Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фото принтер за 10/15
Автор: toti   
Дата:   28-02-13 16:30

Здравейте!
Искам да купя някакво Фото принтерче за размер до 10/15 снимки.
Имам бебенце и хич не ми остава време да ходя до фото,пък и последния път снимките от фотото бяха с кошмарни цветове.
Загледал съм се в един CANON SELPHY CP900.
Не съм ползвал до сега такова принтерче.Не знам главите дали се запушват,ако не се печата редовно.Само оригинални консумативи ли се ползват...?Снимката от Канон излиза около 63 стотинки,което никак не е малко.
Дайте идея ако има подобни принтери с по-ниска цена на снимка,или по-ниската цена е свързана и с по-ниско качество?
Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: sirkhann   
Дата:   28-02-13 16:35

L800

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: nbg   
Дата:   28-02-13 16:54

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1430197&t=1430197&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: nikidinov   
Дата:   28-02-13 17:15

Epson L800

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: toti   
Дата:   28-02-13 17:39

L800 хубаво,но странно никъде не можах да видя обявена цена,дори и при вносителя..?
Някой знае ли колко струва?
Аз по-скоро клоня към по-малогабаритна машинка. toti написа:

> Здравейте!
> Искам да купя някакво Фото
> принтерче за размер до 10/15 снимки.
> Имам бебенце и хич не ми остава
> време да ходя до фото,пък и
> последния път снимките от фотото
> бяха с кошмарни цветове.
> Загледал съм се в един CANON SELPHY CP900.
> Не съм ползвал до сега такова
> принтерче.Не знам главите дали се
> запушват,ако не се печата
> редовно.Само оригинални
> консумативи ли се
> ползват...?Снимката от Канон излиза
> около 63 стотинки,което никак не е
> малко.
> Дайте идея ако има подобни
> принтери с по-ниска цена на
> снимка,или по-ниската цена е
> свързана и с по-ниско качество?
> Благодаря предварително!
>

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: photostoykov   
Дата:   28-02-13 17:44

За домашно ползване при цена 200+ лева е добра оферта!
Вижте общата цена на консуматива - при цена на копие 0,50-0,60 лв. и при малък обем на работа се рентира.
За по-големи обеми - мастилено струен принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: photostoykov   
Дата:   28-02-13 17:45

Този принтер е термо-сублимационен и няма начин за му се запушат главите! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: toti   
Дата:   28-02-13 18:08

Аз не разбирам от принтери и затова питам.
На всички принтери,които печатат до 10/15 цената на снимка е около 50-60ст. ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: iva_drag   
Дата:   28-02-13 18:14

За 60ст. някъде ще ти извадят 2бр снимки 10х15, а някъде и 4бр. снимки...
Според мен вместо да купуваш принтер по-добре намери добро ателие, ако кажеш от кой град си - ще завалят предложенията[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: JordanR   
Дата:   28-02-13 21:14

Термосублимационните излизат наистина скъпичко-снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: toti   
Дата:   28-02-13 22:47

Евтин принтер-скъпи снимки...явно така стоят нещата.
Въпроса е до 10/15 размер дали има осезаема разлика между малките принтерчета и L800 да кажем,който е много хвален.
Така и не можах да намеря цена на този L800.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: mmjm   
Дата:   28-02-13 23:39

Единия е термосублимационен другия е мастиленоструен. Питай чичо Гугъл какво точно значи това! Докато чакаш да ти пишем глупости погледни прочети и прецени, няма да ти отнеме много повече време.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: bOzo   
Дата:   01-03-13 00:32

Евтин принтер-скъпи снимки...явно така стоят нещата.
Въпроса е до 10/15 размер дали има осезаема разлика между малките принтерчета и L800 да кажем,който е много хвален.
Така и не можах да намеря цена на този L800.

Точно така. При термосублимационното селфи си ограничен в размера и в хартията. Един тип хартия и това е.
Има осезаема разлика м/у снимките. Най-малкото на Epson-a може да печаташ на различни хартии и медии...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: toti   
Дата:   01-03-13 10:19

mmjm ....ако имах свободно време и магазините щях да обиколя,проблема е ,че го нямам.Даже в момента пиша от тел. по път.Може и невероятно да ти звучи,но такава ми е работата,затова и зададох тук въпроса защото предположих,че тук има хора,които са ползвали и ползват такива принтери и ще споделят мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: iva_drag   
Дата:   01-03-13 17:12

Щом толкова нямаш време да ходиш да ателиета - поръчвай онлайн.
Ако Фактора цена е без значение - купи си Епсън Л800.
Ама ще имаш ли време да печаташ - принтера сам няма да ги напечата, а ти явно си зает човек...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: da.fo   
Дата:   01-03-13 17:52

Вземай Канон-а и не му мисли. И след една година да го извадиш от гардероба пак ще печата докато мастиленоструйния трябва на седмицата поне веднъж да го пускаш. Вярно, че снимката ти излиза двойно но пък не вярвам да разпечатваш всичко заснето. Аз с такива принтерчета си обслужвам снимките за документи от 2004та година и съм много доволен. Леки, икономични на ток(могат и на 24В да работят), ако влезе някаква прашинка - има си едно приспособление за чистене.Цветовете са наситени, трайни а снимката ти е оформена и като картичка отзад ;))) Безотказни са !!! Мисля ,че тук в базара гледах един предложен за продажба. Успех !!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: mmjm   
Дата:   01-03-13 18:12

"Термосублимационен или мастилено-струен?
Според мнозина термотрансферната технология е най-близка по качество и трайност на отпечатъка до класическата технология използвана във фотоателиетата. При термотрансферните принтери цвета прониква дълбоко в хартията и се смесва с останалите цветове, което прави цветовите преходи и нюанси много по реалистични. Самата система нанася постоянно цветно покритие, което е „цяло” и не се състои от отделни точки. Резултата е висококачествена снимка с реалистични цветове, без неприятни резки цветни преходи. Снимките, отпечатени на такъв принтер са по-дълготрайни заради допълнителното ламинатно покритие, което се нанася след отпечатването. " По нагоре са ти писали, че си ограничен до един тип медия. Аз бих взел епсона, обаче ако гониш визия близка до фотото вземи канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: baraba   
Дата:   02-03-13 23:23

взех от едно фото студио снимка от термо принтер.. за проба.. оставих я на остъклена тераса.. за да я пече слънцето.. стъклата ми са леко матови или от тия дето не се вижда.. за една година.. снимката си остана същата , всъщност не я скъсах за да видя каква е разликата от половината дето ще е в албум и таз дето е на слънце но според мен си изглеждаше как си беше в началото...
това мога да кажа за скъпите снимки от термосублимационен принтер

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: BOZO   
Дата:   02-03-13 23:52

Аз съм слагал 5 лв м/у прозорци... за около година мисля.
Бяха избелели.
Добре, че снимките се съхраняват в класьори/албуми...
Имам снимки А4 от преди 8-9 години, печатани на olympus P440,
висят на стената в рамки... не мога да сравня, но мисля, че не са мръднали. Тогава консуматива на тоя принтер беше неразумно скъп...

Имам и епсънски, лепнати на хладилника от няколко години, на епсънска хартия... и те не са мръднали.
Е, не мога да кажа същото за снимки, копирани на минилаб... добре, че са класьорите. Имаше една серия от минилаб на 9х13 мат, която не знам поради каква причина иззеленя в албума... менте хартия или незнам какво...хубаво, че им пазя файловете.

Всъщност почти всички, да не кажа всички, цветни снимки от преди години - да речеме 20 са заминали в някаква странна нискоконтрастна и неопределима гама... в пликове и албуми са съхранявани.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: asahi   
Дата:   03-03-13 00:12

Кофти химия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер за 10/15
Автор: mitakabs   
Дата:   04-03-13 09:38

Ползвам Селфи принтер 10х15см, от 2-3 години и да - за домашни условия ала "принт по всяко време" е идеален! Със идеално цветоподаване и безотказност! Каквото и да си говорим , що е мастило , на каквато и технология да е има повече проблеми и кусури! Било , запушване на дюзи, глави, или фалшиви мастила, скапване на глави и мазане, фълшива или скъпа - оригинална хартия....после ПАРИ! И да,и за незнам си какви пари хартия с незнам си какво покритие- хора, не е само хартията проблема, самите мастила се скапват на непряка слънчева светлина, какво остава ако е на слънце! Термото знаеш колко ти излиза снимката и нито цент повече. Ако имах пари бих си взел голям Термо, въртяха се из базара със рула и т.н..
..Взимай Селфи ако намериш, че и те май се позагубиха последно време..[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »