Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: ivoet   
Дата:   05-05-12 16:58

Здравейте, кой от двата обектива е по-остър по ваши наблюдения? Какви са предимствата не единия пред другия и обратното? Не съм имал досег с тях, за това реших да попитам вас. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: simbon4o   
Дата:   05-05-12 19:03

такумара е поне според мен по-приятен на 1.4, по-меко му е бокето, канона е по-остър, но и двата не са ми по вкуса - много нервни обективи. И двата са правени за снимане на 2.0...

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: asahi   
Дата:   05-05-12 21:27

Кой Такумар?

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: ivoet   
Дата:   06-05-12 05:11

Благодаря за отговорите! Горния въпрос ме води на поредния ми нелеп въпрос - има ли, по-точно каква е разликата между super multi coated и super takumar?

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: reason   
Дата:   06-05-12 12:30

Super Multi Coated или SMC значи, че има специално покритие на лещите което подобрява характеристиките на обектива като контраст и намалява отблясъците, Super Tak е по-ранна версия на този процес

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: simbon4o   
Дата:   06-05-12 15:35

Ами всъщност разликите са даже повече.
Първия супер такумар има разновидности с 8 и 7 лещи и и двата са с по 6 ламела на блендата.
Супер Мулти Коутед и СМЦ такумарите(има и двата вида изписване и имат разлики) са по-нова генерация по-модерни обективи с 8 ламела и двустранно коутване на лещите с класическа 7 лещова схема която се ползва и от сегашния канон 50 1.4 УСМ между другото и никор 50 1.4 и т.н. По-последните не жълтенеят (по-модерен им е коутинга)

Конкретно 50 1.4 такумар има около 7-8 разновидности но основните са 4 ако не бъркам. Имат някакви разлики в картината, но не особено големи при 1.4 бленда, по-новите са по-приятни на затворена бленда заради 8-те ламела на блендата и като цяло са правени да се снима на 2.0, който и да вземеш от изброените все е хубав компактен и практически вечен обектив. Аз ползвам последната версия на тази серия а именно FA 50 1.4 който е автофокусен и пластмасов и доста по-боклучав но все така компактен.

Според мен отвори flickr.com и разгледай всеки от такумарите и канона как се държат и си харесай какво да си купиш.



Публикацията е редактирана (06-05-12 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: mbs   
Дата:   07-05-12 00:39

Имах SMC Takumar 50/1.4. Уникален художник!

Потребителски ревюта: тук
и 693 (към днешна дата) страници снимки и коментари:
тук


Отговори на това съобщение
 Re: Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: chikolina   
Дата:   07-05-12 15:08

твърдо за Canon FD 50/1.4 SSC или Canon FD 50/1.4 ,и за това/ама малко хора го имат,пък и цената му е астрономическа/
Pancolar 55/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Takumar 1.4 vs Canon 1.4 FD
Автор: simbon4o   
Дата:   07-05-12 15:41

Панколар 55 1.4 не е нищо особено и цената му е напълно незаслужено астрономическа!
Ако ще е 55 1.4 по-добре Tomioka или някой от множеството и клонинги Mamiya / Rikenon / Chinon / Porst /...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »