Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 телеконвертор
Автор: flipz   
Дата:   17-12-13 23:10

Здравейте колеги, искам да ви попитам за съвет.
Имам Sony Hx300 с оптика на Carl Zeiss и x50 приближение.
Поразгледах разни аксесоари и попаднах на следните "телеконвертори"
http://213.91.140.50/7/tele55.JPG

http://213.91.140.50/7/tele551.jpg


Интересува ме колко увеличава приближението 50+2 или удвоява увеличението т.е. x50+x4,5 = x54,5 или x250

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: chepkata   
Дата:   18-12-13 07:52

Умножава се, но не приближението, а милиметрите на обектива. Примерно, в най-дългия край ако е 300мм, с Х2 конвертора ще стане 600мм. Така като се замислям и приближението се удвоява[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: flipz   
Дата:   18-12-13 13:08

Точно това и аз се чудя. Моят е 1200мм и не знам колко ще стане приближението от x50 с този телеконвертор x2
Ще се развали ли снимката ако сложа качествена оптика и какво ще стане изобщо. Никъде не съм срещал подобна тема ??? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: 798099   
Дата:   18-12-13 14:31

Първо, за какво ти е този телеконвертор? Луната ли ще снимаш?
Второ, кое е "качествената оптика"?
Трето, как точно ще ги монтираш тези телеконвертори?

ПП: Първият от дата линка ми намирисва на пълно менте, поради това, как е разположен надписа - слаган е допълнително върху снимката! Пък и това 4,5Х (!?!?!?) Нещо ми звучи съмнително.



Публикацията е редактирана (18-12-13 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: flipz   
Дата:   18-12-13 23:14

Първо: обичам да снимам отдалечени обекти, било то на излет или някой самолет и тн :) Снощи в 1.15ч заснех и луната
http://213.91.140.50/7/DSC00167Resize.jpg

Второ: такава, която на разумна цена не разваля качеството на снимката или в най- ниска степен.
Трето: както се вижда се навиват вместо филтър на обектива.

Възможно е да не е качествено, но преди да си купя ще се поинтересувам от отзиви и тн. За това разпитвам и тук, може някой да си е взел нещо подобно. На доста места продават апарата ми заедно с различни филтри и телеконвертор + кит за macro.

Друго което ми направи впечатление е Panasonic Lumix DMC-FZ72 че на него му се слагат някакви добавки като телеконвертор с който се продава самият апарат. (нещо като тръба, която обгръща целият обектив на апарата)


798099 написа:

> Първо, за какво ти е този
> телеконвертор? Луната ли ще
> снимаш?
> Второ, кое е "качествената оптика"?
>
> Трето, как точно ще ги монтираш
> тези телеконвертори?
>
> ПП: Първият от дата линка ми
> намирисва на пълно менте, поради
> това, как е разположен надписа -
> слаган е допълнително върху
> снимката! Пък и това 4,5Х (!?!?!?) Нещо
> ми звучи съмнително.
>

>
> Публикацията е редактирана (18-12-13
> 15:10)



Публикацията е редактирана (18-12-13 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-12-13 23:44

Няма практически смисъл от телеконвертори на тези фотоапарати.

Купи си нещо друго за тези пари.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-12-13 03:01

Pd,
[smilie24]

flipz,
Sony HX300 има стандартна 55 мм резба на обектива, но тя е за филтри. Не ти препоръчвам да я използваш за телеконвертори - те са много тежки и ще повредят механиката на обектива.
Евтините телеконвертори са с ужасно качество на оптиката и само скапват изображението. Пък и 1200 мм не ти ли стигат?!
KiwiFotos произвеждат адаптер за Sony HX300, който се захваща за основата на обектива:
http://kiwifotos.com/show_product.php?id=441&id1=&id2=&id3=

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: 798099   
Дата:   19-12-13 19:51

Накратко казано, това се опитвах д акажа и аз, но не директно, а като накарам колегата да се позамисли.

Е, не става, закривам си поста!!!


Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: flipz   
Дата:   19-12-13 23:54

Да аз ги видях и тези адаптери в ebay. Същият има и Lumix DMC-FZ72 от там дори направих аналогия да потърся.
Колко ще тежи една лупа толкова, че чак да повреди механиката.
Видях снимки с и без конвертори и нямаше разлика, вероятно ще има някаква, но пък ще мога да снимам двойно по- далече. Ще взема за пробата нещо .. а вие явно не нямате опит с това, а само предполагате.
> Автор: 798099 -> Просто можеш да помогнеш или да не пишеш, аз каквото е трябвало и съм могъл съм се сетил и прочел.
Поздрави и с добро ;)



Публикацията е редактирана (19-12-13 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: Valentin4000   
Дата:   20-12-13 08:00

На 1200мм ръката ти трябва да е като колона, за да снимаш без да размажеш изображението и това при нормална светлина.Да не говорим ако е малко по тъмно и скоростта на затвора отиде към 1/50 нямав никакъв шанс на 1200мм да направиш качествена снимка.Така че освен ако не си много запален птичар или wildlife фотограф наистина не виждам смисъл да си харчиш парите за теле.
Просто съвет:)по добре си вземи ND и CPL филтър достатъчно са скъпи:)

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: satansho   
Дата:   20-12-13 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: mouzata   
Дата:   20-12-13 13:52

Колкото и "хубав" конвертер да си вземеш, ще трябва да очакваш голям спад в качеството. Просто не си заслужава в повечето случаи. Аз си взех един за моя FZ-35, защото по едно време си мислех, че 486mm не ми стигат...Е ползвам го от време на време, основно снимам луната с него, но после си трябва много обработка, за да се постигне задоволителен резултат. Приготви се за много хроматични аберации. Поне при мен това се наблюдава в повечето случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-12-13 13:56

Интересното е, че при тоя апарат на Сони на 1200 мм не е нужно ръката ти да е като колона или статив. Най сетне направиха апарат, който да снима рязко и на 1200 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-12-13 16:00

flipz,
Обективът на Sony HX300 е с много сложна механика, а моторът на вариото не е разчетен за допълнителната тежест на конвертора. Може и да не вярваш, но тази тежест е значителна! Щом си толкова твърдоглав - експериментирай. Всичко си е за твоя сметка, така или иначе. Едва ли някой тук е пробвал да завинти 55 мм телеконвертор на Sony HX300 - просто защото това няма смисъл. Ако твърдо си решил да експериментираш - пиши ми на Л.С. Имам широкоъгълен конвертор на 55 мм резба и ще ти го заема, за да си направиш тестове как се държи моторът на вариото. Най-вероятно ще си повредиш фотоапарата, но поне ще си спестиш парите от покупката на телеконвертор.

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: flipz   
Дата:   26-12-14 00:06

Отказах се от тези опити, реших че много ще се развали качеството, а аз държа на него.
Гарантирам ви че Hx300-400 може да снимаш луната от ръка с 1200мм без изобщо да размажеш, аз лично съм го правил и има постната снимка в темата.
Стабилизацията е невероятна, сега си взех D5200 18-55 VR2 но стабилизацията му далече не е като този обектив на Zeiss. Страшно бърз и точен и следи обекти с лекота. Този апарат за TeleFoto е страхотен и по- евтин от обектив за DSLR :) Снимките дори при 1200мм е без загуба на качеството, но често са проблем изпаренията .. ако снимате над морето и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: телеконвертор
Автор: tzl   
Дата:   26-12-14 00:41

Имай предвид, че телеконверторите ще ти изядат блендата. Примерно ако снимаш с 300мм най-много на f5.6 с телеконвертор 2х, ти дава повече приближение, обаче ти изяжда 2 бленди (тук наизуст говоря, защото не ползвам такива неща.. трябва да видиш точно колко е). Но ако вземем пример с f5.6 без телеконвертор, тогава с 2х телеконвертор можеш да снимаш с минимум f11. Ако искаш да имаш супер плитък фокус, f11 няма да е най-удачният избор дори и с дълго фокусно разстояние.

С други думи, телеконверторът ти дава повече фокусно разстояние за сметка на светлината, която допуска.



Публикацията е редактирана (26-12-14 00:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »