Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   28-01-14 19:33

Здравейте, приятели.Може ли да ми дадете съвет относно профила ,който си направих в flikr.com. Значи преди една седмица си създадох профил, но снимките ,които съм качил все още не се виждат от никого.Къде бъркам ,дали има някаква настройка, дето не съм задал? Посочил съм,че може да се виждат от всекиго от изброените опции. То пише,че при създаване на нов профил ,трябва да минат няколко дни, докато започват да се появяват снимките в различните категории.Но колко е това няколко? Аз го имам от около седмица,имам минимума от 5 снимки качени, който се изисква,имам посочени тагове и въпреки това пише,че все още снимките ми не се виждат в различните категории; не съм задавал да бъдат скрити,че има и такава опция :). Не знам дали греша някъде в настройките или трябва да мине още време, докато се появят в публичното пространство. Мерси и поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: imitev   
Дата:   28-01-14 19:50


Трябва да оправиш permissions на снимките да се виждат от всички.

Най-лесно е в настройките на профила, секция Privacy & Permissions

После надолу Defaults for new uploads

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   28-01-14 21:31

Мисля, че правилно съм избрал настройките в опцията permissions в секцията Privacy& Permissins.Задал съм да се виждат от всички снимките,но засега не се появяват в публичното пространство.
Ще ровя още, все ще намеря начин. Мерси


Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: nyamago   
Дата:   29-01-14 02:08

Виждаш се - и всичките ти снимки. Дори те добавих като контакт (по сегашната нова терминология на Flickr, глупаво копирана от Facebook - "следвам те" :)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: io_bs   
Дата:   29-01-14 02:28

За да станат снимките по-гледани, най-много помага слагането им в групи. Иначе и аз в началото имах по 2-3 гледания на снимка и се чудих какво става [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: fibre   
Дата:   29-01-14 08:48

Имат май нова политика, вече гледат повече таговете отколкото групите. Колкото повече тагове, толкова повече шанс да се видиш при търсене. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   30-01-14 21:42

Мерси за съветите, приятели! Ще ги имам в предвид! Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: nyamago   
Дата:   31-01-14 02:01

fibre написа:

> Имат май нова политика, вече гледат повече таговете отколкото
> групите. Колкото повече тагове, толкова повече шанс да се видиш
> при търсене.

Не е въпрос на политика: просто така работят търсачките :)

Още не е достатъчно развито интелигентното разпознаване на образи с конткст и съдържание (макар Гугъл и други да напредват в експериментите). Засега единственият практичен начин за търсене на образи е по съпътстваща текстова информация. Част от нея е в самата снимка (мета-данни, напр. EXIF и др. допълнително въведени данни), но това (почти) нищо не казва за съдържанието :(

Следващо място за търсачките е страницата, накоято е снимката - но и там често пише куп несвързани работи (напр. отнасящи се за друга снимка от същата страница или несвързан, изобщо неилюстриран текст). И на помощ идват таговете: те са законкретната снимка, единични думи са (стават за ключови думи при търсене) и описват какво е снимано, подробности около действащото лице или обекта, мястото, времето, кой е снимал и пр.

Затова е много важно всяка качена снимка (не само във Flickr, а и във всеки сайт, който работи с тагове) да се въведат достатъчно описателни думи. Това работи и за намиране от членове на дадения сайт (и потенциални контакти / последователи / приятели), но МНОГО ПОВЕЧЕ - за търсещи от извън дадената съобщност и платформа. Във Flickr ти намират снимките (по таговете) много хора, които НЕ членуват там, дори не са фотографи, но искат да видят нещо, което (оказва се) ти си снимал. Някои от тях искат не просто да го видят, а да го използват за нещо. Нерядко - и срещу заплащане.

Дори да не те интересуват изобщо социалните аспекти на сайта (прияели, последователи) - много важно е да се тагват надлежно снмките.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 06:36

Мче да... И после да се реве че са били откраднали снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: nyamago   
Дата:   31-01-14 17:02

Краденето няма да спре ако всеки си остави снимките невидими за търсене. Това поставя под съмнение причините защо изобщо се качват на място като Flickr? Ако е само за складиране онлайн, има куп специализирани места като DropBox, Box, SkyDrive и дори Google Drive - където никой няма да ги вижда. Ако, обаче, някой качва снимки ЗА ДА СЕ ВИЖДАТ, трябва да надвие параноята си. А онова, което наистина е ценно, има как да се опази и криенето от търсене изобщо НЕ Е най-добрата защита.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 18:55


Моите снимки се виждат, но не са тагвани. Точно заради търсачките.

Виждат ги хората на които дам адреЗа...

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: nyamago   
Дата:   31-01-14 22:22

Твой избор. Моите пък са тагнати подробно. Всичките (имам няколко хиляди там). От тях без да ми искат разрешение са използвани няколко десетки, нищожен процент (при тебе може да е по-висок защото си по-добър фотограф). Но:

1. Открих къде са използвани с Гугъл. Без таговете нямаше да мога.

2. Повечето използвачи ми бяха споменали името (Flickr ника), незначително малко бяха без автор и НИТО ЕДИН не беше под чуждо име (което е същинската кражба). Може би не са достатъчно добри някой да ги избере за 'свои' (за твоите може някой да се полакоми).

3. Това беше докато качвах под СС (creative commons) лиценз, защото не снимам за пари. За отбелязване е, че доста хора ми писаха да искат разрешение, макар всичките ми работи да бяха официално свободни. Та светът не е пълен само с нищожества и злодеи.

4. Откакто смених всички под копирайт (по настояване на Гети), не-оторизираната употреба намаля до много редки единици. Апропо - Гети никога нямаше да ме поканят да качвам при тях без таговете! Просто нямаше да ме открият.

4. От нищожните злоупотребени единици, ако са боклук като повечето ми неща, игнорирам случая. Ако са от малкото с някаква 'търговска' стойност - пускам Гети да се занимава с нарушителя: те си имат методи, адвокати и пари за това. Пък и по договор не ми дават да действам сам, а трябва да докладвам на тях.
---

Като равносметка от таговете НИЩО не съм загубил, а много съм спечелил. Открили са ме и други хора извън Гети, напр. по-доходни директни клиенти. Няколко (стотин) бири за една година не е лошо за някой, който НЕ ИСКА да печели от фотография и не прави нищо за това.

По-важното: открили са ме хиляди контакти ('последователи' по новому), от които няколко стотин и аз следя и се уча, а с някои сме станали приятели. И където и да пътувам по света, има някой от тях да пием по едно и да ми е екскурзовод на фото-разходка по неговите места. Не ще и дума -и аз го правя за тях...
----

Това е моят опит и позиция с Flickr. Всеки може да избира и друго за себе си според нужди и нрави.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 23:07

В твоят случай е оправдано.

Аз там съм си направил личен албум от 10 г... Не държа да си показвам голотиите пред целият свят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   19-08-14 14:35

Някой може ли да даде съвет как се създават групи във flikr.com
Или по - точно как да качвам снимките или да ги местя(вече качени) във вече създадени групи - примерно група изгреви, залези и т.н. за да се виждат от повече хора? По принцип имам тагове между 6 и 8,9 примерно за всяка снимка,но явно това не е достатъчно и повечето кадри не са гледани въобще. Доколкото разбирам много повече виждания ще има, ако снимките ти са качени в групи.
И друго питане - има ли значение размера,с който качваш снимките и какъв е препоръчителен да бъде? Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: ghost4o   
Дата:   19-08-14 14:51

За съхранение аз ползвам облака на mail.ru 100ГБ безплатно и много надеждно от всички, които го ползват от години това казват. Около коледа излизат едни промоции за 1ТБ фрии.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: MikeDimit   
Дата:   19-08-14 14:58

Поствай в групи. Много от тях се наблюдават и можеш да бъдеш поканен за контрибутор я на гети, я на някой друг сайт. Успех и не го мисли много[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   19-08-14 19:48

Как точно се поства в групи?

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: pstoev   
Дата:   19-08-14 19:50

дай линк...

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   19-08-14 20:43

https://www.flickr.com/photos/115079405@N05/
Пробвах се, като търсих групи по кодови имена - примерно: пейзажи, изгреви и залези и т.н. и се включих към няколко такива, като качих и по 6 кадъра(толкова разрешават :)) и така.
Дали това е начина?
Не съм много сигурен, дали с този линк ще стане, по принцип профила ми там е
evdokimov_emo

Ще трябва май малко повече да вляза в час с тия истории :)



Публикацията е редактирана (19-08-14 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: MikeDimit   
Дата:   20-08-14 11:38

Много общ принцип. Търсиш в групите такава със сходен на твоя интерес. Примерно нощен пейзаж. Изкарва ти да речем 10-на 20 групи. Разглеждаш ги като присъствие - брой участници, редовност на постове, теми за дискусии, вътрешногрупови състезания. Добавяш се като участник. Има вариант да са отворени или затворени. Всяка група има политика за споделяне, определена от създателите и. Спазвай ги. Постването в групите също е описано в самите групи. Бъди социален - съобразно етикета в една група. Прави така , както другите в групата. Успех!



Публикацията е редактирана (20-08-14 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: alext   
Дата:   20-08-14 12:21

Също така гледам, че имаш 74 човека, които следваш. Броя на твоите последователи не мога да намеря. Колкото повече хора те последват, толкова повече новите снимки, които качваш, се виждат на тяхната начална страница. Така получаваш доста голям брой виждания, ако имаш 500+ последователи да кажем. Затова следвай, за да те последват. Това е най- добрия начин, за да се виждат снимките ти. В групите, особено ако са големи, снимките ти се губят между многото други. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: nyamago   
Дата:   20-08-14 12:42

В последните два поста съветие са ного точни и верни - 100% споделям!

Само бих добавил, че както във всяка социална мрежа, важат 2 железни правила:

1. Нещата искат постоянство и търпение. Няма 'бързи и хитри' решения, репутация се гради системно и постепенно.

2. Всичко е основано на взаимност. Ако никога не коментираш под чужди снимки, не очаквай много коментари под твоите. Ако не прекарваш редовно време разглеждайки снимките на други (посещавайки техните страници), не очаквай много посещения. И това не е автоматично 'дай ми да ти дам' както някои грешно си го представят. Става органично, от многото обем и трафик натрупани с много време.

След почти 10 години във Фликър мисля, че получавам приличен брой виждания и коментари там (не броя розовите 'faves' звездички, защото те са просИя за реципрочност). Имам много контакти, сред тях и новооткрити приятели. Дори ме намират желаещи да купуват снимки, което никога не ми е било цел. НО - и аз много съм разглеждал, посещавал и коментирал. И нищо не е станало за един ден. Нито за три.

На слука!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   21-08-14 10:50

Мерси много за съветите.Научих полезни неща.Ще бъда по активен наистина. Определено имате право.Мерси и на фокус :)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   14-09-14 19:44

Приятели, не можах да разбера какъв е препоръчителния размер за качване на снимките? Аз ги качвам 1600 px. по дължина. Достатъчно ли е или е добре да са по - големи? Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: дайте съвет за профил в flikr.com
Автор: MikeDimit   
Дата:   14-09-14 19:51

Няма ограничение. Сам рисайзва. И си има опция за показване в различни размери. Идеален е за бекап - 1 терабайт безплатен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »