Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 19:56

Здравейте , може ли да помоля за компетентното ви мнение при избор на фотоапарат , който няма да ми е първи , но сам не мога да реша .... Значи колебая се между огледално - рефлексен (Canon 450d/40d/1100d/1000d/;Nikon d3000/ за другите марки нямам особени наблюдения , така че можете да предложите :))или компактни със сменяема оптика от сорта на Sony NEX3-5 , или подобни (не е задължително да са чисто нови).Става въпрос за апарати (тела)от 600 до 700лв. Интересува ме и как седят нещата с фокуса , обичам да ходя по ралита и т.н , обичам също така да снимам и макро .. Благодаря предварително за отделеното внимание. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 22:55

Благодаря за мнението , а относно макрото как седят нещата и тази опция Live view , мислите ли че ще е предимство? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 23:29

Да , за обектива съм наясно , но как седят нещатат с фокуса , примерно при Каноните , които препоръчахте?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 23:31

Ми как да седят? Фокусират си[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 23:38

Те си фокусират , но съм пробвал с еос 300д и 70-210 ръчно фокусен , с 3 макро пръстена беше ужас ... Затова се интересувам , благодаря за отговорите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 23:39

Общо взето Никоните фокусират най-читаво


[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 23:44

Питащият се казва Атанас и е на 19 ,,, Търся нещо просто с по - добър фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 23:50

Дам , ще видим какво ще избера , а някой да има опит със ръчно фокусен обектив с тези апарати ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 23:55

pefoto01 Не знам А300 не е от тях[smilie3] , но Канон 40Д е страшен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 00:04

Аз приемам всякакви мнения , просто не съм запознат със Сони-тата , но нека да не го превръщаме в спор между марките ,,, Всички имат хубави тела и обективи , но това го определят парите .. А за ръчно фокусните попитах , защото имам роднина , който се занимава и мога да ги взимам понякога :) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   28-06-12 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 00:19

Аз не казвам , че ще използвам само ръчно фокусни ,, просто споделих , че имам възможост да ползвам без да ги купувам :)



Публикацията е редактирана (28-06-12 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 06:06

Никой нищо не казва за Sony , Pentax и Olympus?Само канонци и никонци ли ще се включат.. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: tvk75   
Дата:   28-06-12 09:01

и Сони снимат чувам, а с Пентакс и Олимпус съм пробвал - и те снимат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: chefo1979   
Дата:   28-06-12 09:24

40D е чудесен апарат за тия пари (той си е чудесен като цяло). D90 е още по-добре, но май за 700 лева не може да се намери. В базара има D200 за 720 и това е тяло, което много харесвам, но лично според мен отстъпва на 40D.
Кажи обаче колко ти е бюджета за обективи, че при следящ фокус (ралита), от обектива в огромна степен зависи ще има ли няма ли да има фокус (а не от надписа на тялото, както някои хора упорито пропагандират).

Най-удачната бюджетна комбинация за спорт СПОРЕД МЕН е Канон 20Д + ЕФ70-200/4Л УСМ - стъпва на 1200 лева по цени от базара.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 09:40

Обективите ще са на по - късен етап , за сега трябва да си избера тяло .. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: chefo1979   
Дата:   28-06-12 09:45

Да ти кажа по-добре си харесай обективи и тялото само ще се избере... Харесай си и монопод - безценен е за подобни неща и панинга е песен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 12:17

Ами обективите единия със сигурност ще е 50мм 1,8 / 1.4 ; 70-200 или нещо с по-голям зуум , интересно ми стана за Сони А300 .. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: mbs   
Дата:   28-06-12 12:52

Автор: Pop-Chop
Дата: 27-06-12 19:56
...
Става въпрос за апарати (тела)от 600 до 700лв.


В случая с Пентакс ако е за втора ръка тяло изборът е голям - от К100 до К-r.

Интересува ме и как седят нещата с фокуса, обичам да ходя по ралита и т.н , обичам също така да снимам и макро

Можеш да разгледаш тук:

коли:
http://www.pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=19&t=2107

http://www.pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=48&t=3689


мотори:
http://www.pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=19&t=2239

http://www.pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=48&t=2837


самолети:
http://www.pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=19&t=2765


...

Моторните спортове са ми една от любимите теми и на мен. И най-често на такива места съм с китовия 50-200 (WR версията заради прахоляка, а понякога и на дъжд случвам) и един РФ 135/2.5 (заради специфичната за Пентакс функция catch in focus).

Ако имаш конкретни интереси или въпроси, заповядай в клуба . Там има още много теми, а и хора с опит, които могат да са ти от полза.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   28-06-12 13:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 14:49

Така като гледам , трябва да избирам между никон , канон , пентакс и сони също (но нямам и идея за кои модели става въпрос) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   28-06-12 16:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 17:18

Оставете ги тези ръчно-фокусни обективи вече , просто попитах , надали ще дам 700 лв за тяло и ще гледам да снимам с ръчно-фокусни , и да не мога да ги направя , но просто попитах дали може отговорихте ми ...



Публикацията е редактирана (28-06-12 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   28-06-12 17:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: a4o90   
Дата:   28-06-12 18:10

Щом работата с ръчнофокусни обективи е важна и не си отписал Сони като вариант, обмисли SLT-тата им. А37 ново, или А35/55 на старо ако намериш. Имат т.нар. пийкинг, който е много полезен при ръчен фокус.
Иначе от това, което съм видял от подобни модели ми показва, че фокусират порядъчно бързо, но и не трябва да забравяш, че бързината на фокуса не зависи 100% само от тялото, а и от това, което ще му закачиш отпред. В макрото съм бос, но предполагам, че всяка марка ще свърши работа, естествено с подходящите обективи.
От изброените от теб съм снимал с 450D и с D3000. И двата са подходящи като за начало. На 450D не ми допадна ергономията, а на D3000 фактът, че трябва да се ровиш из менюта за някои по-разширени настройки. Това обаче разбира се е въпрос на вкус и далеч не означава, че няма да са подходящи. [shtrak]
Между другото - ако имаш приятели с DSLR-и виж какви марки са, можеш да им ползваш обективите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 18:34

Към колегата пефото1 , колега много си тънко -обиден , аз попитах от интерес , защото не знам , (а и надали съм те засегнал по някакъв начин) бях длъжен да попитам при положение , че мога да използвам голям набор от тези обективи , без да е нужно да ги кyпувам или да плащам като казахтe , че не са подходящи ви се доверих и изобщо не става на въпрос за това сега.Hомера e да си подбера най - доброто тяло в рамките на парите на , което като закача обектива , който ми е нужен и по снимам да постигна нещо повече от сега :)[cool]
Благодаря ви пефото1 , че сте толкова активен , но нека се придържаме към темата.


Благодаря и на а4о90 , моите приятели повечето се занимават с автомобилизъм , а аз винаги съм обичал да си щракам и общо взето съм сам в това начинание.[shtrak]



Публикацията е редактирана (28-06-12 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   28-06-12 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 23:36

Ами съжелявам за което [smile] , но хора всякакви ... Сега остава да избера между Hикон , Kанон и Пентакс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   28-06-12 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   29-06-12 09:27

Ами , на Канона ми хареса опростеното меню на 40д имам в предвид , Пентаск също К-х гледах ревю което ми хареса , а Никона няма да е д3000 , защото май няма live view .Може би д3100 или д5000

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: peenchev   
Дата:   29-06-12 12:45

В базара сега има Pentax k-7 за 750 лв.Според мен това е тялото, доста превъзхожда изброените досега тела.Тия никони d3100 и d5000 не ги гледай,те нямат мотор в тялото и ако искаш примерно да си вземеш светлосилен обектив , за такъв с мотор в тялото трябвада дадеш почти 2 пъти по-вече пари.Ако можеш да дадеш по-вече пари - Nikon d90 ,ако не ти се дават толко пари Canon 450d , иначе Pentax k-7 е страхотно тяло за тази цена.



Публикацията е редактирана (29-06-12 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   29-06-12 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   29-06-12 16:37

Ти колега пефото1 с какво снимаш :) [cool] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: vikitovikito   
Дата:   29-06-12 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: ElBandido   
Дата:   29-06-12 17:17

то пефотчо освен да навива хората за никон за друго нищо не става така си спами по всички теми имного акъли дава[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   29-06-12 17:27

Нека всеки оставя мнение , примерно за апарата , който според него трябва да избера. [cool] [cool] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Seifi   
Дата:   30-06-12 08:31

Nikon D3000 vs Pentax K-r

Nikon D3000 vs Sony Alpha DSLR-A300

Nikon D3000 vs Sony Alpha DSLR-A500

Nikon D5000 vs Sony Alpha DSLR-A500

За Сони мога да кажа че съм много доволен , най-добрия ми приятел има Пентакс к-200 също много добра машина ,Снимал съм и с никон Д60 който също ми беше удобен.


В базара има едно Sony A300 + 18-70 (без чанта и карта) - 449лв и след това си взимаш един Обектив Минолта 70-210 Ф4 (най- доброто за тези пари )за 250лв и си идеален. Така за 700лв ще можеш да снимаш ралитата :)

Ако имаш познати в Германия или Щатите се намират много ефтини Обективи от Минолта които имат много добро качество.

И Пентакс да вземеш няма да сбъркаш, прави си супер снимки.

Информация за Обективи за Сони Алфа >
Minolta / Alpha-mount dSLR photographer

Canon EOS 1000D + обектив Canon EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 Нов 700лв


Не мога да кажа че някоя марка Фотоапарати са лоши , но някои които имат никон се уливат. Човек трябва да им направи един паметник да носят там цветя и да се молят на Бог НИКОН. [smilie18]


[beer]



Публикацията е редактирана (30-06-12 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   30-06-12 11:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   30-06-12 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   30-06-12 14:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: deathzone   
Дата:   30-06-12 14:32

К7 е най-добре за 750 лева. Много добро тяло е.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: ElBandido   
Дата:   30-06-12 14:39

пефото аз съм човек който не спестява истината на никой най малко пък на самозванци като теб дето ни една стоиностна снимка няма в профила си но по цял ден лае по темите коя техника била по добра от другата. ми чудно ми е как преценяш техниката като неможеш дори да снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   30-06-12 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: ElBandido   
Дата:   30-06-12 15:06

пефото,много бързо се преквалифицира от разбиращ фотографията в психолог[smilie5] още по смешен ставаш така, демек компетентен по всеки въпрос как да не ти се смее човек [smilie5] ми смешен си. а приятели в този форум не търся, прияте ли само в личния живот. а с хора като теб в реалния живот за да отделя толкова време да си говоря с теб ще трябва да си си платил инче ще те подмина като пътен знак[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Seifi   
Дата:   30-06-12 15:09

До

pefoto01

Да така е за 18-70 но всичко зависи от бюджета при бюджет от 700 до 900лв да речем избора не е голям. за Сони както и за другите марки мисля.

Sony - AF DT 18-55 F3.5-5.6 SAM e между 90 и 100лв втора ръка и е по добър от Сони 18-70

Тамрон 17-50 2.8 е 560лв от германия нов
Сигма 17-70 2.8-4 е малко по слаба и по скапа но за екскурзия е мн. добра. 800лв
Сони 16-50 2.8 занм че е супер но не ми се инвестират пари за него след като е само хоби за мен. 1300лв е все пак.

Никонския 18-105 и той не е много ефтин.

Като тела ако съм честен Никон д5100 и Сони Алфа 580 са добри за мен Канона на това ниво не го знам кой но Цената вече става над 1000 лв.

Въпроса са обективите и задкамерното устройство [smilie18] и някой да може малко да те бутва и помага , за да влезне човек по бързо в час.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   30-06-12 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   30-06-12 15:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   30-06-12 15:52

Към колегата Sejfi , първо благодаря и второ нещо не ми отваря линковете които си постнал , а до ElBandido колега благодаря и на теб , но това за приятелите просто... , никога не знаеш от къде ще ти дойде..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: ElBandido   
Дата:   30-06-12 15:55

пефото,жалкия си ти миличък, купил си никон и си помислил че вече си много на вътре в материята но снимките ти доказват точно обратното. сега те оставям да ме мислиш за жалък и каквото си решиш още. само знай че никона който си си купил не те прави ни фотограф нито пък човек който да дава компетентно мнение във всяка тема тук във форума. айде биии си два шамара да се сабудиш и да разбереш че за нищо не ставаш

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   30-06-12 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Seifi   
Дата:   30-06-12 19:29

Сега линковете работят , сутринта им бе паднала и страницата на тези. Може да сравняваш който си поискаш апарат там сравнително точни и обективни са.


Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   30-06-12 23:32

Така като гледам д5000 излиза най-подходящ , но и Сонито ме кефи [smile] :). Не ми пречи , че едва ли не ми "цапате" темата , но не виждам смисъл , вместо да бъдете приятели вие ще се избиете ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Seifi   
Дата:   01-07-12 02:46

Аз не се бия с никой връщам се от маса с един фен на Пентах, двама никонци един канонец и аз фен на Минолта/Сони [beer]


[smilie18]


Погледни си и обективите които ще ти трябват един 70-210 ще ти е нужен със сигурност!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   01-07-12 12:48

Така е хубавото тяло изисква хубав обектив , защото имам наблюдения над това , че е по - добре евтино тяло с хубав обектив ,отколкото скъпо тяло с евтин... А за боя говорех на пефото1 и Елбандидо.[cool]



Публикацията е редактирана (01-07-12 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: digitalgab   
Дата:   01-07-12 14:51

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1458501&t=1458501&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   01-07-12 18:17

Ами за съм си купил книжка и съм си е прочел ,не че няма да продължа да чета но ,,, Остава въпроса д5000 или А300 , като ще гледам да ги пробвам , да видя кой ще ми е по - удобен , но пък д5000 има по-голям сензор... [cool]



Публикацията е редактирана (01-07-12 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: kocemak   
Дата:   01-07-12 19:24

Наистина трябва да почетеш и то доста, защото разлика в големината на сензорите няма [smilie10]



Публикацията е редактирана (01-07-12 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: qpalzm   
Дата:   01-07-12 19:27

Хаха по-голям с 2милиметра[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   01-07-12 20:04

Ами чета не казвам (и съм казал че знам всичко), че не чета може и да няма голяма разлика , но на предишната страница гледах сравненията и така го дават хората [smile] , пък в рамките на шегата "То и на комшията , мило е по - голям с 2 см , но някак си изглежда по-добре" :P Нещо такова беше по спомен ... [cool] [smilie3] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Seifi   
Дата:   01-07-12 20:52


Ако решите за Сонито това е обектива :
Minolta AF 70-210 F4 (beercan)

Ако парите на са проблем има и :
Minolta AF 70-200 F2.8 APO G D SSM

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   02-07-12 02:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   03-07-12 16:51

Спрях се на д5000 :). В последствие ще се похваля какво съм взел [cool] :P[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   03-07-12 17:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »