Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Подводен фотоапарат
Автор: pavkataa   
Дата:   19-01-14 16:54

Здравейте[smile]
Искам да си купя подводен фотоапарат с който да мога да се гмуркам. Стигат ми и около 10 метра. Ще го ползвам само лятото , така че няма да го ползвам толкова често и не смятам да отделям много пари. Има много некачествени фотоапарати и бих искал да видя вашите мнения.
Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: stoyan_s   
Дата:   19-01-14 19:31

50 лева добре ли е? Ако е добре натисни тук

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: Lycan   
Дата:   19-01-14 20:06

Ако искаш добър резултат натисни тук няколко пъти :)




Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: stoyan_s   
Дата:   19-01-14 20:38

въх! тва струва колкото един голф в изрядно състояние[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-14 19:14

Голф! [cool] [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: stoyan_s   
Дата:   20-01-14 21:26

я виж к'во намерих тука:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=28781

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: radikyokushin   
Дата:   20-01-14 21:35

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=27989

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: anjsan   
Дата:   21-01-14 15:57

Купи си един компактен апарат с по-голяма матрица и подводен бокс към него и си готов .

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: Krasi02   
Дата:   21-01-14 16:35

Продавам снимки на апарата има в профила ми

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: mitku   
Дата:   21-01-14 17:11

Ако търсех да взема нова подобна сапунерка, в момента аз бих избрал Nikon AW110 (заради възможността за 120fps клипове, т.е. за слоу моушън, макар и не във FullHD), GPS, WiFi и т.н. А поне в Амазон е и най-евтин в момента (с някаква промоция).
Следват Canon PowerShot D20 и Panasonic FT5 - на кантар като възможности кой малко по-добре или по-лошо по някои екстри и възможности, а също и като цена. Който и да вземеш от тях - няма да сбъркаш.
Следва Sony TX-30, но аз бих се спрял на някой от предните - Сони-то е доста по-капризно като механика (заради предното капаче пред обектива и лефтерното закрепване на капака на батерията и картата) и е по-чупливо като цяло, а и издържа по-малко и под вода. Иначе снима добре и над и под вода.
Има и други предложения от Пентакс и Олимпус да кажем, но са по-зле от Сони-то, така че аз не бих си взел.
Ако искаш да минеш по-тънко - може и на старо, да кажем Nikon AW100 или Panasonic FT4 или FT3... и евентуално Sony TX-20 или TX-10 (пак с горните уговорки, като за TX-30).
Това е най-общо казано. Изборът си е твой.
Аз лично имам два броя Panasonic FT3, за да снимам в 3D, най-вече за FullHD клипчета и под вода [cool] и съм доволен (че за отделни 3D снимки, може и с еднин фотоапарат, с някои уговорки) ... а сега съм в процес евентуално да взема един дърт Canon PowerShot D10, който да дам на жената (че си е внушила, че с Канон ще снима по-добре [smilie5] ), но може и да не стане.



Публикацията е редактирана (21-01-14 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: vency59   
Дата:   23-01-14 14:37

lenovo a 660, до 200лв.
lenovo s 750. до 300 лв.
За експеримент!

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: borisu   
Дата:   23-01-14 15:05

От компактните подводни всичко е компромис. Най-доброто като съотношение цена/качество е подводния никон 1, на база на ревюта. Иначе Дслр с Качествен бокс и осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: Marconi   
Дата:   23-01-14 16:04


ей тва е много добро [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: mitku   
Дата:   23-01-14 16:36

borisu написа:

> От компактните подводни всичко е
> компромис... Иначе Дслр с Качествен
> бокс и осветление.

По принцип си прав.
Само че компактен подводен фотоапарат може да се намери за около 200 лв. (средно, втора ръка от eBay); новите са между 450 и 650 лв. (според зависи от модела и промоциите в Амазон). И качеството е предостатъчно за любител да си щрака около плажа или при леки гмуркания и т.н. дреболии, за спомен.
Естествено за професионални нужди има и по-качествени варианти, както си казал. Но качествен DSLR с хубава оптика ако почва да кажем от 2К лв. (горе-долу там някъде е и Никон 1); хубав бокс за подводна фотография за него започва от около 1К лв. (за осветлението няма да говоря, че и то е "мам'т'си'джейс"). Та горе-долу "на око" трябва да се започне от поне 5К лв. и нагоре. Т.е. приблизително 10-20 пъти по-дебело отколкото с някаква подводна сапунерка човек да си "начеше крастата". Много ясно, че за 200-400 лв. сапунерка е "компромис" и няма да върши работа като профи техника за 5000-10000 лв. Но всеки си знае за какво му е и какво е склонен да отдели. [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-01-14 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: SLR   
Дата:   23-01-14 17:05

Може да си вземеш и две в едно [smile] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: Esper   
Дата:   24-01-14 09:44

Аз имам един Canon PowerShot D20 за продаване.
Да, тези камери са компромис, особено ако не се ползват за гмуркане, което да го оправдава.

Хубавото на канона е, че на него работи CHDK и съответно може да прави снимки в RAW формат.

Изобщо много добра камера е стига да се ползва по предназначение.
Обаче честно казано само за няколко пъти в годината не мисля, че е оправдано да се дадат толкова пари, колкото аз търся за него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: borisu   
Дата:   24-01-14 15:04

Компромиса при компактните екстремни апарати не се изразява в това дали ги използваш по предназаначение, а в това че 80% от подводните кадри с тях са брак. Това се дължи нна бавен автофокус, слаби обективи и матрици, и пр. Ако снимаш до 0.5 - 1м в бистра вода и слънчев ден ОК, иначе просто забрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: Esper   
Дата:   24-01-14 15:13

Те са прекалено голям компромис като цяло, не само във вода.
Поне за мен е прекален, при положение че даже не го ползвам под вода, което поне малко да ги оправдава.
Това имах предвид.
Беше кофти покупка заради недооценяване на потребности и съответните компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: mitku   
Дата:   24-01-14 15:20

Зависи какво очаква човек от тях (подводните сапунерки). Аз лично очаквах САПУНЕРКА, с която човек да не се притеснява като цъка на плажа и във водата. И точно това получих и съм доволен. А който е очаквал, че понеже е по-скъпа от обикновените сапунерки от по 200 лв. и ще снима като DSLR - е, няма да стане. Снима си точно колкото всяка друга сапунерка от по 200 лв., но за разлика от тях снима на всякъде и във всякакви условия, и естествено се побира във всеки джоб. На мен лично точно това ми трябваше.
Т.е. точно обратното на горните неща - според мен точно това е единственият клас сапунерки, които наистина заслужават да останат да съществуват. [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-01-14 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   24-01-14 15:22

Olympus TG-2

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: Esper   
Дата:   24-01-14 17:34

В нормални условия поне D20 се представя по-зле от PowerShot A720 какъвто ползвах преди него а това последното ако изобщо се намери трябва дори да е под 200лв.
Със сигурност ограничения, наложени от оптиката и от липсата на ръчен режим.
Очаквах в общ аспект да е съпоставим със старият.
Ами дори това не успявам да направя с него.
Ако го ползвах наистина в екстремни условия щях да бъда доволен.
На дъжд и вятър в планината успах да опазя успешно за 5 години и обикновена сапунерка. Явно няма нужда от такъв клас протекция.

За TG-2 чувам доста суперлативи но аз приключих с експериментите.
Дано колегата да направи по-сполучлив избор за нуждите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: astralev1   
Дата:   12-03-14 14:37

Отплесвате се много от първоначалния смисъл на темата а тя е как необвързващо да се отиде на плажа без досадни тежки и скъпи куфари с обективи, скъпи камери и щракалки, които янма как да оцелеят на хавлията или под нея, или във водата и няма как да запечатат мигове от партито обилно залято с алкохол сред приятели. Ок супер дупер фотоапаратите ви си стоят във ателиетата или в шкафчето в апартамента където им е мястото а точно когато има нещо за снимане няма да има с какво да се снима. Дори да са с посредствено качество са си спомени от улицата или плажа или якия дъжд по време на каране на колеото а не от някое студио за фотография

Canon 20 имал ефект рибешко око и изкривявал, ок но Никона w110 няма този дефект и бих послушал Митку, ще прегледам цената и ще взема за предстоящото лято. колебая се и за Sony Z1 Compact 20 мп понеже е и телефон и е с мен навсякъде пак за разлика от фотоапарати , които стоят по апартаменти и ателиета и никога не снимат това което се случва нормално в живота. Сони Z1 Compact не знам дали има оптична стабилизация ? макар че със сигурност ще снима много по зле от CANON w110/ w120

Никон aw110 е на 222 евро в амазон де или 170 паунда в амазон UK. Което е 400 лв но без доставката а тя как става не знам.



Публикацията е редактирана (12-03-14 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: Доби   
Дата:   12-03-14 14:57

Разгледай това...
http://www.bhphotovideo.com/c/product/917906-REG/pentax_12695_wg_3_digital_camera_kit.html



Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: astralev1   
Дата:   12-03-14 15:03

Мерсиз а предложението Доби но Пентакс е с 4х зум и май няма WIFI + GPS a nikona w110 има

Отговори на това съобщение
 Re: Подводен фотоапарат
Автор: domidi   
Дата:   13-03-14 01:36

astralev1 написа:

> Отплесвате се много от
> първоначалния смисъл на темата а
> тя е как необвързващо да се отиде
> на плажа без досадни тежки и скъпи
> куфари с обективи, скъпи камери и
> щракалки, които янма как да
> оцелеят на хавлията или под нея,
> или във водата и няма как да
> запечатат мигове от партито
> обилно залято с алкохол сред
> приятели. Ок супер дупер
> фотоапаратите ви си стоят във
> ателиетата или в шкафчето в
> апартамента където им е мястото а
> точно когато има нещо за снимане
> няма да има с какво да се снима.
> Дори да са с посредствено качество
> са си спомени от улицата или плажа
> или якия дъжд по време на каране на
> колеото а не от някое студио за
> фотография
>
> Canon 20 имал ефект рибешко око и
> изкривявал, ок но Никона w110 няма
> този дефект и бих послушал Митку,
> ще прегледам цената и ще взема за
> предстоящото лято. колебая се и за
> Sony Z1 Compact 20 мп понеже е и телефон и е
> с мен навсякъде пак за разлика от
> фотоапарати , които стоят по
> апартаменти и ателиета и никога не
> снимат това което се случва
> нормално в живота. Сони Z1 Compact не
> знам дали има оптична
> стабилизация ? макар че със
> сигурност ще снима много по зле от
> CANON w110/ w120
>

>
>
>


Туй Сони Z1 струва иляда лева.Ще го мислиш и кът го умаскариш ще те е яд![smilie11]

С една еФтина сапунерка втора ръка(70-120лв.,за тая цел ще ти свърши ква да е сапунерка работа) и еФтин тИлИфонь нов (50лв)ще минеш тънко и няма ти пука колко си ги измърлял по време на пиянски вечери и плажни гуляи.
Ама парите са си твои,ти решаваш![shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »