Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: Jeff   
Дата:   19-07-12 15:25

Трябва ми компактно фото с добро видео с ръчни настройки. GF засега се очартава фаворит. Гледам че има и хакнати фирмуери за тях. Но кой е за предпочитане от всичките GF1,2,3,5 от гледна точка на видеото?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: qpalzm   
Дата:   19-07-12 22:58

Който е най нов естествено.Тоест гф5

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: batzas   
Дата:   20-07-12 10:48

Хака
Ако искаш да го ползваш => gf1

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: niki79   
Дата:   20-07-12 11:19

Мисля че, на GF3 с хак видеото се доближава до GH2. За GF5 едвали има хак, за сега.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   21-07-12 03:00

Между GF1, GF2, GF3 - GF2 е за предпочитане. Само той има стерео микрофони. Звукът им е наистина добър за вградени такива. GF1 и GF3 са с моно. Видеото на GF2 e 1080p докато на GF1 е само 720P. Картината е по-детайлна при GF2. GF3 и като сенсор и като картина е като GF2, но е по-орязан откъм опции, копчета за управление.
GF5 казват имал по-добър сенсор. Не знам него не съм го пробвал.

Никой от тях не може да се сравнява с видеото на GH2. Разликата в полза на последния е очевадна.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   21-07-12 03:01

За GF2,3 също има хак, но управлението на на скорост и затвор не е изцяло ръчно. Става но отново не може да се сравнява с GH2.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: Hotsnail   
Дата:   21-07-12 08:49

А защо ти е хак като некс-5 има по-добро видео без хак? По-лесно се снима. Peeking-a е идеален за ХД видео. Панасоника никакъв шанс да го фокусираш? Сензора е по-малък отделно се реже много малка част от него за видео...при некс сензора е 3:2 т.е. Ползва се почти целия а не 1/3 като при панасоник. Имаш 1080 на 60p 28М с пълен ръчен контрол

Gh1 или 2 е най-хубаво ако има избор там с хакове доста се дига качеството и е малко по-добро от некса (май 60п не може да направи ама на 30 или 24 е по-хубаво)



Публикацията е редактирана (21-07-12 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: stef7   
Дата:   21-07-12 10:01

@Hotsnail, човече ти ако не удариш една реклама на Sony NEX няма да спиш спокойно. Ако бях на твое място досега да съм се цанил за рекламен агент на Sony. [smile]

Jeff пише, че търси компактно фото с добро видео, но не е уточнил какво за него е компактно. Значи моето разбиране по въпроса е че камери от рода на GH2, NEX5N с китовите си обективи не са компактни. Но GF2 примерно с една от двете "палачинки" е. Точно с подобна цел го имам като втора камера.

"Панасоника никакъв шанс да го фокусираш" Значи подобни твърдения са меко казано неверни. OK рекламирай си стоката, ама недей да говориш неверни неща за конкуренцията. Панасоника си има чудесен автофокус дори и във видео, а Peakinga е за ръчно фокусни обективи, които още по-малко се вързват с думичката компактно.

Ако ще препоръчваме Sony, то RX100 e един модел който наистина е компактен. Сенсора му е по-малък от този на m43, но има много светъл обектив в широкоъгълната си част покриващ 28-105мм. Друго предимство е че обектива е стабилизиран. Единствен недостатък е високата цена за камера от такъв клас, GF2 с китак и палачинка идва по-евтино. Но RX100 е наистина много добро предложение на Sony в компактния клас, което със сигурност бих рзгледал ако сега избирам подобна система за фото и видео.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: Hotsnail   
Дата:   21-07-12 10:40

Stef7 извинявам се. Не подозирах че ползвате автофокус при видео.

GH2 или NEX-5 биха имали разлики в качестовото ако ползваш статив или друг стабилизиращ уред и високо качествен ръчен обектив с ръчен фокус, тогава хакнатия GH2 е по-добър да.

При снимане с АФ оптиките,,,,не знам какво да кажа. Стават хубави филмчета за спомен. Ама разлика между ситемите наистина няма и GF1 2 или колкото и да е със или без хак е се тая.

Некс-5н и gh2 имат ръчни настройки, не знам за g3 как е. според мен поне за видео да види да има Ръчни настройки на експозицията, оригиналния некс-5 нямаше и това пречи дори за малко по хубаво домашно клипче.

5n е по-малък от кой да е панасоник когато е с палачинката, просто панасониците са големи телата и са тежки.

За панасоник ясно има повече обективи. Ама пак не знам за какво пишем аз се кефя на олимпус 75/1.8 - такъв няма за некс. Ама ако гледам китови обективи,,некс е по-добър дори и срещу 10-тината варианта на олимпус и панасоник

Инак споделям опит с некс не го рекламирам. Много съм си мислил и за панаосник ама нямаха или май все още нямат добре измислен цялостен модел. GH2 ок ама той въобще не е компактен. по мойте критерии си е ДСЛР т.е китук.бдали него или д7000 или а57 все тая. А37 може и да е по-малък



Публикацията е редактирана (21-07-12 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: qpalzm   
Дата:   21-07-12 11:41

Хаха некс китовия бил по-добър от панасонишкия.Китовия на некс е гаден,тежък,голям и калпаф.Панасоник наскоро пуснаха нов китов който е супер малък.За видео мисля че никон 1 би бил много добър но сензорът му е доста малък[smilie2] . .Иначе от панасоник наистина гн2 или гн3 са трепачи.Но са съвсем малко по-малки от дслр.А от гф почакай за хак за гф5 според мен ще е най-добре.Ако не ти се чака имаш 2 варианта-гф2 или гф3 с допълнителен микрофон ако има възможност щото си е моно а не стерео на гф3



Публикацията е редактирана (21-07-12 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-12 11:53

@qpalzm вярвайте си за китовите. Като напълнят 24МП с малкия китов на панасоник ми се обади. Имам чувство, че няма да е скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: qpalzm   
Дата:   21-07-12 14:59

Няма да напълнят 24 мегапиксела защото просто не са тъпи да ги сложат на М4/3 матричка.16 и 12 мп са напълно достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: vth41   
Дата:   21-07-12 17:21

hotsnail, според мен видеото на GH2(въпреки, че е по-стар модел) е доста по-добро от Nex-овете, вкл. и Nex7 (при който преимущество е 60p, но за сметка на доста по-високия битрейт при "хакнатия" GH2), при работа с китовите обективи, които не се налагат да "пълнят" 16 Mpx матрица, тъй като "пълнят" около 2 Мpx върху площта на целия сензор, а и сензора на GH2 е по-голям от стандартните м43, заради това . Единствения проблем на GH2 е непредвидимия понякога AWB [smilie2]

Ето например едно сравнение от EOSHD .

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: Hotsnail   
Дата:   21-07-12 17:47

Vth41 въобще и не споря че GH2 има по-добро видео ако се ползва с умение. На разни тестове gh2 се справя по-добре от камери за 40-50 бона

Ако ще държиш апарата в ръка и снимаш с автофокус повярвай ми няма грам разлика.

Ако четете какво написах - да гледа човека

1. да си вземе апарат с a,s и m режими за видео.

2. Да мисли как се фокусира на ръка ако иска нещо повече от филмчета за спомен (тука мисля че некс няма конкуренция освен хакнат канон). Видеото на 5н и 7 при некс няма разлика, при 7 са по-удобни копчетата - има три, за всеки важен параметър по едно

3 вече ако е много печен да взима профи оборудване и gh2 ще му дойде като консуматив. Ама може да му се иска канон 5д марк 2 или 3


Ако е само за филмчета за спомен с автофокус и панаосник и сони имат интересни модели както писаха нагоре.

Никон 1 е най-голямата глупост дето може да си купи та въобще не го бутайте



Публикацията е редактирана (21-07-12 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: vth41   
Дата:   21-07-12 17:51

Hotsnail [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Panasonic GF1,2,3,5 за видео?
Автор: ipolit   
Дата:   23-07-12 09:13

Мдам, сега ще видим канон 650д, може да се окаже, че ще може да се ползва автофокус и на видео.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »