Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 nikon d3300
Автор: lagerta   
Дата:   10-04-14 10:13

Здравейте, рових из форума, но не открих подходяща тема, в която да си задам въпросите та затова реших да направя такава.
Относно фотографията съм пълен лаик, но пък когато гледам разни любителски снимки от разни компактни апаратчета, изключително много ме дразнят несъвършенствата. Бодът ми очите ! Това чувство особено се засили след като получих снимките от сватбата, направени от професионалист. Това ме накара да търся решение как да запечатам спомените си така, че да не правя намръщени физиономии всеки път когато отворя албума. Малко дълго стана, но пък така се надявам да разберете точно какво желая да правя с никона.
Разгледах разни ревюта, примерни снимки и реклами, попрочетох това онова и възникнаха някои въпроси.
Сега се сещам веднага за трептенето при заснемане на видео клип. Това нормално ли е? Все пак смятам да използвам всичките му функции.
Относно китовият обектив, с който се продава Nikon AF-S 18-55mm f/3.5-5.6G DX VR II, дали е по-добре да си взема Nikon AF-S DX 35mm f/1.8G. Прочетох, че тези твърди обективи са нещо като универсални.
Благодаря на всички решили да ми отговорят!


Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: demiman   
Дата:   10-04-14 10:18

35/1.8G ... 50/1.8G ... 85/1.8G
Иначе за видео си има стативи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: fraction   
Дата:   10-04-14 10:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: vkk1   
Дата:   10-04-14 10:48

Твърдите обективи далеч не са универсални.
Трябва да прецениш какво ще снимаш /предимно/ и след това си взимаш съответния обектив.
За пейзажи и снимки "общ план" :) 35 1.8 е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: lagerta   
Дата:   10-04-14 10:52

И аз така си мислех, но после като започнах да чета кое за какво било, та се зачудих дали да не пропусна стъпка 1 и да премина направо на 2.
А картината при видеото зацепва или насича, не зная кое е по-правилно. Мисълта ми беше дали всички HD просто така си насичат или вероятно снимащия не е подбрал добре настройките?
Ох парите за този красавец на са малко, поне за мен и много ме е страх да не сбъркам с избора, та за това и тук досаждам [smilie2]
Може ли някой да даде пример за canon от същия клас. Като отворих нета, веднага nikon ми грабна съзнанието и canon почти не съм търсила.


Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: fraction   
Дата:   10-04-14 10:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: fraction   
Дата:   10-04-14 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: lagerta   
Дата:   10-04-14 10:55

Често сме сред природата, а до колкото разбрах твърдия обектив е и за портрети. И ако съчетава природа, портрети и обикновени снимки, се чудя дали направо него да взема

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: fraction   
Дата:   10-04-14 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: DeDomus   
Дата:   10-04-14 11:03

Най-добре намерете някой, който има и двата обектива, поснимайте малко с тях, за да добиете лични впечатления. От личен опит мога да кажа, че 35/1.8 си заслужава всяка стотинка.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: lagerta   
Дата:   10-04-14 11:09

Изобщо нямам познат дори с подобие на такъв апарат. Може би трябва да почета още. В магазина, консултантът не беше много сговорлив, а и се срамувах да си задам глупавите въпроси. Ако не бях поискала да направя няколко снимки, дори нямаше и да ми предложи да ми покаже как работи.
Ще посетя друг магазин с искане да се сложи и твърдия обектив, за да усетя разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: estate   
Дата:   10-04-14 11:29

Китовия не е лош обектив а 35/1,8 се намира за около 220-250 лева в базара .Поснимайте с него докато ви се изяснят нещата ,всеки е минал по-този път и това е начина повярвайте.Така ще разберете на кои дължини снимате предимно и ще си вземете съответния твърд обектив.Познавам хора хвърлили се в дълбокото и как много бързо захвърлят всичко и се връщат към сапунерките.35/1,8 си е ежедневен обектив ,става за портрети но малко изкривява лицата ако се снима от близо.50/1,8 е идеален за портери но в по затворени пространства идва дълъг.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: lagerta   
Дата:   10-04-14 11:44

Добре, май наистина ще го взема с китовия. Когато го купя ще се похваля, е ще се почудя още 2-3 дни.Благодаря на всички отзовали се!
Ако някой все пак каже няколко думи и за видеото ще ми е от голяма полза.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: vkk1   
Дата:   10-04-14 11:48

Ако идеята е да се снимат пейзажи, аз бих взел 35 1.8, ако ще се снимат портрети - 50 1.8, ако ще се снимат птички, пчелички и донякъде портрети - 55-200 vr /това са бюджетните решения/.
Ако колебанието е за 18-55 китовия, аз бих взел директно 35 1.8.
Не знам кой Ви е казал, че твърдия обектив е за портрети, но това е просто безумно.
"Често сме сред природата" - ръководейки се по това, мисля 35 е най-добрият стартов обектив.
И аз тръгнах от китови обективи и съжалявам, че си съсипах снимките с тях, при положение, че и 35 и 50 и до някъде 85 са на доста прилични цени, а качеството е несъизмеримо /поне според мен/.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: vkk1   
Дата:   10-04-14 11:50

Видеото може да насича, ако картата не е с необходимата скорост /class/

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: nevermess   
Дата:   10-04-14 11:53

lagerta според мен погледни и D5100, който е по-високият клас (но по-стар модел) и е 270 лева по-евтин. С тези 270 лева си взимаш и един 35 1.8 и си ти [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: ivjordan   
Дата:   10-04-14 11:58

Присъединявам се към горното. По-добре Д5100 и с разликата в парите - твърд обектив.
Друг вариант, която и да е от камерите, но с китов 18-105. Вероятно това ще надуе леко цената, но си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: fraction   
Дата:   10-04-14 12:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: rapesco   
Дата:   10-04-14 12:24

Аз когато купувах моя D3100 преди три години също обмислях вариант да снимам И видео с него. Много скоро разбрах (за съжаление от собствения си опит, респективно парички), че това е лоша идея. Ако сега върна времето назад, щях да зарежа това с видеото и да си взема нов D90 или D200 от базара. Не знам доколко нещата са подобрени в D3300 откъм видео. Ако някой знае да каже разликите.
Имам 35мм и 18-105мм - няма универсален според мен. когато си с твърдия понякога ти се иска да е 18мм, друг път пък, ако може да е 105мм. А когато си с 18-105 ти се иска да е светъл като твърдия. Но при любителските решения е така.

Що се отнася до видеото - има видеокамери, създадени да правят видео. При тях трептенето, дори само с цифрова стабилизация, клони към нула, особено при наличие на 10-тина години опит. Не се чува работата на обектива, звука е страхотен (особено при СОНИ), зуума плавен, автофокуса бърз и тн.

Когато отидеш в магазина си носи празна карта, искай да направиш и едно клипче. Прочем сега се сетих, ако искаш ми пусни на лично съобщение е-мейл, на който да ти пратя едно видео.



Публикацията е редактирана (10-04-14 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: lagerta   
Дата:   10-04-14 13:01

Ние имаме камера Сони не знам си какво, но и нейното видео ми боде очите, та ако апарата прави добро такова защо да не го ползвам и за това.
Аз и d5100 бях гледала преди да попадна на 3300, а пък най-напред 3100 и 3200 също гледах, четях. Истината е, че повечето параметри не ми говорят нищо.
Това, което е важно за мен е да мога да запечатвам забавни моменти от риболовните ни екскурзии както и заобикалящата ни красота на природата, а когато се налага да включа и видео. Нощното снимане също е от значение - разговори и игри край лагерния огън, естествено да не забравя много скоро се надявам да си имаме детенце, чиито първи стъпки, усмивки и бели да бъдат запечатани на наистина прекрасни снимки. Семейни сбирки в закрити пространства.
Това е което искам.
Мисля, че д3300 напълно ще задоволи нуждите ми. При Д5100 мисля, че беше с въртящ се дисплей, което е много удобно, но пък като качество на видеото ми се струва, че ще е по-слабо от това на д3300. Това поне ми направи впечатление, но не разбрах кое го прави по-висок клас - ако може някой да обясни на прост език.



Публикацията е редактирана (10-04-14 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: turntablism   
Дата:   10-04-14 13:20

Само да вметна, че прекрасните снимки, които очаквате не зависят от апарата толкова колкото си мислите. Да няма после разочарования [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: vkk1   
Дата:   10-04-14 13:21

Явно нещата отиват към сравнение на мегапиксели.
С постоянното добавяне на изисквания /сега и нощни снимки, закрити пространства/, верно си купи 18-55 и действай на ауто.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: lagerta   
Дата:   10-04-14 13:31

Ами какво да кажа, искам разни неща. За пикселите до колкото разбрах те са необходими да са много когато се отпечатват големи по размер снимки за повече детайли, но аз нямам такова намерение. Сигурно е така за апарата, но все пак ми се иска да имам възможности за добри снимки, които зависят от апарата. Поне това разбрах от многото четене, а що се отнася до фотографията още в началото започнах с това, че съм пълна невежа. Искам да се науча като поне малко си предоставя и добри възможности, а наистина го взимам, за да правя прекрасни снимки за лично ползване. Нощни снимки на градове и лунни пейзажи също не смятам да правя, макар, че със сигурност ще се пробвам. Апарата наистина го вземам за любителски цели и просто дадох подробно описание на очакванията и желанията ми към него.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: estate   
Дата:   10-04-14 13:49

Пoлсушайте кoлегата който е препоръчал D5100 +35/1,8.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d3300
Автор: rapesco   
Дата:   10-04-14 13:54

E то от камера до камера има значение. Камерата ви HD ли е или снима в SD (mpeg2)...



Публикацията е редактирана (10-04-14 13:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »