Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: crownmaker   
Дата:   18-12-11 17:38

Поздрав за знаещите!Та въпросът ми е:Някой има ли лични впечатления от ползването на FF обектив на кропка?Имам тяло Д7000 и много ми се иска да си оставя в къщи 4-те обектива и да си завия един Nikkor 28-300,та като си ходя по горите-я сърничка,пейзажче някоя мацка(портретно)?Много съм чел,но съм си любител,Ken Rockwell казва,че може,но по-добре 28-200,да ама тия 100мм за мен са много.Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: io_bs   
Дата:   18-12-11 18:04

По принцип няма проблем да се ползва FX обектив на DX тяло, но тези обективи са по-големи, по-скъпи и апаратът ти ще ползва само средната част на обектива. 18-200мм е DX еквивалентът на този, който искаш ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: djfroggy   
Дата:   18-12-11 18:15

28-200 няма стабилизация, 28-300 е чудесен, по-добрия вариант за тебе би бил 18-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: pefoto01   
Дата:   18-12-11 19:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: atrifonov   
Дата:   18-12-11 22:09

по- кофти е обратния вариант

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: kaschiev   
Дата:   18-12-11 22:55

Ползвам на Д7000, никорския 14-24/2.8 за интериори и съм супердоволен.

http://www.expoline.es/joomla/images/image-270.jpg



Публикацията е редактирана (18-12-11 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: джъмбо   
Дата:   19-12-11 09:07

нямал стабилизация викаш....



[smilie8] [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: djfroggy   
Дата:   19-12-11 09:23

Автор: djfroggy
Дата: 18-12-11 18:15

28-200 няма стабилизация, 28-300 е чудесен, по-добрия вариант за тебе би бил 18-200

Имам предвид за 28-200,джъмбо! Авторът на темата пита и за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: bygcho   
Дата:   19-12-11 09:51

Нямаш проблеми, казвам от опит. Аз имам D5100 и на практика 28-300 ми е най-използвания обектив. Малко е голям и тежичък (особено за планински разходки), ама и аз не можах да прежаля тия 100 (даже 150, при кроп) милиметра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: pumabg   
Дата:   19-12-11 10:24

Извинявам се на автора, ама винаги като чуя текста "Аз снимам за кеф" и започвам много да се пуля ...
Все едно това оправдава слабите резултати...
Толкова ли е трудно да се напънеш и да започнеш да снимаш истински хубави неща и да използваш техниката по предназначение?
В противен случай не разбирам как някой който снима всичко кво му падне си купува ДСЛР ... Един ПЕН ще ти свърши 100 пъти по-добра работа за много по малко пари ...
Иначе обектива си е доста добър, като за такова варио...„

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: crownmaker   
Дата:   19-12-11 15:02

bygcho написа:
Автор: bygcho
Дата: 19-12-11 09:51

Нямаш проблеми, казвам от опит. Аз имам D5100 и на практика 28-300 ми е най-използвания обектив. Малко е голям и тежичък (особено за планински разходки), ама и аз не можах да прежаля тия 100 (даже 150, при кроп) милиметра :)


Този отговор ми хареса много,защото е продикуван от личен опит и звучи оптимистично,а аз чисто интуитивно вярвам,че ще работи добре.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon FX Lens на DX тяло
Автор: crownmaker   
Дата:   19-12-11 15:13

pumabg написа:

Автор: pumabg
Дата: 19-12-11 10:24

Извинявам се на автора, ама винаги като чуя текста "Аз снимам за кеф" и започвам много да се пуля ...
Все едно това оправдава слабите резултати...
Толкова ли е трудно да се напънеш и да започнеш да снимаш истински хубави неща и да използваш техниката по предназначение?
В противен случай не разбирам как някой който снима всичко кво му падне си купува ДСЛР ... Един ПЕН ще ти свърши 100 пъти по-добра работа за много по малко пари ...
Иначе обектива си е доста добър, като за такова варио...„


Да речем,че имам професия съвсем различна от фотографичта,която ми коства голямата част от времето,но когато си почивам обичам да гледам работи на добри фотографи,чета доста фотографска литература на английски,защото каквото има на български съм го прочел,а когато мога обикалям планините и се опитвам да открия не толкова банални сюжети.Изключително съм критичен към снимките си.Та това е кеф за мен,защото ме кара да си мърдам мозъка.
С уважение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »