Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Каква цена да туря ?
Автор: soulreader   
Дата:   02-05-12 16:43

Привет.
Мисля да продам Канон ЕОС 1100, с китов 17-55III. Купувани Октомври мин година от техномаркет, тоест с още година и четри месеца гаранция. На 10 хил кадъра. Със зарядно, диск инст. Без следи от употреба. В комплекта върви статив метален WF350, чанта Lowеpro. Разумна цена според вас ? Снимки ще кача в обявата.


Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-05-12 17:02

Какъв е този обектив 17-55III?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   02-05-12 17:08

Може би е 17-55 2.8, ама имам много силно съмнение техно- глупав магазин да продава комплект със светлосилна оптика. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: Mikedimit   
Дата:   02-05-12 17:11

А гаранцията не е ли 1 година?!?Поне доколкото си спомням, толкова е търговската гаранция в Техномаркет.



Публикацията е редактирана (03-05-12 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: vboykov   
Дата:   02-05-12 17:23

По-скоро обектива е 18-55 III a.k.a китака.

Предполагам към 600-700 е разумно.

Разгледай за колко ги продават в базара и в какво състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: chill   
Дата:   02-05-12 17:27

Може пък III да е закръглено от 2.8 [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: batzas   
Дата:   02-05-12 17:40

По-скоро е 3тата версия на нестабилизирания китак. Но нека да си пишем каквото си искаме.
Предвид цената на нов , мисля че -30% демек около 600лв за приемлива цена. Статив, чанта, ако имаш и карта до към 650лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: soulreader   
Дата:   02-05-12 18:31

Да batzas имам карта сандиск 8 гига, малко се двоумя дали да я включа.
Благодаря за отговорите.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: vladod   
Дата:   02-05-12 23:34

Добавянето на никому непотребни неща, трудно може да повдигне цената - визирам чантата и статива, които, надали, са мечтата на когото и да било [shtrak]
/моля да не се разглежда като заяждане/

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: ivjordan   
Дата:   03-05-12 00:20

Аз не съм продавач, нито купувач на конкретната техника, но смятам, че цената на втора ръка техника следва да започва от 25% под магазинската, независимо дали е излязла от магазина вчера или преди години. Нататък се обезценява съобразно ползването, наличност на гаранция и др. обезценяващи фактори.
Например, малко преди нова година се продаде едно Д90 с 18-105 с около година и половина остатъчна гаранция за 1100 кинта. Апарата замина за няколко часа. И това е разумната цена около 30% под магазинската.
Аз лично купих Д90 с китовия за 1100 кинта на 6К кадъра.
Противно на горното, много от търговците в базара предлагат неща на близки до магазинските цени, без съобразяване на овехтяване, изпозване и обикновено остаряване.
Лично аз не бих купил нещо, ако не отговаря на горните условия за обезценяване, независимо колко е готино, дефицитно и т.н.
Естествено, всеки сам си преценява, но добрите обяви си личат по това, че техниката се продава за минути, в най-лошия случай, за часове. Всичко, което виси в базара със седмици и месеци е надценено и купувачите следва да имат идея за това.
Позволете ми и едно сравнение с автомобилите - отиваш на Горубляне и взимаш кола, която като нова е струвала 45 хиляди лева за около 4 500, т.е. имаш 90% овехтяване, но тук това трудно се случва, а би трябвало...



Публикацията е редактирана (03-05-12 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: 798099   
Дата:   03-05-12 10:41

Сравнението ти с колите не е удачно - това е друга категория стока. В останалото до голяма степен си прав, но и тогава има значение дали продаваш сапунерка на 8 години, или фулфрейм на 3. Примерно казано!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: soulreader   
Дата:   03-05-12 22:50

Тц, няма да мога да му взема хилядарка... :) Бъзикам се, благодаря за вниманието.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: 798099   
Дата:   03-05-12 22:58

Вярно се бъзикаш, за което ти благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква цена да туря ?
Автор: soulreader   
Дата:   03-05-12 23:05

[beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »