Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: cucicuc   
Дата:   28-12-12 11:19

Привет.
От година вече цъкам с 550D ..но само с китака /18-55/.
Желая да си взема по-добър обектив, та за това питам тук, вас ...какъв да бъде.Знам..по темата има доста изписано, четох.Падам си по пейзажна фотография, но не само.Правя нощни снимки /колкото позволява китака :)/, портрети, абе общо взето от всичко по-малко.По сватби на приятели се "правя" на фотограф.Виждам, че афтофокуса ми прави номера.Не е точен понякога.Това в по-голяма сепен от обектива ли е или и от тялото ? Кой според вас е моя обектив ? Или може би два ми трябват ?

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: localhost   
Дата:   28-12-12 11:27

Прегледай си EXIF-a кое ти е най-често използваното фокусно разстояние и сам ще разбереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: nsirakov   
Дата:   28-12-12 11:39

да не се беше набутал с ДСЛР... нямаше да имаш тия терзания...

всяка ситуация изисква определен обектив

за снимки на пезайжи - 10-30мм
за портрети - 50-85-100мм
за каки - 200мм
за пилета >300мм
за макро - макро обективи

няма такова животно - универсален обектив... (има 18-200 но той е компромис...)

успех

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: realnoncho   
Дата:   28-12-12 11:42

Вземи си 50 1.8 на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: cucicuc   
Дата:   28-12-12 11:47

Сираков..благодаря за отговора, но не смятам, че съм се набутал.Дори съвета ти за 18-200 ще обмисля, нищо че е компромис.Предполагам, че ще е по-добре от китака...в моя случай. :)

realnoncho..
И за него много четох.Чудесно съотношение цена-качество.Благодаря за съвета ти !

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: ikoveliko   
Дата:   28-12-12 12:06

Аз като снимах с 550Д си имах една Сигма 17-70/2.8 за пейзажи (и не само), един 50/1.8 и 70-200/4 и ми беше достатъчно за всичко.
В базара тези стъкла ги има на прилични цени [beer]
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: tzl   
Дата:   28-12-12 14:07

@cucicuc - Автофокусът зависи от това колко е светло там, където снимаш. На тъмно никой фотоапарат не фокусира, а "тъмно" за фотоапарата е като "много слаба светлина" за твоето око. Та, проблемът не е в техниката, а в осветлението.

Какво очакваш, че ще стане като вземеш по-добър обектив? При слаба светлина пак няма да можеш да фокусираш точно.

Покажи тук на всички 3 от най-добрите си снимки, които смяташ, че като си вземеш по-добър обектив, ще станат по-хубави. И опиши точно какво ще е по-хубавото, което ще стане с друг обектив.

Ако не можеш да покажеш това, значи не знаеш какво ще стане ако вземеш по-хубав обектив, а само стреляш в тъмното и като резултат просто ще си купиш нещо, което някой тук те съветва и няма да видиш особена разлика в снимките си, но в портфейла си.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: shtukov   
Дата:   28-12-12 14:13

ikoveliko [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: cucicuc   
Дата:   28-12-12 17:29

tzl..Не съм уточнявал дали фокуса ми "бяга" в зависимост от светлината.Принципно е така,както казваш, но...случва се и при отлични условия.Относно това въпроса ми бе дали греши повече тялото или обектива в такива случаи.А и доста постове съм чел, че китака е само за да не се праши апарата отвътре :) По същата логика да бях останал с турбосапуна..

Преди време се бях наточил на Токина 11-16 и да остана с китовия, но сякаш предложението на ikoveliko за 17-70 на Сигма ми изглежда привлекателно.Ще попрочета малко за този обектив.Покрива немалко ФР и е сравнително светъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: juslen   
Дата:   28-12-12 17:34

Sigma 17-70/2.8 или Tamron 17-50/2.8 и един 50/1.8 и откъм качество си покрит повече от добре [smilie5] Остава само да снимаш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър обектив за "широка" употреба...
Автор: quazimodo   
Дата:   28-12-12 18:00

tzl +1[smilie7]. А къде ли е Canon?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »