Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 11:51

Здравейте колеги,

От няколко дена се чудя кои от двете тела да избера.
6D е по - малкия и по - евтиния вариант на 5D Mark III.
Според мен разликите са много малки и ако имаше значение цената, бих взел 6D. Но в моята ситуация мога да си позволя и Mark III.
Ще се радвам да чуя и вашите мнения. Благодаря предварително!

Поздрави, Павел [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: sky-fan   
Дата:   04-09-13 12:17

Ако ще изкарваш пари си заслужава 3-та. Иначе 6D с хубав обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 13:03

Благодаря,
Като цяло няма да изкарвам с това пари. Вариантите които мислех беше ако ще вземам 6D ще е със някой хубаво стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   04-09-13 13:11

5Д МаркI от базара и ДВЕ хубави стъкла[smilie24].

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: realnoncho   
Дата:   04-09-13 13:13

При тези условия - 6D [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: chukov   
Дата:   04-09-13 13:21

Такъв апарат 5Д марк 1 няма [smilie3]

Марк 3 стои по-солиден в ръката и автофокусната му система е по-добра

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   04-09-13 13:24

Добре[smilie21]!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: photostoykov   
Дата:   04-09-13 13:28

Ако ти трябва за любителско снимане - 6D:
- по-евтин;
- по-лек;
- вграден WiFi;
- сменяващи се екрани за фокусиране;
- PD предлага в базара...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Marconi   
Дата:   04-09-13 13:34

е какво се чудиш, като ги имаш парите [smile]
след първоначалната болка от разделянето с една торба пари, те чакат няколко години кеф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 13:46

Благодаря за отговорите. Като цяло ще е любителски и май ще ви послушам. Ще взема едно 6D с две хубави стъкла. Но зададах въпроса, защото само това ме притесняваше най - много: автофокусните точки на 6D - то са много малко.. Не че ще снимам Спортс или Лайлдлайф, но 11 срещу 63.. И само една кръстосана ме притесняваше.(но пък крастпсаната е много по чувствителна на тъмно). Благодаря отново

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: kayso   
Дата:   04-09-13 14:26

Ако имаш пари - вземи Mark III, то няма какво да се мисли изобщо.

То само автофокусната система и меренето са достатъчни, за да избереш 5цата...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: photostoykov   
Дата:   04-09-13 14:59

Най-голямата заблуда на любителите е, че многото автофокусни точки ще направят снимките им перфектни.
Големият брой точки за фокусиране имат отношение при снимането на подвижни обекти, по-скоро проследяване движението им (бягащи хора и животни, летящи птици, движещи се автомобили и т.н.), отколкото при неподвижни обекти (портрети, пейзажи, натюрморти и т.н.).
Веднъж усвоено фокусирането със централната точка с последващо прекадриране, става най-разпространения начин за снимане. Не е случаен факта, че някои от средноформатните системи имат само една централна точка за фокусиране. Те просто не са предназначени за снимане на екшън.



Публикацията е редактирана (04-09-13 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 15:20

Както казах колега "Не че ще снимам Спортс или Лайлдлайф", но любителски може да ми се наложи някой ден нещо. Не казвам че е много важно да имаш 63 точки.. Благодаря за отговора все пак! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Tenev   
Дата:   04-09-13 15:24

63 точки не са важни, но виж кръстосаните са важни [shtrak] Като изтриеш половината снимки, щото си снимал на странична точка и не са на фокус, ще искаш Марк 3...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: slav4cho   
Дата:   04-09-13 15:44

Ако е само за кеф 6д, няма смисъл да даваш пари за 5д3.Аз примерно съм сметнал, че едно д7000 на тоя етап ми върши работа, и не бих взел нещо по-скъпо, щото няма да има смисъл в моя случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: nwimu   
Дата:   04-09-13 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 16:00

Както с много неща, търговците се мъчат да ни убедят, че по - голямо, повече и по - скъпо означава нещо много добро.

Независимо от това колко точки за фокусиране има камерата, системата на апарата избира предимно една да фокусира обектива. Тя може да бъде една точка ръчно избрана от вас или една от няколкото точки за автоматично фокусиране, които са активни на базата на избраните настройки . Ако имате няколко фокусни точки избрани във визьора, това означава, че фотоапаратът ви казва, че всички тези фокусни точки са приблизително на същото разстояние. Не е по-важно колко фокусни точки има фотоапарата а колко чувствителни са, и как точно камерата / обектива е в състояние да движи елементите на обектива, за да съответстват на настройките от фотоапарата.[smilie3] Има някой повече неща в 5Д-то които са по - добре но като за любител исках и вашето мнение. Благодаря! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-09-13 16:28

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: SLX   
Дата:   04-09-13 16:52

Моето 6д фокусира съвсем прилично, никакви проблеми със страничните точки. Напълно, напълно достатъчно за любител. Ергономията му е много добра, разни безжични гъдели има, изобщо супер доволен съм от избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   04-09-13 17:04

Благодаря ви! Сега със сигурност знам какво ще взема. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-09-13 17:23

1дх си земи. Доста прилична камера. На странични не е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: svetljo_   
Дата:   04-09-13 23:13

хайде сега не плюйте по 1dx [smilie10] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: Rebellious   
Дата:   04-09-13 23:15

Pd,
Човекът пита, ти се гъбаркаш. На какво отгоре, може ли да попитам? Че, нещо напоследък се понагледах на саркастично-високомерно отношение в този форум![smilie23]

А по темата, никак не са зле и страничните точки на марк тройката. АФ му е МНОГО по-добър спрямо 6Д-то. Което не е фатално в някой ситуации, но пък в други е Критично важно. Зависи за какво ти трябва.
Факт е, че за любителски цели е ненужно изхвърляне да се трошат толкова пари. Виж, когато знаеш и си мотивиран за какво конкретно ти е този инструмент, тогава е вече друго. Ей такива ми ти неща...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: tuizzl   
Дата:   04-09-13 23:23

Аз бях пред същата дилема и взех 5D Mark III, но имам само едно стъкло понеже няма пари вече, а сега като се замисля по-добре да бях взел 6D с две стъкла.

п.с. иначе 5D Mark III не го разменям вече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III vs Canon 6D
Автор: svetljo_   
Дата:   04-09-13 23:34

6д бива за стандартни зоомове (примерно на ф4)
или централна точка, но аф-а му не е кои знай колко по различен от 5д класик, или 5д мк2 е верно с по голяма чувствителност в центъра, но само до там

5д мк3 е съвсем друго животно, със съвсем друга класа АФ

някои хора снимат само на МФ (даже и 5д се предлаша в базара с такова обяснение), в този случай определено 6д (освен ако те е грижа за скороста на синхронизация, и максималната скорост на затвор, и някои други малки подробности ......)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »