Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за вграден Speedlite на Canon и Nikon Speedlight
Автор: starterx   
Дата:   04-05-12 08:00

Здравейте.Имам един технически въпрос относно тези, които ползват вградения контрол на светкавици.Как командват апаратите външните светкавици-чрез вградената светкавица или с радиосигнал?При Никон виждам, че има инфрачервен панел или допълнителен модул така, че предполагам светкавиците се управляват по двата начина.При Канон не съм видял IR панел-значи ли, че управлява светкавицата без помощта на вградената?
За да съм по-ясен,коя от двете фирми предлага по-удобно безжично управление на външни светкавици?
Nikon D7000 със Remote kit R1 или Canon 60D със 270 ЕХ II?

Благодаря предварително на всички!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за вграден Speedlite на Canon и Nikon Speedlight
Автор: frenchev   
Дата:   04-05-12 08:10

За съжаление никоя от фирмите не управлява апарата чрез радио. Управлява се чрез светлинен импулс. Никоните това го имат много отдавна. Първия апарат на Канон който също го може е 7Д.

Аз много отдавна си мечтая за вграден радиоконтрол на светкавиците, но май ще почакам още доста. Иначе има Pocket Wizzard и разно други много по евтини алтернативи. Потърси в нета има много.

този го препоръчвам горещо. За цената си е наистина надежден. Има и по-евтини, но не струват.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за вграден Speedlite на Canon и Nikon Speedlight
Автор: erotila   
Дата:   04-05-12 08:45

Автор: frenchev
Дата: 04-05-12 08:10

Моля ви заменете "светлинен импулс" с "IR" ... и не пишете такива простотии че направо срамите марката!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за вграден Speedlite на Canon и Nikon Speedlight
Автор: frenchev   
Дата:   04-05-12 09:05

erotila все същото е. Важното е, че не по радио. Човека ме е разбрал.

Моля Ви сложете запетайка преди "че" и не пишете такива простотии, че направо срамите българския език.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за вграден Speedlite на Canon и Nikon Speedlight
Автор: erotila   
Дата:   04-05-12 09:25

Автор: frenchev
Дата: 04-05-12 09:05

Хубаво е че ЧЕ захранва комплексното либидУ на неизживяното детствУ.


Паленето на светкавици чрез системата Nikon Speedlight става с IR светлина. Паленето със светлината на светкавиците е друг метод. Паленето с радиочестотен сигнал съвсем друг. Паленето с кабели ...!
Всеки един от методите е различен има си своите - и + !



Незнанието винаги води до окалпазяване! Поне не подвеждайте и не лъжете хората утре те ще станат "Мастъри" и ще сеят заблуди!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за вграден Speedlite на Canon и Nikon Speedlight
Автор: frenchev   
Дата:   04-05-12 09:35

Напълно съм съгласен с теб и не искам да те опровергавам. Наистина не съм се изказал правилно.

Просто можеше да отговориш на човека по-конкретно след като си запознат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »