фотоапарат, който не носим с нас, или по-проЗ, който е винаги с нас и правим снимки с него?
...
Винаги имам едно малко сапунерче, което да ми се мотае в чантата. Нямам намерение да се фукам пред никого колко ми е голям фотоапарата. Нито тенджерата сама готви, нито мотиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: stoyanivanov   
Дата:   24-04-14 00:59

my.point.of.view , Канон 1100 хич не може да мине за "Много хубав фотоапарат". Както бе споменато по-горе от nevermess, точно това тяло на Канон може да се избере, но ако човек има намерение да го използва само временно - за да напредне, а после да мине на по-горен клас. Може би случаят е такъв, ако съдим по този цитат:
"Момичето... има желание да се дообразова с курсове." [smilie7]

Иначе за предпочитане е Оли E-PM2. Сапунерски изглежда, не е така ергономичен, но е по-добър! И доста по-лесен за носене.
Но да сме наясно - микро 4:3 също гълта много пари за обективи, ако човек реши да развива системата. Реално даже повече пари ще глътне, защото няма толкова богат избор на обективи втора ръка на приемлива цена. Минах по този път и още ходя по него, та знам... [smilie5]
***



Публикацията е редактирана (24-04-14 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: Sentel   
Дата:   24-04-14 10:29

Доста по-скъпи са обективите за безогледалките, а и тези на цени 700-900 лева са без визьор или се продава допълнително за много пари.
Тези Олимпуси, споменати тук са хубави, но и екраните им са с ниска резолюци и нямат визьор също.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: fraction   
Дата:   24-04-14 11:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-04-14 12:13

Много хитра идея, няма що! Хрумвало ли ти е да подариш автомобил без двигател???
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-04-14 12:32

Телата са временно нещо. 1100D бива като тяло, но само в комбинация с нещо наистина добро като стъкло.
Най-добре безогледалка, но да е с поне контроли като рефлексен апарат. Некс плочките 3 и 5 версиите леко са поорязани, Олимпусите имат своите предимства с цветове, стабилизация. А3000 като релфексен от Сони е добра идея, и минава по разни курсове за начинаещи фото. А и е евтин.
Панасоник според мен дори във уж силните варианти G 1-2-3 i т.н. леко поиздиша откъм динамика на цвят и детайл, освен ако не му се сложат наистина добри обективи.
Според мен нещата отиват или към А3000 с 18-55 или към Олимпус с наистина добър обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: fraction   
Дата:   24-04-14 12:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: sherbit   
Дата:   24-04-14 15:45

моя съвет е да прегледаш профилите на най-активните в тази тема [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: fraction   
Дата:   24-04-14 16:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1100D или безогледален за тези пари?
Автор: marves   
Дата:   24-04-14 16:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »