Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 11:51

Здравейте колеги,

От няколко дена се чудя кои от двете тела да избера.
6D е по - малкия и по - евтиния вариант на 5D Mark III.
Според мен разликите са много малки и ако имаше значение цената, бих взел 6D. Но в моята ситуация мога да си позволя и Mark III.
Ще се радвам да чуя и вашите мнения. Благодаря предварително!

Поздрави, Павел [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: sky-fan   
Дата:   04-09-13 12:17

Ако ще изкарваш пари си заслужава 3-та. Иначе 6D с хубав обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 13:03

Благодаря,
Като цяло няма да изкарвам с това пари. Вариантите които мислех беше ако ще вземам 6D ще е със някой хубаво стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   04-09-13 13:11

5Д МаркI от базара и ДВЕ хубави стъкла[smilie24].

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: realnoncho   
Дата:   04-09-13 13:13

При тези условия - 6D [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: chukov   
Дата:   04-09-13 13:21

Такъв апарат 5Д марк 1 няма [smilie3]

Марк 3 стои по-солиден в ръката и автофокусната му система е по-добра

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   04-09-13 13:24

Добре[smilie21]!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: photostoykov   
Дата:   04-09-13 13:28

Ако ти трябва за любителско снимане - 6D:
- по-евтин;
- по-лек;
- вграден WiFi;
- сменяващи се екрани за фокусиране;
- PD предлага в базара...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Marconi   
Дата:   04-09-13 13:34

е какво се чудиш, като ги имаш парите [smile]
след първоначалната болка от разделянето с една торба пари, те чакат няколко години кеф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 13:46

Благодаря за отговорите. Като цяло ще е любителски и май ще ви послушам. Ще взема едно 6D с две хубави стъкла. Но зададах въпроса, защото само това ме притесняваше най - много: автофокусните точки на 6D - то са много малко.. Не че ще снимам Спортс или Лайлдлайф, но 11 срещу 63.. И само една кръстосана ме притесняваше.(но пък крастпсаната е много по чувствителна на тъмно). Благодаря отново

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: kayso   
Дата:   04-09-13 14:26

Ако имаш пари - вземи Mark III, то няма какво да се мисли изобщо.

То само автофокусната система и меренето са достатъчни, за да избереш 5цата...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: photostoykov   
Дата:   04-09-13 14:59

Най-голямата заблуда на любителите е, че многото автофокусни точки ще направят снимките им перфектни.
Големият брой точки за фокусиране имат отношение при снимането на подвижни обекти, по-скоро проследяване движението им (бягащи хора и животни, летящи птици, движещи се автомобили и т.н.), отколкото при неподвижни обекти (портрети, пейзажи, натюрморти и т.н.).
Веднъж усвоено фокусирането със централната точка с последващо прекадриране, става най-разпространения начин за снимане. Не е случаен факта, че някои от средноформатните системи имат само една централна точка за фокусиране. Те просто не са предназначени за снимане на екшън.



Публикацията е редактирана (04-09-13 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 15:20

Както казах колега "Не че ще снимам Спортс или Лайлдлайф", но любителски може да ми се наложи някой ден нещо. Не казвам че е много важно да имаш 63 точки.. Благодаря за отговора все пак! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Tenev   
Дата:   04-09-13 15:24

63 точки не са важни, но виж кръстосаните са важни [shtrak] Като изтриеш половината снимки, щото си снимал на странична точка и не са на фокус, ще искаш Марк 3...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: slav4cho   
Дата:   04-09-13 15:44

Ако е само за кеф 6д, няма смисъл да даваш пари за 5д3.Аз примерно съм сметнал, че едно д7000 на тоя етап ми върши работа, и не бих взел нещо по-скъпо, щото няма да има смисъл в моя случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: nwimu   
Дата:   04-09-13 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 16:00

Както с много неща, търговците се мъчат да ни убедят, че по - голямо, повече и по - скъпо означава нещо много добро.

Независимо от това колко точки за фокусиране има камерата, системата на апарата избира предимно една да фокусира обектива. Тя може да бъде една точка ръчно избрана от вас или една от няколкото точки за автоматично фокусиране, които са активни на базата на избраните настройки . Ако имате няколко фокусни точки избрани във визьора, това означава, че фотоапаратът ви казва, че всички тези фокусни точки са приблизително на същото разстояние. Не е по-важно колко фокусни точки има фотоапарата а колко чувствителни са, и как точно камерата / обектива е в състояние да движи елементите на обектива, за да съответстват на настройките от фотоапарата.[smilie3] Има някой повече неща в 5Д-то които са по - добре но като за любител исках и вашето мнение. Благодаря! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-09-13 16:28

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: SLX   
Дата:   04-09-13 16:52

Моето 6д фокусира съвсем прилично, никакви проблеми със страничните точки. Напълно, напълно достатъчно за любител. Ергономията му е много добра, разни безжични гъдели има, изобщо супер доволен съм от избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 17:04

Благодаря ви! Сега със сигурност знам какво ще взема. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-09-13 17:23

1дх си земи. Доста прилична камера. На странични не е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: svetljo_   
Дата:   04-09-13 23:13

хайде сега не плюйте по 1dx [smilie10] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Rebellious   
Дата:   04-09-13 23:15

Pd,
Човекът пита, ти се гъбаркаш. На какво отгоре, може ли да попитам? Че, нещо напоследък се понагледах на саркастично-високомерно отношение в този форум![smilie23]

А по темата, никак не са зле и страничните точки на марк тройката. АФ му е МНОГО по-добър спрямо 6Д-то. Което не е фатално в някой ситуации, но пък в други е Критично важно. Зависи за какво ти трябва.
Факт е, че за любителски цели е ненужно изхвърляне да се трошат толкова пари. Виж, когато знаеш и си мотивиран за какво конкретно ти е този инструмент, тогава е вече друго. Ей такива ми ти неща...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: tuizzl   
Дата:   04-09-13 23:23

Аз бях пред същата дилема и взех 5D Mark III, но имам само едно стъкло понеже няма пари вече, а сега като се замисля по-добре да бях взел 6D с две стъкла.

п.с. иначе 5D Mark III не го разменям вече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: svetljo_   
Дата:   04-09-13 23:34

6д бива за стандартни зоомове (примерно на ф4)
или централна точка, но аф-а му не е кои знай колко по различен от 5д класик, или 5д мк2 е верно с по голяма чувствителност в центъра, но само до там

5д мк3 е съвсем друго животно, със съвсем друга класа АФ

някои хора снимат само на МФ (даже и 5д се предлаша в базара с такова обяснение), в този случай определено 6д (освен ако те е грижа за скороста на синхронизация, и максималната скорост на затвор, и някои други малки подробности ......)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: gbdesign   
Дата:   04-09-13 23:52

И аз я имах тази дилема... и си взех D600... на Nikon. Хем според повечето ревюта ги бие и двата, хем струва по-малко и от по-евтиния 6D.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: localhost   
Дата:   05-09-13 03:55

И аз доста се чудех за 5д3 ама накрая отидох в магазина, поогледах кое какво, пипнах едно две тела и си взех 1dx. Дето се вика кефа цена няма [smilie5]. Така че се отбий до някой магазин и разгледай. Ако нямаш обективи може и друга система да ти хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 04:14

"localhost" ти си егаси кел*ша - пипнал си 1-2 неща и ти е харесало...
"pawel.stefanov" пита за 6Д, а ти в къщата на обесения говориш за бесило.. е и аз не съм прав точно с поговорката, но е ясно накъде бия.

Мое мнение - "pawel.stefanov" купи си 6Д и обективи.

P.S Като гледам колегите с 5 Mark III, Марк Антоний, Калигула - какъв творчески Тупик, Бездарие... и следствие на това Спамене - то Другото дето е слабо 1100Д или 3100 Никон...

Ми снимайте си с 1dx бедните фантазии... - други апарати няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: localhost   
Дата:   05-09-13 04:32

piknik: странно преценяваш хората без да ги познаваш. Не говори добре за възпитанието ти и културата. Аз просто имах набор от обективи и исках да си взема тяло Canon. Затова и гледах 1-2 неща само. И не обяснявам на другите колко са смотани и бездарни да не могат да изкарат едни 10 бона за тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 04:36

Извинявам се ако съм те обидил. Не съм искал... просто така прозвуча от твоя пост "1dx".

Това знаеш много добре, че стряска даже Никонци и Хаселбладци.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: piknik   
Дата:   05-09-13 04:53



П.С Темата е 6Д 5 марк 3.
6д е 3300 лева - 5д е 5300 лв. За 2 бона стъкло - страхотно! Ходи направи разлика в снимките с китов обектив.

Пак ще пусна линка отново: той всичките с Хаселблад и Мамия ги е снимал, забравих Лайка и Карл Цайс. Това е шега разбира се[smilie5]

Ето какво се прави с прост апарат и китак:
http://www.robertmekis.com/?kateg=photos&subkateg=landscape&obsah=photo201n1

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: chukov   
Дата:   05-09-13 09:11

В интерес на истината по-добре за тия 2 бона разлика да се инвестира в сериозен обектив макар и на старо

не казвам какъв, защото не знам какво ще се снима, но си струва да се купи 6д + обектив

По-горе просто цитирах разлика между двете тела, доколкото е стоял въпросът каква е тя. Но разумната постъпка е 6Д в случая

Все пак не говорим за тежка експлоатация в професионална работа или поне така мисля, че стоят нещата в конкретния случай

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   05-09-13 09:17

Ш-ш-ш-ш-т! В този форум споменаването на това име (Роберт Мекис) се преследва с цялата строгост на закона[smilie5]. Той понеже бил магьосник в ползването на Фотосопата та неговите снимки не се броели - ха-ха-ха![smilie10] [smilie5] [smilie10] [smilie5]!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: burningice   
Дата:   05-09-13 09:29

ЗАУ-то може да компенсира разликите в автофокусната система между 6Д и 5Дмк3 (дано последния да не е с АФ на 5Дмк2, защото ще е с АФ от 2005г.)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: SLX   
Дата:   05-09-13 10:18

Още веднъж да се изкажа, въпреки, че изобщо не се смятам за фотограф. Последното не ми пречи да съм имал Марк 2 преди 6d-то. И от висотата на аматьорското си незнание мога да твърдя, че автофокусната система на 6д е по-добра от тази на марк 2, което не е особено трудно, май [smile] И за 98% от всички нужди, които имам е 100% достатъчна. 6д фокусира много, ама много добре в кофти светлинни условия до -3 EV от маркетинговата информация, което съм изпитал на практика и потвърждавам. Разликата от 2 бона с марк 3 може и да си струва, но не и за непрофесионална употреба. Бих искал да видя поне една снимка на пишещите в темата на скорос 1/8000, просто ми е любопитно. Също мисля, че 6д е таргетиран точно към такива ентусиасти аматьори като мен, на които не са им нужни допълнителни доказателства, че Марк 3 сам по себе си не произвежда шедьовъри [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-13 10:23

6д ще си иде ама хубавия обектив не :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   05-09-13 11:45

Благодаря на всички за отговорите. Главно снимам Портретна и Ландскейп фотография. Не мисля да се занимавам с това като професия. Мислех за 6Д + 70-200 2.8 2-та версия + 17-40. А за 5Д си мислех 70-200 ф4 ако успеят да стигат [smilie5] . Знам, че стъклото е по - важно, но 5Д-то с автофокусната система е извънземно! В много ситуации кроснатите точки са много важни.
Ще цитирам колега, които реши да ми пише на лично и да ми даде много добър съвет. " 6д има 9 точки от които 1 кросната, а марк 3 има 61 от които 41 кроснати и 5 двойно кроснати! Ако снимаш на отворени бленди, както аз, задължително ти трябват и други точки освен централната. "

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-13 11:51

щом парите не са проблем - 5д3 + 135/2 + 85/1.2 + 16-35/2.8
Това ти е оптималния вариант за портрети и пейзажи на Канон. Каквото и да вземеш друго като обективи - рано или късно ще стигнеш до това.

Реално, ако не си вадиш парите с това - безогледална система на цената на 5дм3 ще бъде с прекрасни обективи и тяло с прецизен контрастен фокус с едно докосване. Ако ти е о=интересно - на л.с. мога да ти покажа примери за портрети и пейзажи...

За протокола - аз съм с 6Д (в базара е [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: svetljo_   
Дата:   05-09-13 13:12

при слънчево време и бленда 1.2/ 1.4 на исо100 със сигурност трябва скорост над 1/4000 доста често
само казвам
[smilie5]

написа:

> Още веднъж да се изкажа, въпреки,
> че изобщо не се смятам за фотограф.
> Последното не ми пречи да съм имал
> Марк 2 преди 6d-то. И от висотата на
> аматьорското си незнание мога да
> твърдя, че автофокусната система
> на 6д е по-добра от тази на марк 2,
> което не е особено трудно, май [smile]
> И за 98% от всички нужди, които имам
> е 100% достатъчна. 6д фокусира много,
> ама много добре в кофти светлинни
> условия до -3 EV от маркетинговата
> информация, което съм изпитал на
> практика и потвърждавам.
> Разликата от 2 бона с марк 3 може и
> да си струва, но не и за
> непрофесионална употреба. Бих
> искал да видя поне една снимка на
> пишещите в темата на скорос 1/8000,
> просто ми е любопитно. Също мисля,
> че 6д е таргетиран точно към такива
> ентусиасти аматьори като мен, на
> които не са им нужни допълнителни
> доказателства, че Марк 3 сам по
> себе си не произвежда шедьовъри
> [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-13 13:23

При ярко слънчево време портрет не се снима, прекалено е остро осветлението, освен някоя баба с бръчки, но там може спокойно да се позатвори блендата [smile] А освен това 6Д има исо 50... [smile] Не е фактор тая скорост. За сериозните фотографи освен това има и НД филтри, може и над модела да има дифузьор и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: nsirakov   
Дата:   05-09-13 13:36

Несъмнено 5Дмк3 е класа над 6Д, но съм убеден, че за пейзажи, за любител "несъвършенствата" на АФ система на 6Д са несъществени... за любител дори и напреднал. В крайна сметка снимки ставаха и със старите 300Д и Д50....

Ако парите ти не са проблем - грабвай 5дмк3

но ако помислиш рационално - мисля 6Д+ качествен обектив си заслужава повече от 5Дмк3 без обектив.... в крайна сметка тялото е "консуматив" след 4-5 години ще го смениш....[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Rand   
Дата:   05-09-13 13:37

Автор: gorbi
Дата: 05-09-13 11:51

щом парите не са проблем - 5д3 + 135/2 + 85/1.2 + 16-35/2.8


Хубав комплект. Още по-прекрасна цена - 13086.00 бг левчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: M_D   
Дата:   05-09-13 13:42

щом парите не са проблем - 5д3 + 135/2 + 85/1.2 + 16-35/2.8
Това ти е оптималния вариант за портрети и пейзажи на Канон.


Аз всички пейзажи, дето съм снимал през живота си, съм ги снимал между 35мм и 80мм.
Само казвам. [shtrak]

Между другото, за пейзажи и портрети не ти трябват АФ точки. Нито кроснати, нито никакви. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-13 13:44

Тря му една точка Б [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-13 13:44

ами добавяме тогава и 24-70/2.8 за универсалност... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   05-09-13 14:07

Точно за портрети под различни ъгли кроснатите точки са много важни [smile]



написа:

> Между другото, за пейзажи и
> портрети не ти трябват АФ точки.
> Нито кроснати, нито никакви. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: tuizzl   
Дата:   05-09-13 14:55

За портрети и пейзажи.
6D + 24-70/2.8 + 85mm/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: tzl   
Дата:   05-09-13 15:21

Без да започвам да коментирам несъстоятелността на съветите за "портретни" и "пейзажни обективи", бих казал, че тялото се избира според 2 основни критерия и те са:

1) Натовареност, с която ще се ползва - честота, атмосферни условия и т.н. Тук играят ролята на материалите и сплавите, вложени в направата му. Теглото е също от значение и ако се избира със затворени очи има голяма вероятност по-тежкият да се окаже по-добрият.

2) Функционални особености. Тук не говоря за брой функции изобщо, а за брой функции, които един фотограф би ползвал. Това, че имало "хубави функции", няма никакво значение ако те реално никога няма да влязат в употреба.

Ако човек не знае какво да купи, значи не е готов за подобна техника и препоръчвам или да не купува нищо, или да вземе по-евтино, за да не се мине с много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   22-11-14 17:17

Здравейте! Искам да побутна тази тема, вместо да пускам нова. Накратко естествено и аз се колебая между марк 3 и 6Д. Снимам основно деца (движещи се обекти

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: k7   
Дата:   22-11-14 19:54

Без да съм се ровил много си се насочих след 5DMark2 към 5DMark3. Взех го преди 10ина дена. Нямах много време да го разцъкам, но засега впепатленията ми са повече от добри. Бая пари е (донесоха ми го от Дубай за 4325 лева, чисто нов) и мисля, че никога няма да съжалявам :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: ranopile   
Дата:   22-11-14 23:24

Ако е за кеф и имаш парите си вземи 5D Mk III. Намирайки се в подобна на твоята ситуация избрах 1DX и изобщо не съжалявам. Като обективи от зумовете бих ти препоръчал новия 16-35/4L IS, а също и 24-70/2.8L II и 70-200/2.8L IS II. С тези три обектива покриваш диапазона от 16 до 200 със съвсем прилично качество. А за случайте когато ти трябва нещо по светло и леко 14/2.8L II, 24/1.4L II, 50/1.2L, 85/1.2L II и 135/2L са чуседни обективи.



Публикацията е редактирана (22-11-14 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: realnoncho   
Дата:   22-11-14 23:38

Като гледам обективите с които снима в момента последния питал са доста далеч от изброените от ranopile [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: muzicantini   
Дата:   23-11-14 00:10

5DIII ще му усетиш предимството ако снимаш спорт, или репортажни събития, които изискват следящ фокус на странични точки при лоша светлина. Като ползвател на 6Д, това откривам като недостатък единствено. За портрети, пейзажи и всичко останало 6Д-то ще ти свърши много добра работа и ще останат пари за стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: viktorio009   
Дата:   23-11-14 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: fireflash   
Дата:   23-11-14 01:34

И пак се почна меренето на пишки... човека ви пита нещо конкретно!
Според мен майстора си е майстор и с най-тъпото тяло. Пипал съм mark III определено ергономията е сходна с mark II и 7D. Относно точките ако работиш само с централна, тия 62 останали ще им бършеш пепeляка само ;) Другия кофти момент е че нямаш бутони в ляво за бърз достъп на 6D, всичко се случва с дясна ръка само...

И аз съм пред същата дилема колега и въпреки минусите, мисля да взема 6D с 24-105 :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Chipsy   
Дата:   23-11-14 05:52

написа:

> Веднъж усвоено фокусирането със
> централната точка с последващо
> прекадриране, става
> най-разпространения начин за
> снимане. Не е случаен факта, че
> някои от средноформатните системи
> имат само една централна точка за
> фокусиране. Те просто не са
> предназначени за снимане на екшън.
>
> [smilie24]


Глупости, това може и да става за пейзажи на ф8 и нагоре, обаче за бързо репортажно снимане на отворени бленди ще имаш точен фокус на куково лято с това прекадриране и централна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 11:54

Здравейте отново! Незнайно защо снощи от телефона 2 пъти не ми публикува ЦЯЛОТО съобщение... Та сега наново! [smilie11] В голяма чунденка съм и аз между 6Ди 5Д марк 3. Снимам основно деца, тоест не статични портрети, и тук там възрастни. Понякога и пейзажчета, но основно за децата. Основно ми е хоби, но започнах да имам доста интерес да снимам други хора, та се надявами някой лев да изкарвам. На този етап се съмнявам обаче да стане толкова много, че да експлоатирам камерата нон стоп, но да видим. В момента съм с Канон 650Д и 50мм 1,4 и 85мм 1,8. Китака (18-135мм) ползвам много рядко. Та сега като сменя тялото поне ще си имам хубави портретни обективи и на първо време няма да мисля поне за това. НО задължително трябва да взема някакъв хубав светъл зуум, примерно 24-70мм 2,8 за разни събития и пейзажчета. 70-200 2,8 прави страхотни портрети, но е огромен и тежък и много бих се замислила при положениче, че имам 2 портретни (по-натам мисля да заменя 85мм с 135мм Ф2) да взимам и него и то за толкова пари... А ако е и в комбинация с тежкия марк 3... няма да мога да го нося.

ТА приемам съвети на какво да заложа. Оправдани ли да допълнителните 2000лв за моя тип снимки - деца и евентуално някое друго събитие?



Публикацията е редактирана (23-11-14 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 12:07

Chipsy, напълно съм съгласна с теб, особено за моя случай. Абсурд с тичащи и постоиянно мърдащи деца и бебета да прекадрирам постоянно...

Muzikantini, като те чета май съм за марк 3? Иначе какъв е смисълът да сменям 650Д с 9 точки с 6Д с две точки повече. Не разбнирам много но страничките точки на 6Д, макар и да е ФФ, не са ли еднакво светловислни с тези на кроп от моя клас? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: muzicantini   
Дата:   23-11-14 12:40

За тичащи деца ще ти трябват много точки с всичките им екстри. За по-статични неща 6д е много добро и разликата спрямо 650д е огромна. Аз снимах с 600д и 6д и разликата e night and day въпреки че уж точките са същите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: i_v   
Дата:   23-11-14 12:44

На 6Д Средната цепи мрака -3ev но страничните дори не са cross-type, ще имаш случаи когато все едно ги няма, когато се купуват такива работи е добре човек да пробва за да прецени ще му върши ли работа( в зависимост от това какво и как снима).За сравнение на 650Д всички мисля са cross-type, но чувствителността в тъмното е доста по-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: muzicantini   
Дата:   23-11-14 12:52

Проблемът с линейните точки е, че не са dummy proof, тоест не може да ги сложиш където и да е и да очакваш, че ще фокусират, имат си своите ограничения, които ако се познават, няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: i_v   
Дата:   23-11-14 12:58

Точно това имах предвид, а проблеми понякога ще има, защото се налага да фокусираш не където искаш, а където може или със средна и прекадрираш, както казах в зависи от това какво и как снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 13:13

Само човек който не е снимал деца може да предлага да се прекадрира централната точка.

Човек трябва да си гледа само композицията и моментите а не да се прави на факир .

Това 6Д го забрави за динамично снимане.

За пейзажи и кеф става.

Дали си струва 2000лв повече?

Всичко си струва когато го ползваш и си вадиш хляба,когато е за кеф може и с телефона .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: i_v   
Дата:   23-11-14 13:43

Децата няма фокусна система дето да е абсолютно удовлетворяваща за тях ;), там трябва макс бърз фокус с макс много точки бърз тракинг, добра чувствителност на тъмно и никога не стига ;).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 13:53

Техниката не е всесилна !

Към децата внимателния подход който ангажира вниманието им е ключа към хубавите кадри.

За всяка задача си трябва тактика.

Ползването на главата единствено за равновесие не помага...



Публикацията е редактирана (23-11-14 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 13:54

pmartinov, боже колко си прав! Аз направо се чудя за какво прекадриране пишете, когато става дума за деца. :) Ако снимам възрастен, който е наясно, че му правя портрет и е ок да стои неподвижен - ок. Но за бебета и деца... Там трябва да си факиресто бърз с кадрирането, настройките )щот снимам на М), фокуса, щракането! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:00

Снимане с М на динамика е мазохизъм...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 14:15

Така е. Причинявам си го. [smilie5] Понеже обичам да снимам на отворени бленди, но с децата и скоростта е адски важно, се наляга да имам аз пълен контрол... Тегаво е, но... засега не съм успяла да намеря по-работещ вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Тед   
Дата:   23-11-14 14:18





Публикацията е редактирана (23-11-14 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:19

С кропката може би това е единственото решение,но фул-фрейма има още по-малка граница на рязкост и подобен подход няма как да сработи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:24

Тед при положение,че ти даваше уроци по фотография на Калин Руйчев теб само в захлас мога да те следя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 14:28

хихи нещо се отклонихте от темата май. [smile] Та какво да взема в крайна сметка? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:33

Тед е малко напрегнат,както обикновенно ,трябва да му намеря една хубава пловдивчанка да го укроти:)

Всичко зависи от плановете ти.

Ако искаш сериозно да се занимаш с фотография няма как да нагазиш в блатото само до колене,ще трябва да се прежалиш.

Цялата...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 14:44

Да и аз все с такова усеща съм. Не се доубеждавам само защото не е точно да смятам "да си вадя хлява с това", а по-скоро да припечелвам допълнително встрани от основната ми професия, но с идеята, че МОЖЕ АКО стана много добра и достатъчно търсена, да ми стане и основно... Та се чудя дали да минаването през 6Д с ясното съзнание, че не е най-доброто, за което мечтая вече месеци само защото "още не съм готова за него", ма евентуално не съм готова, или директно да си нагазя отсега в дълбокото, пък да става каквото ще?! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 14:59

Компромисните действия водят до копромисни решения.

Колко повече неща прави човек толкова по-зле стават.

Моя съвет към теб е прави само едно нещо,но го прави по възможно най-добрия начин.

Разпиляването на ума го прави слаб.

Ако искаш да постигнеш нещо забележимо върви с всички сили само в една посока,без да гледаш встрани,всяко отклонение те прави по-слаба.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 15:02

Много хубав съвет! Уви не знам дали имам волята и смелостта да го следвам... Но както и да е. Разводнихме темата. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 15:07

Хората са много непостояни,днес това,утре онова и той живота взе,че замина.

Трябва да вярваш в себе си,за да успееш!

Съмнението е признак на слабост.



Публикацията е редактирана (23-11-14 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: kefalcho   
Дата:   23-11-14 15:08

Pmartinov[smilie24] ... с последния пост обхвана не само фотографията[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: nsirakov   
Дата:   23-11-14 15:36

Само да кажа нещо....

Снимал съм с 350Д, снимал съм и продължавам да снимам с 50Д, снимал съм малко с 1дмк3 (благодарение на Албирео), снимам и с 6Д, че и 5дмк3 съм държал в ръка (да е жив и здрав Минко)....

Да АФ система на всеки нов апарат е по-добра от този на предходния модел ( и сигурно тази на Никон е по-хубава от на Канон)... ама мама му стара дори с 350Д всичките ми снимки си имат фокус да го(даже и награди съм печелил с него).. ако слушаме и вярваме на тия АФ драми ще рече човек, че старите модели не могат да фокусират... да ама не... да го...

фокусират си ...

Ок - съгласен, на тъмно, при неумело ползване, на странична точка, при движещ се обект може и да имаш някакъв процент брак в снимките по-голям от този процент при други брандове или модели ( щото дори Никон не фокусира на 100% дет искаш) ... ама ... да го... нали любителски ще го ползваме апаратя... няма да ни зависи живота от едната снимка с перфектния фокус... ще повторим ако се наложи

Та от тази камбанария... препоръчвам на автора да не мери спецификациите и 6Д и 5дмк3 са чудесни апарати, които ще се ползват дълги години ... но разликите в цената им е равна на някое и друго стъкло... авторе... ако те бие парата през ... така де... земи си каквото ти е на сърце... ако не... няма да усетиш разликата - гарантирам



Публикацията е редактирана (23-11-14 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 16:12

Първоначалният автор отавна е спрял да пише. Аз поведигнах темата с мои нови въпроси, че да не пускам нова. В този ред на мисли точно това казвам - няма да е само любителско ползването. :) И при мен когато искам да уловя някоя щура бебешак или детска муцунка няма как да преповторя кадъра. :)



Публикацията е редактирана (23-11-14 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 17:33

При 4К видео от всеки кадър може да си извадиш 8 мегапиксела снимка...



[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Тед   
Дата:   23-11-14 18:16





Публикацията е редактирана (23-11-14 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-14 18:42

При положение,че съм снимал пет години с канон няма как да нямам отношение .

Ти колко години направи с никон та пишеш смешки в никонските теми ?

Нещо агресията ти в повечко ми идва...

Не за първи път !

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: 798099   
Дата:   23-11-14 18:48

написа:

> Само да кажа нещо....
>
> Снимал съм с 350Д, снимал съм и
> продължавам да снимам с 50Д, снимал
> съм малко с 1дмк3 (благодарение на
> Албирео), снимам и с 6Д, че и 5дмк3
> съм държал в ръка (да е жив и здрав
> Минко)....
>
> Да АФ система на всеки нов апарат е
> по-добра от този на предходния
> модел ( и сигурно тази на Никон е
> по-хубава от на Канон)... ама мама му
> стара дори с 350Д всичките ми снимки
> си имат фокус да го(даже и награди
> съм печелил с него).. ако слушаме и
> вярваме на тия АФ драми ще рече
> човек, че старите модели не могат
> да фокусират... да ама не... да го...
>
> фокусират си ...
>
> Ок - съгласен, на тъмно, при неумело
> ползване, на странична точка, при
> движещ се обект може и да имаш
> някакъв процент брак в снимките
> по-голям от този процент при други
> брандове или модели ( щото дори
> Никон не фокусира на 100% дет искаш)
> ... ама ... да го... нали любителски ще
> го ползваме апаратя... няма да ни
> зависи живота от едната снимка с
> перфектния фокус... ще повторим ако
> се наложи
>
> Та от тази камбанария...
> препоръчвам на автора да не мери
> спецификациите и 6Д и 5дмк3 са
> чудесни апарати, които ще се
> ползват дълги години ... но
> разликите в цената им е равна на
> някое и друго стъкло... авторе... ако
> те бие парата през ... така де... земи
> си каквото ти е на сърце... ако не...
> няма да усетиш разликата -
> гарантирам
>

>
> Публикацията е редактирана (23-11-14
> 15:38)

Ей, доживях да прочета нещо смислено!!![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Тед   
Дата:   23-11-14 19:05





Публикацията е редактирана (23-11-14 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: victory13   
Дата:   23-11-14 19:08





Публикацията е редактирана (24-11-14 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: viktorio009   
Дата:   23-11-14 20:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: yanamo   
Дата:   23-11-14 22:15

Е не ми помагате със заядки. :( Дайте нещо по-конкретно по моите дилеми, моля. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: nsirakov   
Дата:   24-11-14 07:16

ти нямаш дилема...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »