Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon ,Canon и т.н
Автор: ivaivalito   
Дата:   28-01-12 20:54

Здравейте

Не знам дали е имало такава тема преди, но винаги ми е било интересно защо навсякъде всички снимат с Canon като се по4не от топ 10 автори от този форум и се стигне до Юри Аркурс който снима сток той снима и с Хаз също но по семинарите щрака и с канон.Всички дори и по розовите филми снимат актрисите с Canon спортните журналисти по мачовете също .Само в от местопрестъпленито снимат с Nikon .A в същото време в БГ няма нито едно ревю на Canonska техника Канон да не плащат на определни хора фотографи и фирми да им използват с рекламна цел апаратурата ... Странно ми е аз като човек който вярва на рекламите ... и който не е подчинен на марка и иска да опита всичко преди да се спре на точното ... Говорих само негативни работи преди за Нокиа и симбиан но никга не съм имал такъв телефон .Купих си нокия и видях че наистина не бива симбиана и останах по4итател на Андроид и I phone ,,,, Та наистина ли Canon са толкова добри ,че профитата ползват почти само тях ... или всичко е маркетинг ... Нека да не хвърляме искри кой е по добър а наистина защо навсякде Canon ... Или всичко е като по БГ сериалите BMW в стъклен дом и Audi в под прикритие :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-01-12 20:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-01-12 21:00

Така си е, Канон са чалга, а Никон непризнатия първенец.[smilie18]

Някои ще отидат за пуканки.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: io_bs   
Дата:   28-01-12 21:01

Защо пък навсякъде да снимат само с Канон? Навън се срещат и хора, снимащи с Никон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: Vassilk   
Дата:   28-01-12 21:11

Защото няма пари за Лайка и Хаселблад.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: gmomchil   
Дата:   28-01-12 21:15

Не робувайте на марки...само това мога да спомена :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: ivaivalito   
Дата:   28-01-12 21:22

А защо няма нито едно ревю в сайта за Canon

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-01-12 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   28-01-12 21:27

Аз бих си купил "Добур фотограф" .
Уви ,оше не се продава по наще магазини [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: pencp   
Дата:   28-01-12 21:47

Вземи единия в ръка...поснимай ,след това вземи другия и направи същото...Пък ,каквото сабя покаже ,и ти легне повече в ръката и на сърцето!
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: pefoto01   
Дата:   28-01-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: slav4cho   
Дата:   28-01-12 22:54

Аз лично съм ден на Никон.Правят камери,които съпоставени цена-качество са по-добри от Канон.Когато се очакват камери на двете марки в един клас общо взето Никона е по-добър.Тук говорим обаче за системи.При системите е важно и човек какви обективи има.В България се ползват повече Канони според мен,но лятото като работех с туристи беше точно обратното.За цяло лято си спомням само един с 50д,всичко друго беше Никонско и доста разнообразно от към обективи и модели.Разбира се всичко е много относително.Всяка марка има качествени модели и не толкова качествени модели.Според мен Канон залагат повече на високия клас техника,докато Никон залагат повече на ниския клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: ivaivalito   
Дата:   28-01-12 22:55

Не смятам да сменям техниката просто питам защо се получава така интересно ми е а не ,че искам да сменям Никона то е ясно ,че всичко трябва да се пробва не го вярвах преди да хвана едно сони не ми пасна въобще но това е др. тема ... просто имам чувството ,че нокой профи не снима с Никон освен Хорейшио :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-01-12 23:05

днес е съботният петък, а[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-01-12 23:06

Мерцедес що не набляга на рекламите?

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: pefoto01   
Дата:   28-01-12 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: simbon4o   
Дата:   28-01-12 23:11

Това може да е поредна глупава тема без снимки...

Само за протокола Топ10 автори - номер 4 снима с пентакс [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-12 23:14

ххахах днес слушах един пич отиваше в Намибия да снима някакви ледници над 4000м. От фото и видео техниката нищо цифрово(!!!) всчко аналогово и Хаселблад, модел от 60-те същия дето са се щракнали на луната.

Та с това снимат професионалистите когато техниката трябва да работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: pefoto01   
Дата:   28-01-12 23:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: aeobs   
Дата:   28-01-12 23:43

Грешни са ти наблюденията. Трудно е да се каже в момента повечето известни фотографи с Канон или Никон снимат предимно, може би е 50/50.
Канон имат много силна политика да спонсорират всички фотографи, само да изберат тяхна система.
Никон са по консервативни в това отношение. И все пак са на кантар, това говори доста и за двете системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: botzi   
Дата:   29-01-12 00:00

Кои са топ 50 авторите тук ? зависи и какво снимаш, аз снимам предимно портрети и цвета на кожата ми допада повече при канон, снимал съм и с никон и с пентакс, не е важно толкова тялото, важни са и обективите и други неща .... ако имах средства сигурно щях да съм на среден формат или лента .... щом ти се снима, намираш техника и снимаш, марките нямат толквао значени за да изразиш себе си и да покажеш на какво си способен ....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: трън   
Дата:   29-01-12 00:38

ivaivalito написа:

> Здравейте
>
> Не знам дали е имало такава тема
> преди, но винаги ми е било
> интересно защо навсякъде всички
> снимат с Canon като се по4не от топ 10
> автори от този форум и се стигне до
> Юри Аркурс който снима сток той
> снима и с Хаз също но по семинарите
> щрака и с канон.Всички дори и по
> розовите филми снимат актрисите с
> Canon спортните журналисти по
> мачовете също .Само в от
> местопрестъпленито снимат с Nikon .A
> в същото време в БГ няма нито едно
> ревю на Canonska техника Канон да не
> плащат на определни хора
> фотографи и фирми да им използват
> с рекламна цел апаратурата ...
> Странно ми е аз като човек който
> вярва на рекламите ... и който не е
> подчинен на марка и иска да опита
> всичко преди да се спре на точното
> ... Говорих само негативни работи
> преди за Нокиа и симбиан но никга
> не съм имал такъв телефон .Купих си
> нокия и видях че наистина не бива
> симбиана и останах по4итател на
> Андроид и I phone ,,,, Та наистина ли Canon
> са толкова добри ,че профитата
> ползват почти само тях ... или
> всичко е маркетинг ... Нека да не
> хвърляме искри кой е по добър а
> наистина защо навсякде Canon ... Или
> всичко е като по БГ сериалите BMW в
> стъклен дом и Audi в под прикритие :)

Ти това го питаш защото си прост или защото си малоумен?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: simbon4o   
Дата:   29-01-12 00:48

Автор: pefoto01
Дата: 28-01-12 23:25

Надали с К-200 + ръчни твърдаци снима номер 4.....

Да,бе!Забравихме да споменем Пентакс.
И Сони....и Сигма....И Оли.....


K200 не знам има ли, но сигура има торба с DA* и е възможно да е минал на К5 :). Питай го, той е от старите пентаксианци а преди това панасоник FZ30 имаше като мен [smilie5]
Марката на апарата снимки не прави, но за сметка на това може да пречи понякога, ако не може човек да си позволи ценово това което ще му свърши работа. В смисъл ако се метне всеки на марка понеже е чувал че тя най най... ще седи в къщи или с китака и няма да прави кадри!

ПС темата вече ми е безкрайно безинтересна няма една снимка в нея [smilie5]


ПС пък за аналоговите апарати и 4000-те хил метра - само справка направете имаше един пентакс К10Д с китак който беше пратен в стратосферата да снима и като се върна работеше. Не помня къде го гледах, та щом тази машина може не вярвам други дигиталки да не могат!!! Всичко е въпрос на виждане на снимащия.



Публикацията е редактирана (29-01-12 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: pefoto01   
Дата:   29-01-12 01:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon ,Canon и т.н
Автор: sugargogo   
Дата:   29-01-12 01:23

Ни-фото, нийде не спомена браче за Никон кво и кога си снимал, с никон имаш ли поне една лента навъртяна, че май ич не си и държал нифгаш лентов никон. С цифровия никон резултата ще ти е същия кат с другите марки, докат не разбереш че то само сас плампане и щракане не стааа, иска се ЗАУУУ. Да си фащал в ръце нявга Ф5. Купи си един за престиж[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »