Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: tricky8600   
Дата:   21-04-14 22:43

Здравейте,
попаднах на Sigma 60-200mm 4~5.6/много рядко животно - дори в червената книга за изчезващи видове не го знаят и се изкуших и го купих/, продавача в ибей беше написал, че е Sony A mount, но като го получих се оказа, че не работи на Sony, завърта се, но ми изписва - No Lens Attached , Shuter Locked и не работи автофокуса и блендата.Не иска дори да изщрака.

Подкарвам го само на М режим, но така работи само на отворена бленда и ръчен режим.

След ровене из чужди форуми информацията която намерих е следната:
- Работи при Минолти АФ5000/7000/9000
- Работи при модели на Sony които имат опция - Releace w/o Lens - A700, A850, A900, но по-голяма част от Sony А нямат тази функция.
- Работи със Сони А, но с версии след моята/1/с друг чип са.

Имам някои хрумки, но не знам дали ще проработят:
1. Да си намеря чип от същия развален обектив и да го заменя
2. АФ Минолтите 5,7,9000 с които се разбита МД байонет ли се водят?
3. Ако са МД байонет и си взема преходник с потвърждение ще работи ли?
4. Може ли да се "препрограмира" чипа

Искам много този обектив и ако някой може да помогне с подкарването ще [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: turntablism   
Дата:   21-04-14 22:56

Няма да ти хареса отговорът, но най-добре го върни, вземи си парите и намери въпросната версия, която каза, че ще работи.
"- Работи със Сони А, но с версии след моята/1/с друг чип са."

Ебати запетаите, еб*Ати чудото ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: djfroggy   
Дата:   21-04-14 23:09

АФ Минолтите НЕ СА на МД байонет. Всички те са на Алфа байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-04-14 23:31

Освен да пробваш с някой екстендър, но ме съмнява, че ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: Seifi   
Дата:   21-04-14 23:36

При покупка на стара Сигма има винаги риск както и на Тамрон 90мм 2.8 Макро (при него се полочава дефектна лентов кабел) купуват се само след тест и то не две щракания. При стари сигми от тип помпа като тая която си купил понякога не може да работи със сверкавицата на Сони.

Купи си Минолта 70-210 Ф4 и не се занимавай със сигми, освен ако не са 10-20мм 4-5,6, 90мм и 105мм 2.8 макро

Ако те интересува някой конкретен обектив винаги може да ме питаш, знам повече за обективите отколкото мога да снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: tricky8600   
Дата:   21-04-14 23:40

turntablism много си го харесвам[smilie5] и не ми се връща. [beer]
Ще търся същия чип.

Четох, че може да се сложи и друг чип от Sigma 55-200,70-210 и др. и само ще се отрази на екзифа. Правилно ли съм разбрал?
Обектива иначе си мери правилно на М режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: tricky8600   
Дата:   22-04-14 00:41

Имам 3 Беркана и ще ги събера всичките, но на сигмите много ми допада картинката, особенно на старите, а са и по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: mugen   
Дата:   22-04-14 01:05

Пробвай на SLT камера, има голяма вероятност да сработи всичко. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: A4o90   
Дата:   22-04-14 12:11

В същата ситуация попаднах с една Сигма 75-200/2.8-3.5: Чудесно стъкло, много ме радваше, но нямаше АФ на Сони А100. Фокусираше идеално с Минолта 5000/7000, SLT-та итн, но при мен - нъцки.

Моя съвет - пробвай на SLT наистина - А37, А57, А58, А65, А77, А99. Моята сигма фокусираше с горепосочените. Не че изгодно да се прави смяна на тяло само заради един обектив, но поне ще знаеш дали всичко й е наред.

Принципно може да й се смени чипа с такъв от развален обектив, дори от някой китак, но не е гаранция че резултата ще те задоволи, да не говорим че е трудоемко начинание. В най-добрия случай ще имаш стар, тъмен в дългия край обектив, който фокусира бавно и за който ще си дал немалко пари [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: tricky8600   
Дата:   22-04-14 19:16

Работи на SLT [thankyou] , но не работи на моя апарат [smilie9]

Ачо, благодаря за съветите. Фокуса му е доста бърз, а за сега няма пари за светли и дълги обективи. Чесно казано слагам Биричките 35-70/4 и 28-85, но трябва да има и дълго.

Днес говорих с няколко човека - наистина ще е трудоемко начинание да се пречипоса и не е гаранция, че ще тръгне като хората.
Сумата ще е ниска за чипа и за майстор някой лев.

Май, че натискам бутона в дясно от "Форум"

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: A4o90   
Дата:   23-04-14 09:39

[beer]

Ако търсиш бюджетно светло дълго варио за Сони DSLR изборът ти се свежда до Минолта 70-210/4. В базара не съм виждал напоследък, но в Ибей колкото искаш на сравнително сносни цени [smile]

35-70 и 28-85 първо че се припокриват и второ - поне аз не виждам чак толкова голям смисъл от тях на кроп тяло,може би само на ФФ. Ако не си колекционер може и да ги пуснеш за продажба.

Малко извън темата - защо 8600? Че е пощенския код на Ямбол, може да излезем градски [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-14 13:53

....не е като избора да ти е само късата бира....има бая обективи. Въпроса е и какъв е апарата и какво качество се гони....

Има дълга бира Minolta AF 75-300mm F/4.5-5.6

Има Сони 55-300...

За бюджетни неща аз бих загледал Сони 18-250 ако е за кропка....с А700 това ми беше обектива докато има слънце, после 17-50/2.8.....(сега има 16-50/2.8 SSM). 18-250 на 12МП вадеше много хубави резултати.

ПП 35-70 за аккво точно го ползваш на кропка....че дори и 28-85....нито широко нито дълго нито светло....



Публикацията е редактирана (23-04-14 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да подкарам обектив Sigma 60-200 за Minolta на Sony A
Автор: tricky8600   
Дата:   23-04-14 15:32

28-85 си стои постоянно на тялото.
Изкарва далеч по добри снимки от много други обективи. 35-70 пък по мои наблюдения е по-добър от 28-85 и го държа заради цветопредаването и доброто боке.
Широко си имам.
Имат много положителни черти, а и не са скъпи +- две-три бутилки уиски все тая и си ги държа.

Ачо, да кода на Ямбол е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »