Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: krist   
Дата:   05-04-14 15:48

?


Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: kote   
Дата:   05-04-14 16:54

китайско гопро

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: kote   
Дата:   05-04-14 16:59

оооо питаш за лоупро
тези чанти не са толкова велики, че да има копия
хубавото им е гаранцията и дотам
тамрак ,ката ,домке ,крумплер и мн.други са алтернатива къде по-евтини или по-скъпи

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: golded   
Дата:   05-04-14 17:32

https://photo-forum.net/i/1823270

Страхотна китайска фотораница LeeFee за 80 долара, много добре измислена, много качествно ушита, напълно непромокаема. Китайците вече няма нужда да правят ментета или копия.


Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: krist   
Дата:   05-04-14 20:36

A, бе и тия са взели по някоя и друга идея от тук от там[smilie3] :

LeeFee


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1396707706_79.jpg



Kata 3 in 1:


http://photographylife.com/wp-content/uploads/2012/03/Fully-Loaded.jpg



Аз много харесах Kata PL-3N1-35 (по-долу) на дизайн, но има мнения в нета, че не е добре уплътнена отпред и затова се отказах от нея. Ще погледна обаче това китайче ей така за спорта..


http://www.wexphotographic.com/webcontent/product_images/large/128/1528637.jpg




Публикацията е редактирана (05-04-14 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: Marconi   
Дата:   05-04-14 23:07

я дайте идея за раница, която да събира тяло, 3 обектива (най-дълъг 70-200), ама да има повече място за лични джиджавки и да не е огромна...фаворитна ми е pro trekker 300aw, ама ми идва голяма..

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: hose   
Дата:   06-04-14 00:03


http://dukefotografia.com/imagen_upload/LoweproProRunner200AW.jpg




http://store.lowepro.com/backpacks/pro-runner-200-aw




Публикацията е редактирана (06-04-14 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: krist   
Дата:   06-04-14 12:03

Ето още една раница, която китайците са "измислили", също както са измислили и копието на Катата по-горе:


http://i.ebayimg.com/00/s/NTcyWDkyMA==/z/a~UAAOxy8HlSc3Cb/$(KGrHqZHJE8FJhPtiqOMBSc3C,srZ!~~60_57.JPG



Горе-долу 1:1 с Lowepro Flipside 400:


http://store.lowepro.com/media/catalog/product/cache/4/image/430x430/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e9


Тук даже и цената е сходна с оригиналната[smilie8]

На мен обаче въпросът ми е по-скоро за Lowepro-ментета, на които пише Lowepro, но са произведени от друга, китайска си компания - има ли такова чудо? Ей тук гледам например Lowepro Flipside 400 AW за $68 чисто нова, при положение, че в UK-Амазона с отстъпка илиза към $130:


Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: Marconi   
Дата:   06-04-14 12:26

това е моята раница...току що я поръчах [cool]


http://www.kata-bags.us/3n1-35-pl-sling-backpack?tab=presentation


и снимка


Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: krist   
Дата:   06-04-14 12:34

Аз все още се двоумя между същата Ката и Lowepro Flipside 400. Първата ме кефи повече като дизайн, но ревютата казват, че не е добре подплатена отпред, няма ремък за гърди, и като стане тежка, е трудна за завъртане и смяна не обективи. Основното и отделение е по-малко, но има отделение за лаптоп. Втората пък има ремък за гърди, но се късал, също като станела тежка трудно се сменяли обективи, по-голяма е отвътре, но няма отделение за лаптоп. Абе добре си мислех да мина на безогледалка, сега една раница не мога да намеря свястна[smilie8] Някой да ми помогне в избора между двете споменати раници?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: hotsnail   
Дата:   06-04-14 12:37

krist какво очакваш да прочетеш като отговор? Всички продукти дето се плаща за марка се ментосват яко и дали от Великобритания или Сигнапур ще го купиш е все тая.

SD карти, раници, стативи и каквото се сетиш друго яко се ментосва. Аз например не купувам SanDisk, почти, защото 70% е вероятноста да купиш менте дори в хубав фотографски магазин...Една карта сони, самсунг или нещо подобно е на 50% от цената и с близки характеристики...обаче вероятноста да налетя на менте е много по-малка....

Същото и с чантите. Lowepro както ти писаха хората, са сравнитлено евтини и не много качествени продукти...вероятно ментаците са по редки, но не са изключени, доколкото това все пак се изгради като някаква марка и има значителна надценка над немаркова китайска раничка.......ама предвид че повечето фотораниции без друго са боклуци и при реален тест нищо не пазят т.е. як дъжд или падане от един метър или падане във вода.......

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: Marconi   
Дата:   06-04-14 12:56

hotsnail ако можех да си я ушия сам, нямаше да се замислям...ама не мога и за това ше трябва да си купя няква [smilie18]


Персонално за мен, Катата ми пасва най-много защото:
1. Лека е - под 2 кила
2. Пътувам с 2 макс 3 обектива...не съм от тези, които мъкнат всичко, което имат, защото "може да им потрябва". В този аспект имам нужда от раница, с не голямо отделение за фото техника, но с достатъчно място за персонални неща. Катата е с 4 външни джоба и голям панер отгоре и това относително ме задоволява.
3. Всички каиши могат да се приберат, което е важно за летища и самолети.
4. Кефи ме страничното отваряне и вадене само на камерата.
5. Скосена е отпред, което помага за видимостта, когато я нося на гърдите си (доста често ми се случва, когато голямата раница е на гърба ми)
6. Недостатък за мен е липсата на джоб за бутилка за вода (горния панер ще компенсира) и на външен вид тесните колани.

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: krist   
Дата:   06-04-14 13:07

hotsnail,

нещата тръгнаха от там, че гледам в базара разни Lowepro-та нови на такива едни хубави цени и се замислих в крайна сметка от къде идват и дали да рискувам, тъй като са и без гаранция.. Ако се скъса някой цип примерно, не че няма кой да я оправи, но друго си е да ти я сменят цялата. Ся, само не разбрах дали имаш пред вид, че, ако си я купя примерно от Амазон УК, пак мислиш, че ще е ментак?

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: hotsnail   
Дата:   06-04-14 13:37

Да еми ако е на подозрително ниска цена без гаранция....ти си преценяваш ако се окаже бясно менте ок ли си да си купиш още една на нормална цена.

На амазон има и други търговци и е хубаво да се внимава както в ибей. Ако е от самия амазон стоката и те осигуряват гаранцията аз не бих се притеснявал много. От опита ми до сега не е проблем да им връщам дефектни стоки.

За раница не е ли добре да я видиш на живо? Пък ако в амазон е по-евтино...

аз си харесвам на Case Logic фотораниците. Наскоро видях, че Сони са пуснали многo подобна. При тях няма почти никакво място за лични вещи. Тая на Сони дори е малко по-добре има малко място....


амазон

За безогледалките...ми аз съм с такава и 90% от времето я нося в диагоналка с още един или два обектива. Много готино е. Ама ако искам нещо по-голямо като обектив или светкавици....няма как без раница....та си имам раница и диагоналка.

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: compur   
Дата:   07-04-14 11:55

тази последната:
125 долара = 178 лв без ДДС и транспорт... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: hose   
Дата:   07-04-14 12:02

ама предвид че повечето фотораниции без друго са боклуци

Аз например не купувам SanDisk, почти, защото 70% е вероятноста да купиш менте


[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: virosh   
Дата:   07-04-14 15:49

@krist, аз си взех една такава евтина LowePro Flipside 400AW от базара. В един момент и аз много взех да се чудя дали не е менте тъй като цената наистина е доста по-ниска от официалната в който и да е магазин.
В крайна сметка направих сравнение на материалите, катарамите и циповете със друга LowePro чанта която имам закупена от официален магазин и не намерих никаква разлика.[smilie24]

В крайна сметка мога да заключа че раницата е изключително удобна (поне за мен), събира всичката ми техника която имам в момента и вече е тествана успешно на дъжд.[smilie5]

Дали наистина е менте или не - аз не мога да кажа, но е факт че дори и да съм попаднал на менте то е изработено изключително качествено.


Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: asahi   
Дата:   07-04-14 19:22

Кой, мислите, шие раниците Lowepro?
















































http://www.alibaba.com/countrysearch/CN/lowepro-camera-bags.html

Отговори на това съобщение
 Re: Реалистични китайски копия на Lowepro - съществуват ли такива?
Автор: Marconi   
Дата:   07-04-14 23:44

чина форевер [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »