Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Критика и коментари
Автор: tzl   
Дата:   06-01-12 11:38

Има няколко неща, които могат да се обсъдят в снимките. Основните 3 са:
1) емоция
2) осветление (като тип, посока)
3) експонация, фокус, контраст и другите подробности...

За мен са в точно този ред. Мнозина започват с №3 и дори снимката да е чудесна като емоция, просто казват, че липсвало я контраст, я тъмна, я светла, я нещо не било на фокус, я шум.

Примерно аз не слагам снимка на сайта си, която не притежава "НЕЩОТО". А нещото не мога да го обясня точно, но имам предположения. В случая на тези 2 снимки "нещото" го няма и аз го наричам "липса на camera awareness". Моделът изглежда така, все едно е погледнал празно напред и очаква да бъде сниман. Реално това е ситуацията, но финалният резултат е такъв, че за да мине първото ниво на критерия ми дали снимката "става", е да липсва тази "camera awareness". Ако липсва, снимката продължава в класацията. Това е лично мой критерий за определяне, но на който му хареса, нека го прилага.

Второто нещо е осветлението (главно на втората снимка). Идва долу вдясно и това не прави приятни сенки върху лицето на човек. По-точно сенките биха били "достоверни", ако имаше камина, свещ, настолна лампа. Така изглежда странно.

Третото е, че на близкия кадър не е много красиво да се снима жената така "под носа й". Нищо й няма на носа, но не изглежда красиво за повечето хора, особено при жените.

Може и още да се каже, но смятам, че тези са основните проблеми.

За №3 в момента не мисля да говоря, тъй като смятам, че повечето хора не се справят с №1 и №2.

Между другото съм забелязал, че всеки, който знае №3 смята, че е фотограф. Едно време и аз така съм си мислил.



Публикацията е редактирана (06-01-12 11:51)
 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Критика и коментари  ново
nikolay_zhelev 05-01-12 23:00 
 Re: Критика и коментари  ново
nikolay_zhelev 05-01-12 23:04 
 Re: Критика и коментари  ново
asahi 06-01-12 00:39 
 Re: Критика и коментари  ново
fast_eyebrow 06-01-12 00:43 
 Re: Критика и коментари  ново
nicos 06-01-12 00:58 
 Re: Критика и коментари  ново
eewf 06-01-12 10:50 
 Re: Критика и коментари  
tzl 06-01-12 11:38 
 Re: Критика и коментари  ново
nikolay_zhelev 06-01-12 13:07 
 Re: Критика и коментари  ново
special_k 06-01-12 13:23 
 Re: Критика и коментари  ново
victory13 06-01-12 14:19 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »