Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: Alsand   
Дата:   03-01-14 15:11

До този момент съм използвал Canon EF 50/1,4 и нямам никакъв поглед върху Сигмата. Чух доста положителни отзиви за нея и това ме кара много да се замисля, кой от двата обектива ще е по-добър вариант? Тялото на което ще се ползват е ФФ.
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: rx   
Дата:   03-01-14 15:15

Сигмата е осезаемо по-мека, което си е характерно за марката, но лично на мен бокето ми харесва повече от канонското. Най-добре пробвай сам, за да видиш дали ще ти допадне.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: realnoncho   
Дата:   03-01-14 15:17

Според мен зависи от бройката и при двата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: simbon4o   
Дата:   03-01-14 15:49

Сигмата е много по-използваема на 1.4! Но може да имаш проблем с фокуса, ако си с калпаво тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: Alsand   
Дата:   03-01-14 16:03

Благодаря. Снимам с Canon 6D от един месец вече. На него не вярвам да има проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: Nikel   
Дата:   04-01-14 12:56

Не се надявай че с 6Д Сигмата ще се сработи перфектно. Зависи от бройката както са казали колегите. Аз имах проблеми с фокуса на тази сигма на Канон 5д Мк3...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: georgioiv   
Дата:   04-01-14 13:06

И да не се сработи - има за 50$ докстанция да го донаместиш и покрай него всички нови Сигми или в краен случай в сервиз на Сигма да го донаместят за някой лев, ако 50/1,4 не подлежи на калибриране с докстанцията.
Но обективът, специално на мен ми харесва много повече от Канонския като рисунък...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: jigsaw   
Дата:   04-01-14 14:25

На бленда 1.4 и 2.0 Сигмата е по-добрия обектив. По-остър е и блъра му е по-малко. На бленда 2.8 двата обектива са почти равностойни с много малко предимство на Сигмата. От бленда 4 и нагоре обаче, Канона е чувствително по-добрия обектив. Прецени кои бленди ще са ти приоритетни и според това си избери и обектива. За мен лично ако ще го ползваш за портрет с бленди до 3.2 определено Сигмата е избора. Ако обаче ще го ползваш предимно за пейзажи, тоест бленди от 4 нагоре, избора е Канона. Това се отнася за картинката на ФФ. На кроп в отворените бленди Сигмата е доста по-добра от Канона. А на бленди от 5.6 нагоре Канона е по-добрия обектив. От гледна точка качество на производство, Сигмата я дават по-добрия обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: chefo1979   
Дата:   04-01-14 17:16

Съгласен съм с колегата "jigsaw" на 100% - имал съм и двата обектива, ползвани са и на кроп (1.6х и 1.3х), и на ФФ.
За мен Сигмата е по-добрият обектив (използваем на отворено), а и Канона е със стария, доста по-калпав микро-УСМ (не ринг-УСМ).
На бленда 4 и нагоре обаче Канона има прекрасни цветове и рязкост и води убедително.

Поздрави и успех с избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: Alsand   
Дата:   05-01-14 11:24

Много благодаря за съветите. Сериозно тестване ще падне май :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 16:41

Също както казаха някои колеги горе, пробвай няколко бройки, за да не си изградиш мнение на база конкретна бройка. Аз лично неведнъж съм бил разочарован от конкретни лоши бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: KiIIeR   
Дата:   05-01-14 20:42

Абе много сте ми интересни с тези лоши бройки. Все едно да идеш и да си купиш лошо кисело мляко.. Повечето съвременни тела имат настройка на фокуса. Сигурен съм, че такова понятие като лоша бройка няма. Всички се сглобяват по един и същ начин. Произведени по един и същ начин. Да възможни са отклонения но за това е тази настройка в тялото.

Не знам що аз до сега всички обективи ги взимах на сляпо без да ги тествам и нямам нито една лоша бройка. Имам корекция на някой от тях зададена в тялото, но това си е нормално за бога.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 21:28

Микрофокус настройката оправя само един от възможните проблеми, които може да има един обектив и ако човек си уважава парите, е добре да е сигурен, че не изтеглил къса клечка. Добре е да преосмислиш практиката си да вземаш на сляпо, за да не дойде изненадата в кофти момент :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-01-14 21:55

Лоши и добри бройки има. Тва не са прахусмукачки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: georgioiv   
Дата:   05-01-14 21:59

Има нормални и повредени обективи.
Никой не е длъжен да си губи времето за тестове...
Нормалните подлежат на калиброване с тялото, дефектните подлежат на подмяна... Не се прехласвайте толкоз.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: KiIIeR   
Дата:   05-01-14 22:08

gorbi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: aldygreen   
Дата:   05-01-14 23:06

gorbi написа:

> Има нормални и повредени обективи.

И тези нормални обективи са произведени с някакви производствени допуски. Ако вземем 10 обектива от един и същи модел и ги тестваме, ще установим, че всеки се различава по нещо от другия, но в рамките на допуските. С всеки от тях в 95% от случаите може съвършено нормално да се работи, особено ако не се печата в големи формати. За "пикселпийпърство" няма да говорим, казват, че е лоша болест.
Доколкото знам, съвременните обективи при тяхното производство постигат високите си параметри благодарение на ръчни настройки на специализирани стендове от висококвалифицирани специалисти. Всички съвременни обективи имат възможност за настройка на някои от оптичните групи. При асиметрична неравномерност на рязкостта във фокалната равнина примерно, настройката може да се извърши във фирмен сервиз (нямам предвид въшкари-представители).
[shtrak]



Публикацията е редактирана (05-01-14 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 23:09

aldygreen [beer] точно за това иде реч. Има и нещо, което се нарича сумиране на допуски, т.е. в "един от онези дни", в които просто не ти върви, е възможно в дадена бройка да присъстват възможно най-негативните допуски във всички групи в производствения процес и, макар и минал всички QC-та, да направиш ей така [smilie10] като видиш снимката в лайтрума...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: Rusinov   
Дата:   05-01-14 23:14

Аз съм имал и канонския 50 1.4 и Сигмата. Сигмата е превъзходен обектив, който не само е доста по-остър на отворени бленди, но и има страхотен рисунък. [shtrak] За мен Сигмата превъзхожда Канона. Съгласен съм, че след бленда 4, 5.6 и нагоре канонския е може би по-добър, но човек си купува обектив на 1.4 не за да снима на бленда 10.
Канонски съм имал два. И двата заминаха заради проблеми - единия с автофокуса, единия с мотора.



Публикацията е редактирана (05-01-14 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EF 50/1,4 или Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM
Автор: Alsand   
Дата:   06-01-14 09:24

Благодаря на всички:) Засега на теория (защото не съм пробвал на практика), везните клонят към Сигмата, защото аз търся точно острота и хубав рисунък при отворени бленди [shtrak]



Публикацията е редактирана (06-01-14 09:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »