Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Китайски стативи от ebay
Автор: MobbDeep   
Дата:   26-02-14 00:23

Някой да има отзиви от такъв статив или поне да изкаже мнение?[smilie21]

ето един стандартен!

този е от карбон!

или да се насоча към това!

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-14 09:25

Аз имам същия като карбоновия от линка, но алуминиев. Засега мога да кажа, че ми върши работа, но не съм го ползвал достатъчно усилено за да имам напълно ясни впечатления.

Друго, което трябва да се има предвид при купуване извън EU - стативите са обемни и тежки и почти със сигурност се задържат на митницата и там отиват допълнителни пари.

P.S. Сега видях, че не е точно същия - на моя краката се отварят със завъртане, този от линка е с щипки.



Публикацията е редактирана (26-02-14 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: ilcoin   
Дата:   26-02-14 09:31

Общо взето - прецени си. Ако няма да снимаш редовно в лоши условия и/или с много тежка камера/обектив, един китайски върши работа доволно.

Лично за мен да похарча 70-100 паунда за тенекиен статив, пък било то и Велбон, е лишено от смисъл.

[beer]

btw, китайски стативи се намират и в БГ на сносни цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: juslen   
Дата:   26-02-14 10:19

Стандартния от 54.99 паунда изглежда много добре, краката се отварят със завъртане което е по-удобно от щипки пък има и вграден монопод и пълен комлект аксесоари. Съмнявам се да е по-лош от някой Velbon за същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: serjy   
Дата:   26-02-14 10:24

зимай смело, много добре изглежда. иначе и аз съм с китаец, супер е просто [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-14 11:54

А да - това да може използваш единия крак като монопод е много удобна функция, едно от основните неща заради които си взех такъв статив [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: Gam3Ra   
Дата:   26-02-14 12:04

Защо карбоновия има две стягащи врътки под ябълковидната глава?
Също видях, че няма опция за България в Pastage and packaging. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-14 12:07

Защото стяга главата от двете страни. Някои продавачи изпращат и до тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: cameraman   
Дата:   26-02-14 12:23

Ами ако купиш китайче от Китай и се наложи да плащаш ДДС и мита?
Ако карбонът пристигне с пукнатина?
Ако пристигне съвсем друг статив и ти не си снимал как го вадиш от пакета?



Публикацията е редактирана (26-02-14 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-14 12:50

cameraman,
Ами ако на отиване към фотомагазина се спънеш и паднеш [smilie25]

Ясно е че няма гаранции, ама честно казано познавам повече хора недоволни от гаранционното си обслужване в България, отколкото такива на които им се налага да връщат нещо до Китай.

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: serjy   
Дата:   26-02-14 13:03

вече доста неща съм си поръчвал от китай тайван и т.н. няма никакви проблеми, супер коректни са!

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: m.djorov   
Дата:   26-02-14 16:01

Първия изглежда много добре, даже е по-лек от Карбоновия с около 200гр :) Да споделиш какво си взел и дали си доволен, че и на мен ми предстои купуване на по-голям статив след раницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-14 16:19

Понеже има много еднакви модели търговците в ebay понякога се бъркат - ако вземем моя за пример(имам познат със същия, но карбонов) е около 1.7кг, карбоновия е 1.3кг. Само, че на места при различни търговци съм виждал и обратната спецификация. Аз предпочетох по-тежкият, защото 1.3 кг ми се виждат малко за да осигурят стабилност на голям статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: philip   
Дата:   26-02-14 17:59

Стативите, които си харесал са с ф25мм максимален размер на тръбите. Ако намериш с ф28мм или повече ще са по стабилни.


Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: джъмбо   
Дата:   26-02-14 18:10

Защото стяга главата от двете страни.

титанично....

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: Gam3Ra   
Дата:   26-02-14 18:33

джъмбо - ако не е така, моля разясни, понеже беше мое запитването и ми е интересно

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: джъмбо   
Дата:   26-02-14 18:41

описано е


Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-14 19:31

Добре, просто е толкова интуитивно управление, че не ми се е налагало да търся да чета и за това [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-02-14 21:12

Аз ползвам един Triopo (пак китайски) с хидравлична глава, която е нелоша реплика на Benro B1.. Като цена и конфигурация е сходен с този от първият линк. Честно казано се изненадах доста приятно.. Товарил съм го с D600 + Zeiss Sonar 200/2.8 + 10кила раница на куката(за да не стои в калта) и няма грижи.. Като недостатък мога да отбележа че липсваше една шпилка от комплекта, която служи за монтиране на едно допълнително звено.



Публикацията е редактирана (26-02-14 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: Pac   
Дата:   26-02-14 22:30

И аз съм с Триопо, само че с B2 глава. На супер промоция бяха и май все още са в павилиона. Около 190 лв ми излезе цялото нещо, ама е с 8кг товароносимост и е супер стабилно, същевременно доволно компактно и в супер калъф. Всички други стативи под 200 лв, които пипах бяха доста по-зле. Доволен съм от покупката си на 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-02-14 22:44

Е да де тя и моята е B2, в ибей пишеше че носи 12кг... Вероятно пак са преувеличили :) Трипода беше мисля 16 или 18гк товароносимост.. Но както и да е факт е че съм много доволен от него. [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: simon4o_bg   
Дата:   28-02-14 11:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Китайски стативи от ebay
Автор: MobbDeep   
Дата:   10-04-14 21:34

Да ви кажа още не съм избрал. гледах Velbon Sherpa 750R в технополис доста стабилна ми се видя. разпънах я клатех я не мърда ... освен ако не е с вдигната основа[smilie25] . Но там е 250 лева [smilie10] а не ми се дават повече от 100 - 150 най много. Все още ме съмнява китайското качество въпреки че коментарите на някои съфорумци наклониха везните и към китайците :)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »