Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-03-14 21:45

http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1654/cat/83

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-03-14 21:48

За гаврата Ref Canon 24-105 f/4 IS e 650$ :)[smilie18] по-стар като дизайн с десетолетие с повече варио и по-добър в ъглите.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   30-03-14 22:01

PD това е подобие на канон 24-70/4

Накрая ще се окаже, че китака 28-75 е по-хубав....

Тия сини лепенки нещо напоследък много усилено ги слагат на странни места 16-70/4 също се оказа малко надценен.

И двата цайсови зум обектива не са лоши ако бяха прости сонита на леко по-ниска цена. 16-70 при определени условия вади картинка като твърд обектив на 24мп кроп ама за цайс би трябвало да е по-често...

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: simbon4o   
Дата:   30-03-14 22:43

Мда излагация е да се слага логото с история и традиции на какво ли не... Но какво да се прави... Интересно ми е също дали на А7 ще е по-добре, щото Рката определено има големи проблеми като е близо обектива до матрицата, ако има разлика ще се окаже че проблема е в Рката.

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-03-14 22:52

на 24мп ще показва по-добър резултат в крайщата спрямо средата. Тоест ще изглежда по-равен.

Каноните са подобри за "съжаление".Че и сигмите.

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   30-03-14 23:39

36 МП без АА филтър срещу 22МП със на дали дава многo добро сравнение. Канончето също издиша по ъглите, както писа ПД на 22МП по-малко се забелязва и е по-равен кадъра...

http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1573/cat/11


Би било интересно да има сравнение като в ДхО с другите 24-70-ки - тая на Сони с бленда 2.8 за Алфа е доста добра също. Сигмата и Тампона също ще бацат перфектно на А7 и А7р. Лошото е, че нямат стабилизация....2.8-ците са млако гоелмки също....

Та не знам де в определен смисъл може би обектива си е ок за А7 - сравнително лек и има стабилизация....явно освен на краищата 24 и 70мм в средата на зума е горе одлу по-добре... ама пак трябваше ли да е Цайс...



Публикацията е редактирана (30-03-14 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-03-14 23:51

Според мен проблема отново е късата работна отсечка. Немога да си отговоря по-друг начин проблемите на некс-7 се повтарят при а7р.

Уж с къса работна отсечка се проектирали по-лесно...на ти ся по-лесно :))) Няма ъгли под 35мм...[smilie7] Същото се забелязва при 4/3 и при Фуджи. На широките им е трудно в ъглите.(при кроп широко да се брои от/под 16мм а при 4/3 от/под 12мм)

При ФФ явно ще е още по-трудно. Неможе хем компакнта ем варио ем безкомпромисна оптика....дори и цайс немогат там. [smilie21]
На ви 36 мегапиксела :))) дет на 40% от средата отива всичко и пак си точиш 70 мегабайта файла дето няма нищо в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-14 00:11

Не съм напълно съгласен. фуджито 14мм-вото е доста добро май.

А пък и нищо не пречи да се ползват идентични дизайни с ДСЛР. Работната отсечка дава опции не ограничения.

В крайна сметка аз мога и един никор 14-24 да си бодна на А7, ако ме влече широко и ще си баца перефектно, като на Д610 или по-точно като на Канон 1-ка

ПП РОУ файла на А7р е 36 мега баита. То не е много за хвалба, ам толкова е.

ППП Скоро трябва да обявяват и 2-рата серия обективи за А7 - още 5 парчета май. От тях са обещали да има портретен, широк зум и макро...

ПППП 10-18 Сонито и Канончето 11-...каквото беше за безогледални са доста добри като резолюция. Канона дори е с по-малко дефекти, ама не е с фиксирана бленда, но пък е доста по-евтин...



Публикацията е редактирана (31-03-14 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-03-14 00:23

Не са системи за работа безогледалните. Все още не.
Може би Канон и Никон като махнат огледалата...ще си имаме и работяги.

За сега са си за кефец или 2-ро тяло на професионалист.Купуваш си адаптер и си ползваш обективите от наличната система с ,която работиш + влачиш малък фулфрейм и се кефиш.

За травъл компактна система мисля ,че фуджи ст1 разбива всичко като камера и оптика.Утепаха 4/3.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-14 00:30

ъъъ??? Fuji ST1??? какво е това? За сега RX100 я виждам да я купуват познати и да замятат ДСЛР-ки и безогледални. Я дай нещо да видя? Интересни са ми тия компактните. Eдин познат си търси нещо подобно. Мисля, че безогледлаен ще му е тежко, пък ДСЛР си е направо тъпо да купиш 2014-а година...

ПД доста ти е грешно мнението. Зависи какви задачки гониш. За много задачи безогледалните вече са на ниво. Особено спрямо Канон за някои неща вече са по-добри. Порсто щото Канон изостанаха много технологично. Най-тъпото 36МП сензор с 14 стопа динамика нямат, да оставим всякакви други джунджурии...Колкото и да е... тая резолюция и детайл вече е изискване. Опцията на някои професионалсти, дето казваш, е или мятат елките в базара и взимат Д800 или взимат един А7р и действат с повече търпение...та събуди се момче влака потегли от гарата и връщане няма.

Виж туй филмче какичката е сред 40-те най-влиятелни фоотграфа....снима диви животни, природа и т.н. Напоселдък със А7r... вярно харизват и ги от Сони, ама снимките и никак не са лоши.

https://www.youtube.com/watch?v=WZs3ApGC2Ro




Публикацията е редактирана (31-03-14 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: shampoanta   
Дата:   31-03-14 01:32

хм , тия са объркали на кой да го дадат за тест - дайте го на Бони или Ник Чалдъков, да ти изпишат едно ревю - да ти проговори ... с думи благи и тихо, едва едва прошепнати козметични забележки [smilie7]
... ама кат са будали, нека ручат жабета сега!

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-14 01:38

Едно млако сравнение с пряката конкуренция - на близка цена (конкурента е малко по-скъп) с еднакви мм и бленди...

Темата май се изчерпа...

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: localhost   
Дата:   31-03-14 06:18

hotsnail: ще ме умориш от смях с тези сравнения. Включи ли се DxO в играта и пуканките не закъсняват [smilie5]

Ето пример как един и същ обектив просто се държи различно на различни тела - като хамелеон [smilie10].

Sony FE Carl Zeiss Vario-Tessar T* 24-70mm F4 ZA OSS


Пробвай който и да е Canon-ски обектив примерно на марк 2 и 3 и гледай разлики. Също избери и две сходни SONY тела и еднакъв обектив.
А да - и си приготви пуканки [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: djfroggy   
Дата:   31-03-14 08:44

Обектива го имам и е чудесен. Единствено на 70мм на бленда 4 малко е мек на далечни разстояния.Затворен на 5,6 е изрут!
На 24мм при пейзаж е отличен. Изобщо, на бленда 4,5 и нагоре по всички дължини е ОК. Не може да се сравнява с 55/1,8 но за варио стъклото си е ОК. Цветове, контраст и дефокус са си на ниво Цайс. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-14 09:20

Local онова дето си дал са кропки срещу фул фрейм. Резултатите са меко казано очаквани. за да не кажем че и с формули могат да се изведат без дори да си правиш труда да тестваш другите тела....ама нали сме си големи философи ъ ФФ-а .....

Тестовете на слр гиър са сходни като резултат за тия два обектива. Канончето и цайса са много близки като представяне, дори с лек превес на Цайсчето пък КАнончето е леко по-скъпо

Тия обективи поне като си спомня едно интервю със мениджър от сони дето работи по обективите са замислени да са компактни и да имат стабилизация. Канона гледам, че е сходен размер и отново има стабилизация. Проблема е, че на 2.8 дизайните трудно им слагат стабилизация - няма място просто. Освен Тампон друг стабилизаиран 24-70/2.8 няма, май. Та в ф4 обектива им остава място за стабилизация и обема на обектива съществено спада, както и теглото. Така де леко компромисен ваирант е спрямо 2.8, печелиш обем, по-лек обектив, цена и стабилизация, за сметка на малко острота при определени настройки....



Публикацията е редактирана (31-03-14 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vanquished   
Дата:   31-03-14 10:21

PD, какви меки ъгли на Фуджи бе ;) 10-24/4

Сори за спама.

djfroggy , Стъкло за толкова пари не може да ми го хвалиш, че като го затвориш 1 стоп и става "изруд" . То почти всички стъкла като ги затвориш с един стоп и са по-добре, ама да снимаш само от 5.6 нагоре ??? 24-70 само за пейзажи ли ще се ползва? Освен ъглите, според меренията и дисторзията му е доста.

hotsnail , много странна оценка , според DXO срещу Канон 24-70/4 :
Цайса само остротата му е по-добра иначе по-лоша пропускливост, повече винетира, повече аберира, повече криви...

С 55/1.8 се представиха много добре, но наистина трябва да преосмислят слагането на синия квадрат, на каквото им падне.

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: Nedelcho1   
Дата:   31-03-14 13:24

Като ще давате сравнения от DXO, що не видите този "ъпсурТ" , м?

На 22MP апарат дава по - добър резултат в Mpix от на 36MP без лоу пас филтър [smilie18].

Иначе да не се вържете ей. За мен DXO са пълни смешници по отношение на тестване на обективи.

Никога не бих си купил обектив, с решение базирано на тяхно ревю. Редовно виждам как един и същ обектив, закачен на два фул фрейм апарата му дават различно винетиране и пропускливост, което според мен е невъзможно. Просто почти никога техни тестове не се припокриват с реалния ми опит. Особено ако се гледа кроп спрямо фулфрейм.

Според DXO примерно 24-70mm f/2.8L II дава по - добър детайл на първото 5D отколкото на 7D. Да ама не. Преди време участвах в една такава тема в dpreview и ги бях тествал и пуснах и RAW файловете. Успях да запуша устата на доста хора, които твърдяха че кропа имал по - ниска резолюция независимо с кой фулфрейм сравняваш. 7D (в случая 60D, който има същия сензор) имаше видимо повече детайл от 5D-то и трябва да си сляп за да го отречеш.


Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-03-14 13:46

hotsnail XT1 имах в предвид.

Канон били изостанали технологично. Само дето са единствените с дуал фокус ,което всъщност е матрица с изцяло нов дизайн, единствените с СТМ обективи и с най-доброто видео след като вече панасоник са голяма конкуренция в ниския/среден клас.

Не се сещам за по-универсална кропка от 70д до преди появата на к-3 и никон д5300...

Незнам кой е изостанал технологично. Една камера отдавна не е само сензор :)

Канон пуснаха дуал фокус сензора и сега ще се развиват в/у тази база ,която за сега ще им гарантира "уникалност" в характеристиките и слага пътя към премахването на огледалото във цялата им система и давайки уникално предимство при видео.[beer]

Коя друга компания има такова нещо в ДСЛР? Никоя :)

На сони сензорите имат 2 стопа повече динамика в диапазона 100-400 исо и то предимно в сенките голяма работа :) На мен лично динамиката при 70д ми стига.

Никон до скоро нямаха ултрасоник обективи ти ми говориш ,че Канон са изостанали.
Канон имат такава преднида и както сочат рапортите са отново номер едно през 2014-та година по приръст и печалба.

[smilie19]



Публикацията е редактирана (31-03-14 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: localhost   
Дата:   31-03-14 13:47

DxO винаги сравняват круши с ябълки и резултата е - тия сливи са по-добри :)

Чакам Канон да ги спонсорира и да направят обрат в класациите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-14 15:59

Pd написа:

> hotsnail XT1 имах в предвид.

Благодаря ще го видя.

ПП Имапш в предвид X-T1. Аха схванах ок. Еми да хубаво е ама дали ще вземеш него Олимпус Е-М1 или Сони а7 си е донякъде въпрос на личен избор. Ергономията им е сходна, характериститките също, всеки от тях си има предимства пред другите и недостатъци също. Не става за приятелчето ми. Там гледаме за нещо доста по компактно и евтино. RX100 или Канон-а G1X ли беше?

> Канон били изостанали
> технологично. Само дето са
> единствените с дуал фокус ,което
> всъщност е матрица с изцяло нов
> дизайн,

За това взеха няколко награди! Да хубаво е. Напоследък има явно голям напредък виж А6000 и Фуджи Х-Т1.

> единствените с СТМ
> обективи и с най-доброто видео
> след като вече панасоник са голяма
> конкуренция в ниския/среден клас.

Абе това СТМ май са всичките Аф обективи за безогледални. Просто Канон им викат СТМ.....което не е лошо. никой друг не прави обективи с мотор за беогледални и байонет за ДСЛР.

Панасоник имат доста малък дял освен във видеото и тов САЩ. Олимпус и Сони са доста по-мъстити играчи във фотото. Сони и БлекМеджик имат много свериозни видео предложения...

> Не се сещам за по-универсална
> кропка от 70д до преди появата на к-3
> и никон д5300...

...Д7000 какво му имаше точно?

> Незнам кой е изостанал
> технологично. Една камера отдавна
> не е само сензор :)

Ми хубаво ама никоя камера не може без сензор...и понякога поради калпав сензор хората са принудени да се примирятват с други неща...не казвам че е хубаво.

> Канон пуснаха дуал фокус сензора и
> сега ще се развиват в/у тази база
> ,която за сега ще им гарантира
> "уникалност" в характеристиките и
> слага пътя към премахването на
> огледалото във цялата им система и
> давайки уникално предимство при
> видео.[beer]

Пка виж и конкуренцията не е толкова далеко. Новите безогледални имат по-бърз ако и да е по-глупав следяш фокус от ДСЛР-ки. Канон и никон имат най-много опит в правенето на следящ фокус несъмнено и Сони, Олипус дори да имат по-бързи мотори и по-чувствителни сензори нямат толкова интелигентен софтуер и това се вижда. А77 и А99 са невероятно бързи, но на практитка изостават от Д600.
>
> Коя друга компания има такова нещо
> в ДСЛР? Никоя :)

Ми въпроса е защо има още компании дето правят ДСЛР-и....все едно 1920 година да ми пишеш колко яки фаетони прави някой си, пък аз да ти разказвам за Форд и Мерцедес какви коли правят....ДСЛр-а просто е каруца.

> На сони сензорите имат 2 стопа
> повече динамика в диапазона 100-400
> исо и то предимно в сенките голяма
> работа :) На мен лично динамиката
> при 70д ми стига.

Ок лошо няма. При фул фреймите дори Канонските до исо 800к, че дори 1600 динамиката пада съвсем малко. Над 800 вече се почва 1 стоп динамика на един стоп исо да пада.

> Никон до скоро нямаха ултрасоник
> обективи ти ми говориш ,че Канон са
> изостанали.

За система Канон са много напред и това не бих го казал. Писах, че сензорите са им изостанали и това не е хубаво.

> Канон имат такава преднида и както
> сочат рапортите са отново номер
> едно през 2014-та година по приръст и
> печалба.

Това е хубаво. Канон от доста време са номер едно. Никон водят в някой държави като в България, най-вече заради грижата на фирмите за местния пазар. На Канон за съжаление май не им пука за БГ пазара.

Сони дето ти пуснах филмчето горе, вече се утвърждават, като марка дето върши работа за някои задачи. Далеко са от лидерите ама с А7 мисля, че направиха много добра стъпка. Сега трябва да оправят някои малки проблеми и да пуснат още 2-3 хубави обектива като 35-цата и 55-цата. Това няма да ги направи номер едно, дори няма да е номер 2, обаче мнгоо професионалисти ще вземат от новите фул фреймки за 2-ри апарат или по-специфични ситуации.



Публикацията е редактирана (31-03-14 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-03-14 16:13

Предлагаш Канон и Никон да си хвърлят байонетите ли? При тях има огледало само защото матричния аф не се е развил достатъчно за да работи при всички ситуации.

В момента безогледалните камери рядко дават нещо повече от иновативен ,често ретро дизайн.
Нито компактност нито тегло нито характеристики...нито цена,нито обективи.

Фуджи са единствените които освен всичко наблегнаха на светлосилните обективи с максимално компактен размер!

Сравни сони а7 с 35/2.8 и Канон 6д с 40 2.8 [smilie18]
Отиде ти и компактноста. (Еднакви са като "дебелина" дори)

За да изкарат алфата на файда мерят 6д и 35/2 със а7 и 35 2.8 :))) Да ама не като сложиш палачинката на 6д ,която си е 2.8 ей тогава заспива сравнението.


[smilie18]



Публикацията е редактирана (31-03-14 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-14 16:21

Pd написа:
> Сравни сони а7 с 35/2.8 и Канон 6д с 40 2.8

Около 2 пъти е разликата в размера - това е най-малкия обектив за А7 около или под 100 грама.

С тоя обектив А7 е сравним с компактен апарат като RX10.

Предимчстото ми отива със 105/2.8 макро или Цай 135/1.8 ....тогава 6Д може дори да е по-удобен.



Публикацията е редактирана (31-03-14 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-03-14 16:27

Я пак разгледай снимчици малко да видим колко е 2-пъти разликата.

http://www.slrlounge.com/history-making-sony-a7-a7r-field-review


Със 24-70 то отива всякакво предимство.

Погрешно е сравнен а7+35/2.8 и Канона със стабилизация на ф/2 :))
Стария Канон 35/2 или особено палачинката 40/2.8 и погледнато тогоре ще е същото. разбира се с по-удобния грип на 6д.

Пълен но-сенс. За какво ти е малко тяло ,като неможеш да си го вкараш в джоба освен без обектив :)))?

И за какво ти е 35/2.8 на а7 като може да си вземеш наистина бърза камера Фуджи хт1 с светлосилен обектив 23/1.4....

Всичко е скапан маркетинг все още с тия безогледалки но скоро и те ще започнат да работят както трябва.

Но не и сега...а7/а7р са едни хубави сензори нищо друго не става от тия камери/



Публикацията е редактирана (31-03-14 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-14 02:13

пич иди в магазина и ги виж. Ставаш смешен....

за дургото как сравняваме кропки с фул фрейми....дерзай. Явно няма смисъл да дискутираме, след като базови неща не ги разбираш.

А колко хиляди кадри имаш с A7 или с X-T1 за да правиш изводи или пак лальовщина...

видно е че не са ти ясни нещата с безогледалните и дори с евтините фул фрейм ДСЛР-ки. иди купи си един от тях па почни тогава да сравняваш. Сега е смешна работа, безови положения, дори не знаеш как седят.



Публикацията е редактирана (01-04-14 02:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Zeiss 24-70 f/4 + a7r = издънка за 1200$
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-04-14 10:08

Имах и го продадах :) ФФ-ми са ми минали досатъчно през ръцете.
Не се безпокой за моето незнание.

Като сме тръгнал да ми обясняваш моето "незнание".
Аз бих те посъветвал да се научиш да снимаш и чак след това евентуално да коментираш техника.Когато не си се сблъскал с проблеми от практиката няма как да оцениш ,което и да е тяло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »