Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Съвет за DSLR Nikon
Автор: volverine   
Дата:   11-10-13 18:39

Здравейте приятели, искам да направя следващата крачка във фотографията. В момента имам Nikon D 3100 и съм се спрял пак на Nikon само че на моделите 5100 ili 7000. Кой от двата бихте ми препоръчали и защо?
П.П. Струва ли си разликата от парите за моделите 5200 и 7100...?
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-13 18:43

Всичко зависи от това, какви обективи имате, колко пари сте готови да отделите, какво ще снимате...
Така зададен начално въпроса е, все едно че питате: Имам Опел Корса бензин, сега искам зелена кола, пак Опел, по-голяма.
Така начално, може да се каже да си вземете модел с мотор, поне Д7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: estate   
Дата:   11-10-13 19:07

С какво новата камера ще подобри снимките Ви?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: burningice   
Дата:   11-10-13 19:16

Избягвай Д7100 и Д600, защото им е 'пукнат картера'.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: volverine   
Дата:   11-10-13 19:18

Имам китовия 18-55 и допълнително си купих 18-105, сега мисля да си взема един 50 мм и да снимам всякакви неща, портрети, пейзажи ит.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: volverine   
Дата:   11-10-13 19:20

estate написа:

> С какво новата камера ще подобри
> снимките Ви?

Именно, този отговор търся и аз, това е целта на "упражнението" (темата)..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: gbdesign   
Дата:   11-10-13 19:29

Между Nikon D3100 и D5100 разликата е символична. Ако искате да направите по-сериозна крака към по-горен клас, то тогава Nikon D7100 е по-правилният избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: volverine   
Дата:   11-10-13 19:47

gbdesign написа:

> Между Nikon D3100 и D5100 разликата е
> символична. Ако искате да
> направите по-сериозна крака към
> по-горен клас, то тогава Nikon D7100 е
> по-правилният избор.

Мисля че между 7000 и 7100 няма фрапираща разлика, поправете ме ако се лъжа. Не претендирам за нищо, лично мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: gbdesign   
Дата:   11-10-13 19:52

volverine:
"Мисля че между 7000 и 7100 няма фрапираща разлика, поправете ме ако се лъжа. Не претендирам за нищо, лично мое мнение."

8 мегапиксела са си доста фрапираща разлика. Плюс различното поколение на матриците, ако правилно си спомням...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: volverine   
Дата:   11-10-13 20:09

gbdesign написа:

> volverine:
> "Мисля че между 7000 и 7100 няма
> фрапираща разлика, поправете ме
> ако се лъжа. Не претендирам за
> нищо, лично мое мнение."
>
> 8 мегапиксела са си доста
> фрапираща разлика. Плюс
> различното поколение на
> матриците, ако правилно си
> спомням...

Мегапикселите, не са за пренебрегване разбира се, но не са приоритет за мен, понеже няма да разпечатвам снимки на големи "площи", 16MP са ми достатъчни. Не мисля че, си струва разликата от 550 лв. Благодаря Ви за вниманието и времето, което ми отделяте.

Моля някои от колегите да споделят и лични впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-10-13 21:42

И друг път съм го казвал - ако сега избирах DSLR с кроп сензор, то бих се насочил към D7100, но тъй като вече имам D7000, то не бих направил ъпгрейд най-вече поради финансови причини.
Ако парите не са фактора в избора ми, т.е. имам достатъчно и няма да се налага да се лиша от нещо, за да се сдобия с ново тяло, то определено бих взел D7100! Най-вече заради премахнати АА филтър, по-новата фокусна система, повечето фокусни точки, както и работещото автоматично ISO. Но лично за себе си не виждам смисъл в повечето мегапиксели, както и автора е споменал...
Не на последно място искам да кажа на автора, че обективите са от съществено значение, не само тялото! Ако вземеш Д7000/7100, то скоро сигурно ще пожелаеш да смениш 18-105, макар, че много хора си го ползват и са доволни от него. Моя го продадох на колега от форума, седмица след като го бях взел като китов на D7000. Иначе идеята ти за 50мм е добра, но ако вземеш D5100, ще трябва да се бръкнеш със 150лв отгоре за G-версията, за да имаш автофокус, но ако вземеш тяло с мотор, като D7000/7100, то може да минеш и с по-евтиния, както и други безмоторни обективи. Избора си е твой, а и сам си знаеш какви са финансовите ти възможности! Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: myphotos   
Дата:   11-10-13 22:05

Д 5100 има същата матрица като на Д 7000, но ако трябва да избирам бих се спряла на 7000 (поради финансови причини си взех Д 3100. Относно пикселите поне за мен до 16 мегапиксела си е нормално. Ако пък ти се дават пари вземи си 7100, но помисли и за обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: borisu   
Дата:   11-10-13 22:09

Нема абцолютно никъв смисъл от тва упражнение. Нема що да се абиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: chepkata   
Дата:   11-10-13 22:48

borisu, е що така го резна?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: borisu   
Дата:   12-10-13 00:18

Никого не съм резнал, опитвам се да помогна на човека да не става роб на техниката и да си спести едни пари. Техниката рядко е ограничителен фактор, още повече че споменатите обективи си работят перфектно със споменатото тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   12-10-13 00:34

Зависи от теб какво ти е необходимо, за да направиш „следващата крачка“. Моето мнение, е че е по-добре да си купиш някой обектив, който да ти разшири възможностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: volverine   
Дата:   12-10-13 08:55

Благодаря на всички за мненията. Ще помисля още малко и ще реша.

И като се спомена за обективи, дайте съвет за някой по-добър обектив от 18-105 и 50мм, но примерно да не е в пъти по скъп от сегашното тяло.
П.П. Решението ми ще се бъде или по добро тяло с моите обективи или моето 3100 с по-добър обектив и за напред живот и здраве Full Frame.



Публикацията е редактирана (12-10-13 08:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: georgivelev   
Дата:   12-10-13 09:13

Присъединямвам се към мнението на колегата. Щом снимаш още с китовия обектив, нов фотоапарат не ти трябва. Инвестирай парите си в обективи:

Портретен 85/1.8G
Нормален 35/1.8G

Има още много път да извървиш, докато апаратът ти отеснее, а и D3100 не е точно лош апарат. Единственото, което ме дразни при най-ниския клас на Никон, е че нямат достатъчно бутони на корпуса за по-лесно боравене с менюто.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: Valentin4000   
Дата:   12-10-13 09:35

D7000 със обектив АФ-С 16-85,АФ-С 70-300, АФ-С 35мм и спираш да мислиш за друго!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: taraymito   
Дата:   12-10-13 10:44

Автор: gbdesign
Дата: 11-10-13 19:52

volverine:
"Мисля че между 7000 и 7100 няма фрапираща разлика, поправете ме ако се лъжа. Не претендирам за нищо, лично мое мнение."

8 мегапиксела са си доста фрапираща разлика. Плюс различното поколение на матриците, ако правилно си спомням...

--------------------------------------------


И различния брой фокусни точки. :-))

Към автора на темата: Ако наистина искаш да направиш "следващата стъпка", по-добре инвестирай парите си в твърди светлосилни обективи. Сам ще се изненадаш от резултата. През един постинг нагоре са ти написали два много хубави, които са на цената на едно Д7000, ако аз пък правилно си спомням. А до Д7100 като пари, можеш да добавиш към тях и едни хубави 50мм. :-))

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: simon4o_bg   
Дата:   12-10-13 19:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: tzl   
Дата:   12-10-13 19:59

Младеж, не купувай нищо, а покажи 3 от най-добрите си снимки и разкажи тук, че ако си вземеш (да кажем) ново тяло на снимка 1 ще се подобри еди кое си, на снимка 2 еди какво си, а на снимка 3 - друго нещо.

Направи същото за обективите. Ако не можеш да направиш красива снимка с 50мм на китовия, няма да успееш и с 50мм/1.8. Единственото, което съм видял да правят хората като си купят разни "бързи" обективи е да си хвалят бокетата, обаче снимките им са едни и същи. Повечето просто не си го признават, но се самозаблуждават, че новите им обективи са голяма работа.

Повечето хора (клиенти/модели) гледат как изглеждат и чертите им спрямо осветлението (което не разбират), а не бокетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: volverine   
Дата:   12-10-13 20:00

Благодаря Ви за съветите, ще се добави още един обектив към комплекта и това ще е за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: volverine   
Дата:   12-10-13 20:41

tzl написа:

> Младеж, не купувай нищо, а покажи 3
> от най-добрите си снимки и разкажи
> тук, че ако си вземеш (да кажем)
> ново тяло на снимка 1 ще се подобри
> еди кое си, на снимка 2 еди какво си,
> а на снимка 3 - друго нещо.
>
> Направи същото за обективите. Ако
> не можеш да направиш красива
> снимка с 50мм на китовия, няма да
> успееш и с 50мм/1.8. Единственото,
> което съм видял да правят хората
> като си купят разни "бързи"
> обективи е да си хвалят бокетата,
> обаче снимките им са едни и същи.
> Повечето просто не си го
> признават, но се самозаблуждават,
> че новите им обективи са голяма
> работа.
>
> Повечето хора (клиенти/модели)
> гледат как изглеждат и чертите им
> спрямо осветлението (което не
> разбират), а не бокетата.

Съгласен съм, но докато не съм пробвал да снимам с различни тела и обективи не мога да знам за предимствата и недостатъците на същите, затова се допитвам тук.
Отдавна съм разбрал, че не само фотоапарата прави снимката а и зависи кой стои за него.
Идеята ми когато пусках темата беше да разбера дали изобщо си струва да се дават "грешни" пари или си струва да се инвестира в нещо по-различно от сегашното.
Също така една снимка за мене лично не се изразява само с боке, а с куп други характеристики.
И пак повтарям искам да разбера точно това , което Вие сте споменал, ако си сменя сегашната техника със споменатата по-горе, а какво тя ще е много по-добра...?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR Nikon
Автор: sky-fan   
Дата:   12-10-13 20:59

Отговори си колко често и какво снимаш повече. Пейзажи, портрети и т.н. След това ще си отговориш какво ти липсва в една техника. Дали е тяло, дали е обектив или и двете.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »