Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с доставката
Автор: vMarenski   
Дата:   01-05-12 19:49

Някой има ли идея или повече инфо относно пазаруването от САЩ и как да избегна тия мита и такси, че ако платя тва ДДС и доставката става по-скъпо от тукашните цени, а иначе ми излиза с 300 лв по-евтино :/

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: deathzone   
Дата:   01-05-12 20:14

Никак не става. Плащаш си и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: atisas3   
Дата:   01-05-12 20:20

Мисля, че става ако някой приятел ти го донесе като собствен багаж в ръцете си примерно. Ако е фотоапарат ако го носи на врата си в самолета мисля, че ще стане, но не съм сигурен, само така съм чел

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: deathzone   
Дата:   01-05-12 20:24

Така става.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: pepi34   
Дата:   01-05-12 20:29

Поредния дето търси топлата вода.Те ората са го измислили, нямам как да стане, над 30долара те чарджват веднага. И гаранцията губиш и всичко. Ако не е голяма разликата купувай си от тука, ако е голяма търси помощ от приятел.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: vMarenski   
Дата:   02-05-12 01:12

Защото четох, че по в закона пише за доставка от физическо на физическо лице, при която не се заплаща ддс, ако бъде доказано, че стоката е изключително и само за лично ползване. Не става ли така?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: pefoto01   
Дата:   02-05-12 01:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: vMarenski   
Дата:   02-05-12 02:16

Защо не те кефи? Проблем ли, че искам да си купя апарат малко по-евтино?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: pepi34   
Дата:   02-05-12 04:59

Проблема е , че всъщност искаш да не си платиш данъците. А после може би ще искаш да вземеш от държавата това което ти се полага. Не става никак брато, вносителите също трябва да живеят. Колкото и да ринеш, над 30 долара ли си, плащаш като поп. Нема физическо или не физическо. Всичко в тая държава купено от магазина също е за физическо лице и е с всичко платено. Специално за такива като тебе промениха митническите разпоредби от повече от 1г. Преди беше 100 долара или 200 ако не се лъжа. Единственият начин е помощ от приятел. Обаче тия приятели дето се връщат от щатско имат много приятели. А на митницата не пасат трева и ги джобят яко.Ако ставаше, нямаше никои да си купи от магазина. А и още една тънкост - без гаранция си. Един колега купи една камера за 5000 от щатите, тука струваше 7000. Имаше и 3м гаранция. И да вземе да се развали, разбираш ли след тия 3м , та му излезе златна. Аз имам 2 такива рискови покупки чрез "приятел" (срещу комисионна обаче, не безплатни). И да ти кажа имам супер късмет. Изгоря ми камера на 3м, добре че беше от Канон БГ, не тая от приятеля, щото ремонта беше 1200лв. Изгоря ми и една светкавица един месец преди края на гаранцията. И ми я оправиха безплатно. Цивилизацията е за белите хора, другите се мъчат цял живот. Всеки се определя сам от кои е.Ако ме разбра правилно.Иначе и аз се питам като тебе - има ли начин? - харесах си един аудио рекордер, струва 280 долара. Тука ми го продават за 750лв. Нещо разликата не ме кефи. И не го купувам все още, ни от тука ни от там. Не че имам нещо против митата и ДДСто, ама от 280д до 750лв, май и за мерцедеса на шефа на фирмата ми взимат данък. Ще чакам май помощ от приятел, или тия нащте да се осъзнаят малко.[shtrak]



Публикацията е редактирана (03-05-12 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: neuromancer   
Дата:   02-05-12 06:43

Не знам какво си чел от закона, ама по принцип ДДС-то е едно нещо, дето се плаща точно от физическото лице, което е краен потребител. Винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: pumabg   
Дата:   02-05-12 08:02

pepi34 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: imitev   
Дата:   02-05-12 08:07


Всичката ми фототехника е купувана от щатите.

И е донесена с кутиите в БГ с "мулета".

Остави ги БГ кожодери [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: vMarenski   
Дата:   02-05-12 10:25

А тези "мулета" сигурни ли са и какъв точно е принципа?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: Tonidi   
Дата:   02-05-12 11:09

Принципа е следния: Пращаш майка си на екскурзия в щатите. На връщане тя ти донася закупената техника, разопакована, в ръчния багаж. А доколко си сигурен в нея си е твой проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: peter_m   
Дата:   02-05-12 11:12

А на майка ти екскурзията кой я плаща [smilie11] И само се моли да не ти обърка поръчката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: mimko7   
Дата:   03-05-12 15:12

Айде и аз да се включа .
Едно време ... преди 6 -7 години си поръчах фотоапарат от САЩ по модерния тогава eBay . Един ден получавам писмо от митница " Летище София " .... на Ваше име е получен колет от САЩ , цялостта на опаковката е нарушена и съдържанието липсва . Назначена е проверка . Направо ми са ..... И почва една кореспонденция със доставчика , летище Будапеща ( там се претоварват чувалите ) и летище София .... МЪКА . Добре излезе свестен продавача ( ама и аз сложих 5 $ застраховка ) . А митата и ДДС-то са най-сигурните в цялата работа . Така , че моя съвет е за 300 лв. неси връзвай здарв пръст .... освен апарата ако не струва 100 лв. :) . Краде се в България ... ама здраво . От летището казаха , че пратки от САЩ със обявено съдържание ( техника , бижута , часовници ) няма начин да не изчеане . За това , ако си любител на адреналина поръчвай ама непременно застраховай . :) И друг вариант има ..... DHL с персонално проследяване ама транспорта скача над 100 $ . Така , че купувай от тука ... ползвай си гаранцията ( и това хич не е за подценяване ) и си пий [beer]
Друг вариант са студентчетата ... всяка пролет отиват там на бригади и есента се връщат .... обаче ако не е твой човек и той иска 100 $ . Всичко клони към БГ пазара [cool] undefined



Публикацията е редактирана (03-05-12 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: pepi34   
Дата:   03-05-12 15:39

vMarenski написа:

> А тези "мулета" сигурни ли са и
> какъв точно е принципа?

Доколкото може да си сигурен в непознати[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: stix   
Дата:   03-05-12 15:59

Купувал съм си доста неща от САЩ и Хонг Конг. Ако пратката ти е изпратена с обикновена поща и не тежи повече от 2 кг, няма да отиде на митница, а ще си дойде в твоята пощенска станция.
Един път само стана издънка защото по време на пътуването се беше разкъсала опаковката и митничарите искаха да видят дали не липсва нещо от съдържанието.

Освен това много често цената в САЩ е такава, че дори да си платиш ДДС и мито пак си доста на далавера.

Успех!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с доставката
Автор: hristomar   
Дата:   03-05-12 18:44

Другия вариант е да търсиш това което те интересува в страна от ЕС например Англия. Тогава избягваш митници, такси, мита, ДДС...

Миналата година си купих обектив за апарата от Япония. Доставката дойде пред дома ми на петия ден по куриерската фирма с която работят и българските пощи. Не съм плащал никакви мита, ДДС и митнически такси. Човекът просто беше написал в митническата декларация "used lens" и цена от 63 долара, която беше няколко пъти по-ниска от реално платената.

Доколкото си спомням митото за обективи е 7%. За тяло без обектив мисля, че има опция да не се плаща мито, защото минава за техника с учебна цел, но всичко зависи от митничаря и неговото настроение, както и от това дали ще му дадеш с удоволствие да прегледа съдържанието на пакета или ще правиш физиономии.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »