Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за обектив
Автор: zorrie   
Дата:   03-05-12 13:31

Накоро си взех обектив Canon 85mm 1.8, като се надявах да мога да снимам хора в цял ръст в стая. Но обективът се оказа къс и на 3м разстояние от човека хващам само горната част на тялото му. Искам да попитам за мнение - дали е по-добре да го заменя с телеобектив и ако да, кой телеобектив има свойствата на този, или е по-добре да запазя този. Предварително се извинявам за техническите неточности, но тепърва навлизам в техническата част на фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: peter_m   
Дата:   03-05-12 13:35

по-скоро се е оказъл дълъг [smilie18]


Или се дърпаш назад, или взимаш 50мм / 35mm например.

А щом питаш дали да го смениш за телеобектив работата е на зле ... Защо изобщо го взе щом си нямаш представа колко са 85мм [smilie11]



Публикацията е редактирана (03-05-12 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: sokola   
Дата:   03-05-12 13:40

Първо трябваше да питаш и тогава да купуваш.За снимки в цял ръст в стая ще ти трябва теле с около 20-30 мм в късия край.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: desmes   
Дата:   03-05-12 13:41

ето един зуум симулатор

За снимане на цял ръст в стая / от 2-4м / ще е нужен по-къс обектив.
Ако е на кроп, DX тяло, може и 50мм да са дълги при по-близък обект ... китовият обектив - 18-55мм / дори доста по-тъмен/ може да е идеалният вариант , поне като фокусно разстояние.
По-късите/широки обективи, обаче, биха могли да доведат до нежелани изкривявания.



Публикацията е редактирана (03-05-12 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Mogila   
Дата:   03-05-12 13:44

Най-подходящ за тази цел е 35мм 1.4, но е много скъп, за това можеш да погледнеш Сигма 30мм 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Suggs   
Дата:   03-05-12 13:45

Предполагам, че става дума за варио обектив.
Зависи с колко пари разполагаш. Ако са достатъчно, запази си 85/1.8. Той е достатъчно добър като оптика, просто ще го ползваш само за "горната част на тялото". За снимки в цял ръст някое варио ще ти е по-полезно. Според профила ти вече имаш (или си имала) 50-милиметров, и знаеш как е с него.



Публикацията е редактирана (03-05-12 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: batzas   
Дата:   03-05-12 13:46

Защо изобщо го взе щом си нямаш представа колко са 85мм [smilie11]

Зашото цял живот ги лъжат, че ей това са 20см:)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: zorrie   
Дата:   03-05-12 14:04

Благодаря ви за отговорите, просто действително имам един 50mm и с него ми е много трудно и ми се искаше вторият ми обектив да докарва дълбочината на рязкостта на 50-милиметровия, но да е вариообектив. Както казах, съвсем не съм наясно с техниката, тепърва си изяснявам понятията, затова така се бъркам. Техниката, която имам засега, ми е по чужда препоръка, както и последния обектив, явно не съм обяснила ясно какво искам. Въпросът в крайна сметка е кой вариообектив се приближава като оптика до 85mm 1.8 и да е на цена до 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: slav4cho   
Дата:   03-05-12 14:10

и аз съм за сигмата 30 1.4,мисля че 50мм ще е дълъг

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: anjsan   
Дата:   03-05-12 14:10

Запази си обектива 85mm 1.8 за портрети на половин човешка фигура или го използвай в по-голямо студио ; на улицата и т.н. За цял ръст си купуваш обектив 50мм и си готов . Телеобектив пак ще си купиш по-нататък за снимане на отдалечени предмети , животни ,птици,хора ... Прочети някоя книжка или статия в нета за видовете обективи и кой за какво се използва , за да не ти се смеят хората .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: imitev   
Дата:   03-05-12 14:19


От 3 метра и 30 мм обектив ще е дълъг...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: stix   
Дата:   03-05-12 16:14

Варио обектив за Канон на бленда 1.8 няма. Всъшност незнам дали изобщо има такъв обектив :) Това, което малко се доближава до твоите изисквания е Канон 17-55/2.8, но и цената му е извън бюджета от 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: imitev   
Дата:   03-05-12 16:16

17-40 4L е под 1000 лв.

Сигма и тамрон 17-50 2.8 също са около и под 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »