Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   09-03-14 14:30

Здравейте, приятели. Бих искал да питам,понеже бях качвал снимки в 500 px. и само една бях качил и в Store в пълен размер.Получих покана за договор и за лиценз, който трябва да платя в размер на 250 долара, за да ми продават и рекламират кадъра. Не разбрах обаче, дали този лиценз се плаща еднократно и важи за всички кадри или трябва за всеки кадър поотделно да си плащаш лиценз,за да може да го продаваш евентуално после.Първоначално си помислих, че
понеже този кадър ми е с най- много харесвания,затова за него са изпратили предложение за лиценз, но после ми дойде наум, че само него съм качил в store в голям размер и затова за него получавам покана, т.е. ако бях качил и други снимки сигурно и за тях щях да получа такова предложение. В крайна сметка си мисля,че този лиценз би трябвало да се плаща еднократно и да важи за всички снимки иначе доста солено излиза,ако за всеки кадър трябва да плащаш подобна сума и после евентуално при всека продажба на кадър,
получаваш минимум 75 долара.Поне това разбрах от информацията.която четох. Ако някой знае нещо по въпроса, нека пише.
И по принцип заслужава ли си такова вложение за лиценз за снимките, въпреки, че това си зависи от редица фактори, доколко ще можеш да продаваш някакви кадри. И по принцип как става с плащането и на лиценз и после за снимките, трябва да си откриеш сметка, но в определена банка ли и има ли нещо по- специфично. Малко са ми наивни въпросите и глупави може би, но си признавам, че в тая сфера не съм достатъчно информиран:)
Мерси за помощта.Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: M_D   
Дата:   09-03-14 15:08

Нещо си се объркал май. Евентуалните купувачи плащат 250 за лиценз на твои снимки, ти не плащаш нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   09-03-14 17:14

Знам ли, може и да съм се объркал.Първоначално наистина си помислих,че искат да им продам лиценза за кадъра, който вече те да си продават.Доколкото разбрах лицензите са два вида. единият е специален exclusive, но не трябва да си сключвал с други подобни организации и рекламни фирми такъв,за да го ползваш; при него само те ти продават кадъра и рекламират, без да имаш право ти да го продаваш или качваш другаде. А при другия лиценз non excluzive все още можеш ти да си продаваш кадъра и да го качваш ,където си пожелаеш. Но после размислих, че надали е така, в смисъл не повярвах, че искат да ми дадат пари за снимка, прекалено хубаво ми се стори...:) Ами то, като не съм чак толкоз добре с английския, че то и разни термини там....... :).
Ще чакам и други мнения, дано добия повече яснота по въпроса

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: vAnko0   
Дата:   09-03-14 17:51

Може да качваш по 20 снимки на седмица и съответно да си ги пускаш за продажба напълно безплатно. Ако платиш 75$ за година получаваш неограничен ъплоад, собствено портфолио, домейн, реклама и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: Frida   
Дата:   09-03-14 20:30

Някой продал ли е нещо там?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: Lycan   
Дата:   09-03-14 20:35

[smilie25]



Публикацията е редактирана (10-03-14 02:08)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-03-14 21:38

И аз мисля да почна да продавам там освен микросток.
Още се чудя. Но май нищо не губя :)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: xFireSoul   
Дата:   09-03-14 21:51

Може ли да покажеш какви снимки си качвал там, за които си получил пари? :)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: Pac   
Дата:   09-03-14 22:05

И на мен ми е интересно да споделиш какво си качвал. Ако можеш направо да дадеш линк към профила си?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   09-03-14 23:42

Ако към мен е въпроса дали съм получавал пари и съм продал снимки там - не е, не съм! Та все още не можах да разбера дали трябва да си платя лиценз за кадъра,който те са ми изпратили като форма за някакъв договор и дали този лиценз се плаща веднъж и важи за всички кадри или пък те искат да ми купят лиценза за кадъра и да си го ползват после.Но почти съм сигурен за двата вида лиценз, които може да сключиш exclusive и non exclusive и за разликите между тях и че това струва 250 долара.Като казват ,че при всяка продажба на кадър ще получиш поне 75 долара.Поне аз това разбрах долу горе от текста. А това ,че може да качваш 20 снимки седмично свободно, а ако платиш 75 долара неограничено и портфолио и реклама го знам....Но същността не разбрах аз ли трябва да дам пари или те на мен за този лиценз.А може и да разсъждавам в грешна посока...:). Нищо все ще се разбере.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: vAnko0   
Дата:   10-03-14 01:39

http://support.500px.com/customer/portal/articles/1442832-500px-prime-frequently-asked-questions


Това са ти написали вероятно.
Exclusive лиценза дава право на 500px само и единствено те да разпространяват и продават снимката. Нямаш право да я качваш в друг сайт.

И при двата лиценза цената на снимката започва от 250$ (за купувачите)като фотографът ще получи 70% от цената на лиценза.
Прави се някакъв договор с купувача колко време да използва снимката за негови цели и съответно така се начислява цената (няколко хиляди в повечето случаи). През този период снимката не може да се продава комерсиално..

Нещо от този сорт разбрах от цялата работа, но никъде не видях да искат пари от фотографа..



Публикацията е редактирана (10-03-14 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   10-03-14 22:21

Да, разбрах за какво иде реч! А не може ли да продаваш кадри в 500 px и без да сключваш договор за някой от двата вида лиценз с тях. Щото ми се струва цена от 250 долара за снимка доста голяма,за да може кадъра да се продава. По принцип гледам цени на кадрите между 100 и 250 долара,в зависимост от размера на снимката на всички кадри,които съм виждал в 500 px. Това явно са твърди цени.Но ми се вижда нереално някой да даде 250 долара за един кадър .Знам ли. Но ако нямаш договор с тях с този лиценз,предполагам цената на кадъра ще може да я определяш ти при интерес от някой и желание да се купи.Може и да греша.Нямам опит и информация в тази насока.Та въпроса е може ли да продаваш кадри в 500 px при интерес разбира се, ако нямаш договор за някой от двата лиценза с 500 px.И как е по-добре по принцип да се сключи ли такъв договор за кадъра,при условие, че те го предлагат(500 px)или не.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: vAnko0   
Дата:   10-03-14 22:36

Значи тези, които се продават всъщност са принтове, избираш си размер, материал, цена и направо ти го носят във вас за стената. Другия вариант е за 2.99$ да си изтеглиш снимката 1920x1080 за десктопа например. Цената за канава 60 на 40 в момента е 97$, тук да си я разпечаташ е към 50-60 лв. А варианта с лиценза, го разбирам, човека, който плати за снимката да я приложи към някаква реклама например и да печели чрез нея, затова там цената е по договаряне. 500px ти вършат работата, а ти взимаш някой лев за това. Надявам се да не бъркам :)
А ако искаш ти да си комуникираш с клиента, не пускаш снимките в Store-а, а си пишеш в биографията, че се договаряш на лични и така..



Публикацията е редактирана (10-03-14 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: dorascal18   
Дата:   19-03-14 02:21

Слушайте аз получих такова писмо- В него пище че искат да вземет лиценза на снимките ми-без за ми плащат- като след смърта ми децата ми нямяли право на права над свимките ми[smilie25] [smilie10] Те просто търсят малоумни или някои които не знаят езика и по погрешка подпишат и си дадат снимките!! ТАКА ЧЕ ВНИМАВАЙТЕ С 500рх !!! Вчера ми изпратиха второ писмо....но няма кой да им се върже[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: Ando   
Дата:   05-04-14 18:36

И аз получих писмо от 500px, но нямам Model Release, подписан от хората на снимките, а като ги питам дали ще подпишат такъв документ следва въпросът дали тези снимки няма да се продават в "неприлични сайтове" и други подобни, нищо, че снимките са си съвсем прилични. И защото нямам опит в подобна продажба на снимки, може ли някой да разясни как стоят нещата с този въпрос? Има ли някаква гаранция или защита, която да предпазва от недобросъвестно използване на закупените кадри, накърняващо доброто име на моделите в снимките?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: ishootraw   
Дата:   05-04-14 18:44

Аз получих покани за няколко снимки. Дадох им формуляра за права за продажба (exclusive) с модел рилийз, за това не трябва да сте давали подобни права на други сайтове.
Да видим какво ще стане. Лицензът е за времето когато сте съгласни да продават снимката ви. И само за даване на лиценз не се плаща, което е нормално според мен. Пари от мен не са искали. Ако продам нещо ще се похваля! :)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: niki_versace   
Дата:   24-06-14 01:03

и все пак може ли някой да се похвали с продажби в 500px? Постоянно пускат нововъведения, дали въобще има ефект от тях...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: goldstar   
Дата:   29-07-14 15:57

Май май , не..Щом още нашенци от форумчето не са се похвалили.. [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет относно лицензиране и продажба на снимки в сайта 500 px
Автор: serjy   
Дата:   29-07-14 16:12

гледам и под моите скромни снимки се мъдрат някакви суми и понеже не съм качвал там с цел продажба се зачудих, тия могат ли така да продават без да са ме питали, щото в началото нямаше никакви такива цени и практики? изведнъж решили да продават снимките на портебителите си, да, да, ама аз не искам да продавам [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »