Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 fotolia.com - Tax Form Formality
Автор: bluebird81   
Дата:   26-02-12 21:43

Отдавна не бях пращал снимки на сток сайтове, но наскоро изпратих няколко на fotolia.com, от които ми одобриха само една:

http://www.fotolia.com/id/39074909
,

но каква беше изненадата ми, когато получих следния и-мейл:

Dear Contributor,

We are happy to inform you that one of your files has been confirmed and integrated into our database so that it may be sold at any moment.

Selling creative content licenses is an economic activity. Income derived from these sales may be subject to U.S. IRS (Internal Revenue Service) Withholding tax.

It is imperative that our contributors, and Fotolia, comply with tax law. For this reason we would ask you to visit the Tax Centre and to respect the recommendations listed on that page.

If you don’t complete this procedure, your Fotolia income will be subject to automatic withholding at the appropriate tax rate. By submitting the applicable form, you may benefit from a reduced or zero withholding rate on your income.

We suggest you complete this procedure as soon as possible.

Best Regards,

Fotolia Team

Намерих съответния Tax Centre и стигнах до попълването на някаква бланка, на която освен че ми искаха лична информация (адресна регистрация и т.н.), ми искаха също и номера на някакви данъчни осигуровки, каквито аз нямам. Криво-ляво с помощта на wikipedia разбрах какво означават съкращенията, ама в крайна сметка реших да не я попълвам тази бланка. Не че очаквам някакви големи приходи от fotolia точно (то и без това процентът, който дават на неексклузивните фотографи е мизерен), ама това изречение ме накара да се замисля:

If you don’t complete this procedure, your Fotolia income will be subject to automatic withholding at the appropriate tax rate.

Някой знае ли какъв процент от приходите ще ми удържат ако не попълня бланката и как се изчисляват удръжките, защото там е кредитна система, което още повече обърква нещата. Процент от цената, на която е продадена снимката или процент от моята печалба ?


Отговори на това съобщение
 Re: fotolia.com - Tax Form Formality
Автор: aldygreen   
Дата:   26-02-12 21:49

Ако не си попълниш тази форма, с която удостоверяваш, че си в България, която има съглашение с Щатите за избягване на двойното данъчно облагане, ще ти сложат 35% удръжки върху заработеното от тебе. С попълнената форма удръжките са 5%.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: fotolia.com - Tax Form Formality
Автор: atrifonov   
Дата:   26-02-12 21:50

аз имам същия проблем, но за сега не съм попълвал нищо
трябва да се консултирам със специалист

Отговори на това съобщение
 Re: fotolia.com - Tax Form Formality
Автор: bluebird81   
Дата:   26-02-12 21:55

aldygreen, мерси за бързия отговор

Отговори на това съобщение
 Re: fotolia.com - Tax Form Formality
Автор: Canon   
Дата:   26-02-12 22:02

Бързат да попълниш W8, иначе снимката засега е с 0 гледания и 0 продажби.
Добре дошъл в отбора [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: fotolia.com - Tax Form Formality
Автор: Canon   
Дата:   26-02-12 22:06

Процент от твоята сума, както вярно те е информирал aldygreen, според попълненото във формата. Процентът, който дават на неексклузивните фотографи е 16% от продажната.

Отговори на това съобщение
 Re: fotolia.com - Tax Form Formality
Автор: bluebird81   
Дата:   26-02-12 22:10

Е то след като Fotolia са го въвели това, вероятно и други сайтове, които са хостнати в USA ще го въведат


Отговори на това съобщение
 Re: fotolia.com - Tax Form Formality
Автор: atrifonov   
Дата:   26-02-12 22:11

всички сайтове са така- американските де

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »