Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: Лидия   
Дата:   14-03-14 11:11

Коментар към тази информация

текст

Радвам се че не съм в тези 60 %,които включват и фотографски услуги.

Има хубава тема на Pic ,за това,че няма общност във форума.Съгласна съм с него.Да има такава си зависи от нас.

Съвет към тези, които са фотографи.

Ценете се и не приемайте подобни пари!

Съвет към тези, които искат да наемат фотограф.

Ценете се и не предлагайте подобни пари!


Ако сключите договор с човека,който наематe,ще получите по-качествена услуга.Договорът ще е вашата гаранция и възможност да направите рекламация ако е необходимо!


Плащам си редовно данъци и осигуровки и сключвам договори за фотографските услуги,които предлагам. Лошото е, че хората масово отказват да работят по правилния начин и стоят в сивия сектор.Това се отнася и за хората,които търсят вид услуга .Те предлагат да платят,заобикаляйки правилата и по-този начин обезценяват труда на човека,който искат да наемат.Лошото е ,че заради безпаричието,много хора приемат да извършат вид дейност за безпари.Не може да ти се предлага да направиш нещо,което струва 300 лв. и да ти подхвърлят 20 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-03-14 11:15

Тези неща никъде по света не се регулират с морални принципи, а с ясни правила, закони, поощрения, контрол.
Приказки от типа "Не приемайте, ама не предлагайте" са ала-бала

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: realnoncho   
Дата:   14-03-14 11:39

"Тя се позова на данни на ГРАО в Плевен, според които в град Плевен през 2013 г. са подписани 338 граждански брака, а в областта - над 500. Изчисленията показвали, че над 2 млн. лв. "са се завъртели на този пазар"."

Това ми звучи като - абе ние сме изчислили едни няколко хиляди лева от сватба, които трябва да спечелим, а не сме.

На моята сватба бяхме общо 7 човека, ама сигурно и нея някой статистик я брои като изгубени хиляди и сива икономика.

Иначе да - добре е всичко да си е регламентирано и с договори и разни пишман любители да не се предлагат да снимат сватби. Ама като хората искат фотограф за 200лв това няма как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: victory13   
Дата:   14-03-14 11:41

много бакалска сметка е приложила госпожата... как ги сметна тези работи, не ства ясно... аз мога да кажа че са 20% нелегалните въз основа на същите сметки... всъщност "60%" може да е произволен процент от 0 до 100

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: cameraman   
Дата:   14-03-14 11:41

И какво му пречи на пишмян фотографа(пишмян любители няма), да направи един договор за 200 лева?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: cicomanco   
Дата:   14-03-14 12:00

cameraman [smilie24] ! Eдин правилно задад3ен въпрос!
Подписващите договори се хвалят че календарите им са заети години напред! Какъв проблем тогава имат с "копърките" не мога да разбера! Ако бюджет за организиране на цяла сватба позволява 200-300лв. за фотограф, повече няма да дадат! Друг е въпроса, че все по-малко хора прибягват до услуги - каквито и да било услуги поради липса на средства! Богати винаги ще има, както и винаги ще има бедни!

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: imitev   
Дата:   14-03-14 12:25


То цялата държава е в черната икономика, вие сватбите коментирате [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: EvaJor   
Дата:   14-03-14 12:30

"Ако сключите договор с човека,който наематe,ще получите по-качествена услуга"
И как точно? В смисъл, ако не ми предостави снимките на 10 април, както пише в договора ще го съдя ли? С нашата перфектна съдебна система... И какво ако спечеля делото? Ако например фотографа е ЕООД с 2 лв уставен капитал и без активи?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: alextu   
Дата:   14-03-14 12:40

Оня ден по радиото се бистри темата, как в малките населени места полицията щяла да наема безработни да помагат. Обажда се един слушател и вика - е отде ше ги земете тея безработни ? Водещата вика - ами как господине, статистиката... А чичото я прекъсва - ква статистика , тука всички гледаме кой картофи, кой по 5 оранжерии домати, прасета, крави, по ЦЕЛ ден работиме. Оная вика - е няма безработни ли? А чичото - има, ама не стават да помагат на полицията, оти седат в кръчмата цел ден.
Та толкова относно анализа на безработицата, сивата икономика и прочие.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: imitev   
Дата:   14-03-14 13:02


Хаха - на братото сватбеният оператор беше бахти дрисльото.

4 месеца го гоних докато си признае че файловете не се отварят и са се скапали.

Иначе гъзар

- Ти, вика, знаеш ли колко пари ми минават през ръцете всеки месец...

- Смотльо - му викам аз - тогава ми върни парите! Като ти завъртя 2 шамара ще ми станеш само на гъзар! Нищо че си една глава над мен... Нещастник...

И стана по-нисък от тревата...

Днес утре днес утре - минаха 4 месеца.

Тогава работеше в телевизия Делта... В сградата на изчислителния център... Разбрах че е на работа от позната, която работеше там.

Колегите го криха - нямало го, не бил в офиса... Виснах в коридора и го чаках 4 часа. Накрая осъзна че няма да може да си тръгне без да мине покрай мен и се появи. Дрисльо...

Като го грабнах - храних го храних го. Мълча като бит п....ас...

Вика утре ти давам файловете... Аз да не съм прос ве аланкоолу! Утре няма пак да те чакам 4 часа! Я тръгвай отиваме да вземем от вас каквото има. Ма то нямал на какво да ми го даде. Ще ти взема лаптопа с файловете говедар смотан! Като си ги прехвърля ще ти го върна.

Отиваме до тях с моята кола и му викам - ако се покриеш у вас ще ти потроша всичките прозорци и като те хвана после ще ти потроша и двата крака!

След 20 минути излиза с 3 диска и ми ги дава. 4тия файл не се отварял.

Не може ли да ми кажеш - сега след 4 месеца да не би да го отвори?

В крайна сметка около 1/3 от сватбата я възстановявахме от камерите, с които са снимали гостите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Да не мислите че ми е върнал пари? ХА - ХА [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Русенски цървул нещастен! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Даже съм му забравил името вече [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Май беше Илко някой си... Цървулски... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: cicomanco   
Дата:   14-03-14 13:14

Имитев, не е за това темата...Такива истории има всеки! И от едната и от другата страна.
Тук се говори за сива икономика и за едни пари!
Малко дискриминационно ми се струва двойка която няма 1000-2000лв. за снимки по сватбата си, да си остане със скапани или изцяло без такива, защото фотографите снимат с договор и платени данъци....
Трябва да има баланс!

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: Digitalgab   
Дата:   14-03-14 13:32

В малките градове е невъзможно да се снимат сватби. Хората или са прости и нямат пари или имат пари и са прости. Дават 200 лева за видеозаснимане, за снимки повече от 100 лева не дават. Така че не си струва да вадиш апарат и техника за 2000.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: Alsand   
Дата:   14-03-14 13:33

Според мен е редно по-скоро да има някакъв патентен данък. Плащаш си го всяка година и снимаш сватби, колкото си щеш. Колкото повече, толкова повече. От друга страна, какво ще получаваш срещу този патентен данък? Като си плащаме данъците, да не би да имаме защита срещу нещо? Да не би да имаме съд, полиция, прокуратура, законност????

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: rx   
Дата:   14-03-14 13:40

За съжаление в тоя бардак наречен България, причините да работят хората на черно са повече от другите:
- Ако договора защитаваше коя да е от страните в случай на неизпълнение на уговорката - щеше да е супер. Но с нашата осрана държава, кого ще съдиш? ЕООД-то с 2лв капитал?!
- Ако данъците не отиваха в джоба на мазните тумбаци на идиотите в парламента, а отиваха реално за социалните услуги, за които са предназначени...
- Ако хората имаха нормални доходи и стандарт на живот, за да се чувстват комфортно...
- Ако начина да си изряден беше лесен и ненатоварващ... ето например аз в момента исках да си изчистя едни фирмени дела, за да е всичко изрядно и по закон - изгубих над седмица разкарване между НАП, общината и съда и изписах 2 камари ненужна хартия и разбира се - над стотачка за таксита, междуградски автобуси... не броя и изгубеното работно време, в което трябваше да се занимавам с глупости.

Сивата икономика се развива там, където народа е докаран до нужното жалко състояние на съществуване, за да пести всяка възможна стотинка и да не чувства смисъл от държавната структура. Вие защо плащате данъци? Защото ви е страх от наказания или защото искрено смятате парите, които плащате на държавата за заслужена инвестиция в политика, която се грижи за вашия социален, здравен и т.н. статус?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: imitev   
Дата:   14-03-14 13:56


Бе не е по темата, ама когато прочета сватбена фотография и това ми изплЮва в съзнанието [smilie5]

Къде сте видели някой в затвора за неплатени данъци? А за неплатени осигуровки? За дългове към бюджета?

Да сте видели банка да остави длъжника без да си прибере гаранциите?

Когато държавата започне да се отнася към парите си като стопанин (като към нейни) и да си търси всяка стотинка, тогава ще спре да работи сивата икономика... И като си купиш кола, апартамент, по-скъп телевизор - да ти погледнат приходите вместо да си бъркат в носа и работят само по сигнал...

Дотогава - ветар ни вее на бел кон [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: boni   
Дата:   14-03-14 14:08

Alsand, има си патентен данък. Преди 3 години бях регистриран по патентен. 1030лв/година беше за София. Ама е по-неизгодно да си по патентен, нищо че не плащаш данък печалба, заради довнасянето на осигуровките, които там се смятат по различен начин и накрая си много по-вътре отколкото ако си плащаш данък печалба :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: rx   
Дата:   14-03-14 14:13

imitev бъди сигурен, че ако държавата почне да те обработва като банка, ще си първия на опашката на втори терминал.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: chukov   
Дата:   14-03-14 14:18

Някои работещи в бранша фотографи не разбраха къде точно се коренят техните несгоди.

Не са проблем т. нар. копърки.

Проблемът е в това, че оплакващите се снимат слабо и правят посредствени снимки.

Аз не съм видял сватбен фотограф, който снима добре, да се е оплакал от липса на ангажименти.

Младоженците са достатъчно добре инфоримирани, преглеждат хилади снимки и портфолиа и най-естествено, в повечето случаи търсят фотографи, чиито кадри са им допаднали. Респективно подминават посредствената фотография.


Тая аксиома колкото и да я повтаряме виновни все ще са копърките :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: nomadsl   
Дата:   14-03-14 15:06

http://goroprophoto.wordpress.com/2013/07/23/отворено-писмо/


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: imitev   
Дата:   14-03-14 17:16


imitev бъди сигурен, че ако държавата почне да те обработва като банка, ще си първия на опашката на втори терминал.

Бъди сигурен че не е това причината да съм тук [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Няма друг изход от проблемите със "сивата" икономика.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: pmartinov   
Дата:   14-03-14 17:20

Липсата на държавност е причината,а всичко каквото виждаме навсякъде около нас е следствие.....


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: rx   
Дата:   14-03-14 17:55

imitev ако се замислиш, ще откриеш, че в най-добрите за живеене държави данъците са много големи. Защото хората знаят, че с тези данъци се покриват нуждите им от гледна точка на държавата - знаят, че като отидат в болница, лекарите са добре платени и концентрирани в професията си, че ще получиш качествено медицинско обслужване и т.н. Знаеш, че дори когато изпостреляш няколко десетки дечурлига, ще "гниеш" в затвор с плазмен телевизор и ще можеш да се оплакваш, че е прекалено малък за нуждите ти.
Никое общество не се изгражда с бодлива тел и наказания - комунизма е ясен пример за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: imitev   
Дата:   14-03-14 18:22

Да не говорим глупости предлагам аз.

В хамерика можеш да платиш данъци колкото успееш по-малко, стига да е законно.

Никой не се е засилил да плаща повече данъци защото е патриот...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: rx   
Дата:   14-03-14 18:27

Знаеш ли колко са "малкото" данъци в Америка? И какво получаваш в замяна?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: simbon4o   
Дата:   14-03-14 20:20

За всичко са виновни клиентите!
Ако клиентите наемаха само добри фотографи щеше да може да си позволят добрите фотографи и данъци да плащат и всичко да им е наред. И данъци се плащат да ти е мирна главата, не щото има някаква полза. В такава "държава" данъка си е чист рекет понеже нищо хубаво не получаваш насреща.
И да се върнем на проблема - клиентите търсят евтино, не качествено или поне повечето от тях - факт. И винаги клиентите са си виновни за това което им се случи именно поради този факт!
Особено извън софия... това не са градове а села, всичко се знае. Ще даваш стотици, понякога хиляди левове и няма да разпиташ - елементарно нещо. После ама що така... ми така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »