Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: ne   
Дата:   04-03-13 11:15

Темата ми е породена от една друга, където форумец иска съвет за апарат за снимки за спомен.
И всички му предлагат да си купи нисък клас ДСЛР и китови обективи.
Пак повтарям снимки за спомен.
И въпросът ми е - какво повече ще му даде (освен идеята че си е купил ДСЛР) нисък клас кропка с китак , сравнено с някой НЕКС с аналогични обективи (пиша за него защото и той е кропка)?

Цитирам мнението на друг форумец:
Автор: dilian
Дата: 04-03-13 10:54

Колеги, забележете, това са снимки за спомен! От екскурзии, и срещи по маси. Представете си още една чанта с дслр , обективи и други екстри, да я пазиш ли, да я носиш ли , да я използваш ли? За тези случаи аз ползвам Sony NEX 6 с китовия обектив, фантастичен е! А ако се вманияча на тема качество, има и обективи ЦАЙС! Снимам си снимките и никой не ми иска такса по музеи и др като ме види с малък апарат!

Не мога да разбера защо някой ще иска да носи по-тежък и голям фотоапарат, освен ако няма някаква съществена причина , която аз не знам?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-03-13 11:17

Няма причина. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: kvakioh   
Дата:   04-03-13 11:19

Момчето е на 16 и се е запалил. Нека да си купи. После ще му мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 11:26

Това го дъвкахме 2010. Близо три години вече откак си купих един от първите некс-ове, ДСЛР то ми седи в раницата и събира прах. Има задачи, с които безогледалката трудно би се справила, но те са всичките над 100 мм. :) Зебавайте ги тия тежки грозни тела, нема смисъл ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: emo1   
Дата:   04-03-13 11:41

За семейни снимки има прекрасното апаратче RX100 , за по-сериозна фотография е препоръчително ДСЛР, некса е малко нито риба, нито рак!


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 11:45

emo1 - покажи снимка до 100мм, която не може да се направи с некс, а може с кропка ДСЛР. Очаквам с огромно нетърпение. Мога да не губя времето на четящите - няма как да покажеш... [smilie5] Щото да даваш акъли е едно, а да го докажеш на практика - ама съвсем друго. Защото аз съм го доказал на себе си и споделям опит...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: my.point.of.view   
Дата:   04-03-13 12:03

Води ли се спор за нещо, значи може и да се наложи : )
Ето, само до преди 5 години споровете "цифра-филм" бяха ежедневие. Днес гледаме нови спорове - огледални и тежки или безогледални и леки. Ами според мен отговорът е ясен.
Чудя се след 5 години какъв ли ще е новия спор?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: mcnicko   
Дата:   04-03-13 12:04

Както писах и в другата тема, аз бих предпочел нещо М4/3 за тая работа. Нексовете не ми харесват.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 12:08

м4/3 или некс или самсунг или панасоник - въпрос на вкус.
Обаче като цена/качество/функционалност няма кой да бие некс. Тоя спор сме го водили преди няколко години - който му е интресно - да се върне назад по темите да прочете...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: emo1   
Дата:   04-03-13 12:12

gorbi, не съм писал такова нещо и знам че безогледалките APS-C сензор със сменяема оптика не се дават на ДСЛР кропка до 100мм, както ти спомена по-горе са идеални за второ тяло.
Във темата ставаше въпрос за снимки за спомен и си написах мнението, не желая да дъвчем темата ДСЛР срещу Некс.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: jivkojj   
Дата:   04-03-13 12:15

Следващия спор ще бъде телефон срещу безогледалка. [smilie18]

Майтапа настрана, но преди и аз бях се замислил за някакъв безогледален за екскурзии, но като смених телефона и почнах да щракам, установих, че е добре за снимки за спомен - на хартия и да показвам на таблета. Още повече, че телефона е винаги в мен и практически нищо не изтървам.
ДСЛР-а съм си го оставил засега, като разликата е, че махнах зумовете и оставих само светлите твърди. Друго си е да направиш един фото-шутинг с нещо по-стабилно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: ne   
Дата:   04-03-13 12:16

ЕМО: за по-сериозна фотография е препоръчително ДСЛР
Моля те , дай един пример за сериозна фотографска работа при снимки за спомен?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: emo1   
Дата:   04-03-13 12:24

ne, как да ти дам пример за "сериозна фотографска работа при снимки за спомен" несъвместимо е!


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: Mandys   
Дата:   04-03-13 12:32

Аз не съм имал друг апарат освен СЛР и според мен "сериозна фотографска работа при снимки за спомен" е това да снимаш, малко дете на слаба светлина без светкавица, на високо ИСО и широко отворена бленда и да се опитваш да фокусираш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: ne   
Дата:   04-03-13 12:38

Мандис, това си е трудна задача и за малък ДСЛР с китаче, освен ако не е върхов със светлосилна оптика....



Публикацията е редактирана (04-03-13 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: Mandys   
Дата:   04-03-13 12:40

Еми да, затова всички искат върхови ДСЛР-и, а не некс и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: serjy   
Дата:   04-03-13 12:40

и защо снимките за спомен трябва да са гадни, да не са фотографски и обект на сериозна фотографска работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: ne   
Дата:   04-03-13 12:43

И затова само 1% имат върходи ДСЛРи, иначе от опит знам колко с апо-добри, но колко човека ще дадат 10000-20000 лева за апареат за снимки за спомен.
Темата не е върховите ДСЛР колко са по-добри.
А защо да си купя базов ДСЛР кропка с китаче, а не някой некс? Това е питането.



Публикацията е редактирана (04-03-13 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: tzl   
Дата:   04-03-13 12:44

Причината не е, че "трябва" да са гадни, а защото 99.99% от хората, които си купуват "професионална техника", за да снимат всичко, нямат идея от бизнес, професионализъм и начин на използване от светлината.

Професионална снимка, или както са свикнали да му казват "снимка която да носи печалба", може да се направи и с NEX и с DSLR, стига този, който да снима да знае какво прави.

Това да си купиш техника, която дори не е висок клас (а и да беше?), и да смяташ, че ще можеш да снимаш всичко, е заблудата, която е залегнала у мнозина.

В наши дни фотоапаратите са много по-добри от повечето фотографи.



Публикацията е редактирана (04-03-13 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: Mandys   
Дата:   04-03-13 12:54

За да можеш да снимаш всичко, освен фотоапарат с обективи ще ти трябват много други неща, някои от които не можеш да използваш с апарати като НЕКС. Например радиосинхронизатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: joyride   
Дата:   04-03-13 12:54

Дали снимките са 'гадни' или 'професионално изглеждащи' според мен 99% зависи от знанията на снимащия.

Базовите големи черни апарати с подвижно огледало и китов обектив за мен лично предлагат много по-малко дори от турбосапунерка.

Компактността със сигурност ще надделее в един момент, защото е:
- по-безопасно (не е толкова набиващо се на очи)
- по-удобно (много по-леко, може да е винаги с теб)
- дава абсолютно същото качество (ако не се ползва да билбордове, за са семейни снимки, гледани на ТВ / таблет)

А изборът на марка си е винаги личен и резултат от сравнения...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: mcnicko   
Дата:   04-03-13 12:55

Абе аз само да питам, някаква война ли има на използващите на Некс срещу ДСЛР потребителите... Що винаги се рита ръжена не мога да разбера.

Що така ви се иска да отваряте очите на всички? Странното е, че нито един ДСЛР потребител не е пуснал тема в която да обяснява колко по-хубав и по-удобен за "нещо" е ДСЛР-а му сравнен с нексовете... Все някой с некс решава да обяснява на хората колко са заблудени, че нямат такъв... То взе да ми писва от такива теми вече...

На отговора от първия пост - защо някой иска да носи нещо голямо и тежко, ето моя отговор понеже аз нося доста голямо и тежко нещо наляво надясно. Не ми тежи 2 часа разходка с моя ДСЛР със закачен грип, 2 батерии и доволно голям обектив. Ръцете ми се изморяват повече от малки сапунероподобни апарати които са неудобни за хващане и с нагъчкани бутончета едно върху друго, за които трябват пръсти като солети. Друг е факта, че не искам да зяпам по монитори докато снимам. Достатъчно време седя пред дисплея по цял ден, искам поне в един момент на деня да не се дзверя на изкуствено предавано изображение. С една проста думичка ще обобщя това което казах - ЕРГОНОМИЯ.

П.С. Ше ви помоля да не се опитвате да ми обяснявате как некса бил ергономичен - за мен изобщо не е.



Публикацията е редактирана (04-03-13 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: joyride   
Дата:   04-03-13 12:59

' Например радиосинхронизатори. '

Хаха..... за семейни снимки викаш...? Не платена сесия с професионален фотограф, а да си направиш готини снимки за спомен от градската градинка...?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: tzl   
Дата:   04-03-13 12:59

@Mandys - има радио синхронизатори и това е достатъчно, за да се направи снимка с NEX и примерно Broncolor осветление, стига да е наясно снимащият какво да прави.

@mcnicko - проблемът не е в това дали едното е по-добро от другото, а в това, че ИЛЮЗИИТЕ на хората са, че DSLR е по-добро от някое компактно фотоапаратче за целите, които имат — най-общо казано снимане на автоматични режими без осветление и (най-вече) разбиране за осветление... но с много мерак да ги "обработват във фотошоп" после.



Публикацията е редактирана (04-03-13 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: emo1   
Дата:   04-03-13 13:01

А защо да си купя базов ДСЛР кропка с китаче, а не някой некс? Това е питането.

А защо не RX100 вместо NEX? Добро качество, влиза във джоба и нямаш нужда от обективи!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »