Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 19:56

Здравейте , може ли да помоля за компетентното ви мнение при избор на фотоапарат , който няма да ми е първи , но сам не мога да реша .... Значи колебая се между огледално - рефлексен (Canon 450d/40d/1100d/1000d/;Nikon d3000/ за другите марки нямам особени наблюдения , така че можете да предложите :))или компактни със сменяема оптика от сорта на Sony NEX3-5 , или подобни (не е задължително да са чисто нови).Става въпрос за апарати (тела)от 600 до 700лв. Интересува ме и как седят нещата с фокуса , обичам да ходя по ралита и т.н , обичам също така да снимам и макро .. Благодаря предварително за отделеното внимание. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 22:55

Благодаря за мнението , а относно макрото как седят нещата и тази опция Live view , мислите ли че ще е предимство? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 23:29

Да , за обектива съм наясно , но как седят нещатат с фокуса , примерно при Каноните , които препоръчахте?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 23:31

Ми как да седят? Фокусират си[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 23:38

Те си фокусират , но съм пробвал с еос 300д и 70-210 ръчно фокусен , с 3 макро пръстена беше ужас ... Затова се интересувам , благодаря за отговорите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 23:39

Общо взето Никоните фокусират най-читаво


[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 23:44

Питащият се казва Атанас и е на 19 ,,, Търся нещо просто с по - добър фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   27-06-12 23:50

Дам , ще видим какво ще избера , а някой да има опит със ръчно фокусен обектив с тези апарати ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 23:55

pefoto01 Не знам А300 не е от тях[smilie3] , но Канон 40Д е страшен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 00:04

Аз приемам всякакви мнения , просто не съм запознат със Сони-тата , но нека да не го превръщаме в спор между марките ,,, Всички имат хубави тела и обективи , но това го определят парите .. А за ръчно фокусните попитах , защото имам роднина , който се занимава и мога да ги взимам понякога :) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: pefoto01   
Дата:   28-06-12 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 00:19

Аз не казвам , че ще използвам само ръчно фокусни ,, просто споделих , че имам възможост да ползвам без да ги купувам :)



Публикацията е редактирана (28-06-12 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 06:06

Никой нищо не казва за Sony , Pentax и Olympus?Само канонци и никонци ли ще се включат.. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: tvk75   
Дата:   28-06-12 09:01

и Сони снимат чувам, а с Пентакс и Олимпус съм пробвал - и те снимат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: chefo1979   
Дата:   28-06-12 09:24

40D е чудесен апарат за тия пари (той си е чудесен като цяло). D90 е още по-добре, но май за 700 лева не може да се намери. В базара има D200 за 720 и това е тяло, което много харесвам, но лично според мен отстъпва на 40D.
Кажи обаче колко ти е бюджета за обективи, че при следящ фокус (ралита), от обектива в огромна степен зависи ще има ли няма ли да има фокус (а не от надписа на тялото, както някои хора упорито пропагандират).

Най-удачната бюджетна комбинация за спорт СПОРЕД МЕН е Канон 20Д + ЕФ70-200/4Л УСМ - стъпва на 1200 лева по цени от базара.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 09:40

Обективите ще са на по - късен етап , за сега трябва да си избера тяло .. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: chefo1979   
Дата:   28-06-12 09:45

Да ти кажа по-добре си харесай обективи и тялото само ще се избере... Харесай си и монопод - безценен е за подобни неща и панинга е песен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор...
Автор: Pop-Chop   
Дата:   28-06-12 12:17

Ами обективите единия със сигурност ще е 50мм 1,8 / 1.4 ; 70-200 или нещо с по-голям зуум , интересно ми стана за Сони А300 .. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »