Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Твърд обектив
Автор: Gushev   
Дата:   04-04-13 15:39

Здравейте,имам Nikon D3100 с 18-105,но сега искам да си закупя твърд обектив.Какъв да бъде според вас?50,35 или 85?И 1.4 или 1.8G да бъде?Спрял съм се на 50мм 1.8G.Вие как мислите по темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: ivjordan   
Дата:   04-04-13 15:41

Преди някой да каже "И трите", аз ще препоръчам 35/1,8Г, но най- добре си застопори с изолир банд китовия на съответната дължина и поснимай, да видиш дали ти е удобна.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: nevermess   
Дата:   04-04-13 15:44

Един глас и от мен за 35/1.8. По-универсален е.
Имам ги и двата 50 1.8Г и 35 1.8Г и определено 35-цата е най-използваният ми обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: io_bs   
Дата:   04-04-13 15:45

Още един глас за 35мм, въпреки че за обща употреба ми се ще да беше малко по-широк [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: Gushev   
Дата:   04-04-13 15:50

Е вие ме застреляхте ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: tzl   
Дата:   04-04-13 15:50

@Gushev,

Виждайки, че се колебаеш между 3 съвсем различни обективи, бих искал да те попитам: Искаш да си купиш твърд обектив, защото някой ти е казал, че:
- снимките ти ще бъдат по-добри
- по-професионално е
- звучи, като че ще имаш хубава техника

Ако искаш отговори на този въпрос, ако искаш запази отговора за себе си.

Въпросът ти е подобен на това в авто форум да попиташ: Какъв автомобил да си взема:
- Голф 2-ка
- Опел Зафира
- Порше Кайен

Трите автомобила са толкова различни и се ползват за различни неща, както и тези 3 обектива.

Съветът ми е да направиш статистика на снимките си и да видиш с кое фокусно разстояние най-много си снимал и да си вземеш обектив, който да ти върши най-добра работа.

Когато питаш такава голяма група от хора "какъв обектив да си взема", повечето пейзажисти ще ти кажат "35мм". Тези, които снимат по улицата също ще ти кажат "35мм", а някои "50мм". Други снимат класически тип портрети и ще ти кажат "от 85мм по-хубаво няма". Други пък харесват "50мм".

Така и във форум за коли бедният студент ще ти каже, че от "Голф 2-ка по-убаво нема". Семейният човек ще ти каже, че трябва задължително да си купиш "Зафира". Богатият ще ти каже, че от Поршето по-надолу не трябва да падаш.

Предполагам разбираш какво искам да ти кажа относно въпроса ти.



Публикацията е редактирана (04-04-13 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: mcnicko   
Дата:   04-04-13 15:52

На мен 50-ката ми лежи много приятно пък на кроп. Я както каза колегата - изолирбанд на китовия на конкретната дължина и щракай малко така. Пробвай и 3-те, най-добре ще разбереш.

П.С. Ние няма как да ти кажем "вземи си тоя щото ще ти е по-удобен". Да мненията на някои колеги ще съвпаднат с това което ти ще направиш като избор, но ние реално не гледаме с твоите очи.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   04-04-13 15:57

На мен 50мм на кроп ми е супер-удобна дължина. Ползвам го доста по-често от 35мм. Иначе да, това с изорирбанда е хитро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: peter_m   
Дата:   04-04-13 16:02

Снимки на открито или на закрито ...
Само за портрети или и за други неща ...

Направи и друг експеримент. Постави обектива на 35, 50 и 85 и погледни срещу вратата например (ако приемем че е висока около 2 метра, т.е. ще обхванеш изправен човек в цял ръст). И измери колко метра ще са ти нужни в трите случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: anjsan   
Дата:   04-04-13 16:11

50/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   04-04-13 17:23

Няма друг избор за първи твърд към китовия- 35/1.8G. Aко беше моторно тяло, има по-интересни предложения. За следващ, най-добре 85/1.8G.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »