Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на Статив
Автор: T.Stoychev   
Дата:   22-04-14 04:06

Здравейте,
Реших че е време да взема статив, близо месец без такъв както и нощни снимки ме принудиха да сложа покупка на статив на дневен ред.
Утре ще мина през Photosyntesis да видя какво ще предложат.
Като цяло търся стабилен статив с ябълковидна глава и да е удобен както за нормални снимки така и за макро. Бих се радвал ако предлагате конкретни модели.
В момента разполагам с 250 лева за статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: T.Stoychev   
Дата:   22-04-14 06:37

Да добавя че трябва да е лек и компактен за пътувания(По възможност да може да се прикрепя към раниците за фотоапарати).

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: isavkov   
Дата:   22-04-14 09:48

Прикрепянето към раница, си зависи от раницата ти.
Иначе съм хвърлил очо на ей тоя:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=79&product=10692&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: compur   
Дата:   22-04-14 10:10

а с каква техника ще се ползва?

"трябва да е лек и компактен за пътувания" и "разполагам с 250 лева за статив" обикновено не си пасват... но зависи от техниката [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: T.Stoychev   
Дата:   22-04-14 12:48

Canon EOS D500 В момента разполагам с 2 китови обектива по-тежкия е 55-300 без стабилизация, но ще ги продавам и ще взема 18-135мм. Най често съм с 50мм твърд в момента но да кажем че не е удобен.
Очаквам че тялото до 5-6 месеца или година ще го сменя с пълно-кадров на канон. Възможна е и покупка на телефото обектив така, а статив по начало не се сменя и ще е инвестиция за по дългосрочен план.
За макро в момента използвам лещи 1-12 диоптъра на 50мм 1.8, но ако заделя някой друг лев може и макро обектив да взема в бъдеще.



Публикацията е редактирана (22-04-14 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: airfenbg   
Дата:   22-04-14 14:06

Може да разгледате и продуктите на Triopo. Aз поне се сдобих с Triopo MT-3232X8C (но си го взех от ebay ) и съм много доволен от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: amebatata   
Дата:   22-04-14 14:06

здравейте, разполагам с професионален статив с добра глава, ако имате интерес, пишете. Виждам,че търсите по-леко нещо, но ако искате да снимате с добър резултат, ви трябва стабилен статив. Този, който предлагам, е с метални крака, от голяма телевизионна камера

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: allyx   
Дата:   22-04-14 14:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-04-14 14:39

Triopo леко имат проблеми с ръждицата долу в основата, от личен опит го казвам. Но са яки, и имат интересни варианти, които в повечето случаи трябва да се комбинират с глава.
Щом ще е от Бг магазин, 250лв лимит. Velbon Sherpa някой от вариантите. Benro Angel имат варианти до тази сума. Vanguard Espod, Alta версиите също.
Да се избягват най-евтините Manfrotto, както и по-евтините варианти на Cullman, въпреки хвалената гаранция на вторите.
Показателите, по които се избира според мен са максимална височина, дължина в сгънато състояние, тегло. ЗА макро не е добре толкова ябълковидната глава. Трипозиционната ще издържи повече във времето (макар и странно да звучи)и е много по-удобна, за тази сума няма много интересни и яки предложения.
VANGUARD Alta Pro 263AB, Manfrotto BeFree(MKBFRA4-BH) като директни предложения докъм 250-280лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: Ivan.Draganov   
Дата:   22-04-14 19:41

Това да ти е лек и компактен щом си планинар си е от голямо значение. Моята комбинация е около 2 кг и да ти кажа си натежава яко. Обърни внимание на марката SIRUI ,отлично качество/цена .

Ако ще го разнасяш много купи си лек ,да не съжаляваш като мен ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: T.Stoychev   
Дата:   22-04-14 20:36

От Photosyntesis ми предложиха BENRO A500FN2
Ако трябва да съм честен VANGUARD Alta Pro 263AB ми харесва поне като функционалност може би повече, но не го намирам в Българските магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: kvakioh   
Дата:   22-04-14 20:47

Някои от моите предложения НЕ се намират из българските магазини, но са по-добри от предоставяните из страната.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: maheras   
Дата:   22-04-14 22:33

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/507931320506.html
Ползвам го от около 3 месеца с глава BH 1 и съм супер доволен.
Освен че статива е доста добър идва с здрава чанта, шпайкове и инструмент. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: kokolino_   
Дата:   22-04-14 22:38

а мислил ли си за нещо втора ръка?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: T.Stoychev   
Дата:   22-04-14 23:21

Ако е здраво и това което търся, не ми е проблем да е втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Статив
Автор: T.Stoychev   
Дата:   23-04-14 19:11

Преди малко закупих статив: BENRO A500FN2 от Photosyntesis бих казал че за цената си и възможностите + 6кг товар в центъра на тежестта е добре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »