Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Информация за микроскоп Neophot 2
Автор: didesignbg   
Дата:   05-07-12 14:57

Здравейте, имам достъп до един такъв микроскоп. За съжаление не мога да намеря по конкретни данни и документация за него.
Микроскопа има възможност за присъединяване на 24х36 апарат, или за снимка върху 4х5 плаки. Разбира се първото е по-лесно за реализация. Тялото е модифицирана Werra, със модифициран затвор и видимо удължена работна отсечка, поне 60 мм. Много бих се зарадвал, някой ако може да ми каже колко точно е работната отсечка (на по-късен етап ще събирам и съвети за точно измерване, ако няма как да се реши по точка 1). При известна работна отсечка изработването на преходник към стандартен байонет ми изглежда достатъчно проста задача.
Другият вариант за който си мислех е посредством макро лещи и тубус да се опитам да закрепя сапунерка. Представа си нямам колко дълъг ще трябва да е тубуса и съответно лещата.
Предварително благодаря за помощта. За протокола микроскопа би трябвало да позволява увеличение до х2000.
 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Информация за микроскоп Neophot 2  
didesignbg 05-07-12 14:57 
 Re: Информация за микроскоп Neophot 2  ново
s_dyakov 05-07-12 15:41 
 Re: Информация за микроскоп Neophot 2  ново
didesignbg 05-07-12 16:18 
 Re: Информация за микроскоп Neophot 2  ново
JoroHondata 05-07-12 17:45 
 Re: Информация за микроскоп Neophot 2  ново
didesignbg 06-07-12 10:47 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »