Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Rolleicord VB ? Info ?
Автор: niavaah   
Дата:   18-11-11 12:07

Моля за съвети относно тази камера, какво ви харесва и какво не.

[thankyou]


Лещи инфо?

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: niavaah   
Дата:   18-11-11 22:46

добре де, както и да е https://photo-forum.net/joro/emoticons/A8.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: muu   
Дата:   18-11-11 22:56

чакай малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: muu   
Дата:   18-11-11 23:06

два вида е :ВБ1 и ВБ2. ВБ1 е произвеждан межди 1962 и 1970г. ВБ2 е правен в периода 70-71г...и двата са комплектовани с шнайдер обективи ксенар 3.5/75мм (каквото и да казват, шнайдерите не са цайсове)
ролейкордите са евтините камери , по достъпни от ролейфлекс за масовият потребител. ниската цена се постига с прости механизми и сглобка и евтини материали. и при двете модификации транспорта на филма не е куплиран със зареждането на затвора и се транспортира не с манивела , а с врътка от типа на фокусната. с голяма лекота се снима кадъд рърху кадър. зареждането на затвора става посредством придърпване на лостчето под снимащият обектив надясно, а експонирането -с натискане на същото лостче на ляво...

400Е. са му много на този дето подозирам че гледаш. но всичко си е въпрос на личен избор...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: niavaah   
Дата:   18-11-11 23:44

muu, много благодаря за изчерпателния отговор, оценявам познанията ти [smilie24] [smilie24]

Аз вече взех един Ролайфлекс Т 3,5, но доколкото виждам има няколко вида от него, така 4е 4акам да дойде и да го инспектирам, при всеки случай съм го взела изгодно де, дори и от по-евтините модели да е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: muu   
Дата:   19-11-11 00:24

Tто е с опростен транспорт - филма се зарежда стандартно, не минава между две ролки, а се навива на светло докато "стрелката" на предпазната хартия съвпадне с червената марка. после се затваря капака и се дотранспортира до първият кадър. иначе е читав апарат. скорост и бленда се командват с едно лостче и се заключват на едно. това по някога е удобно ,понякога дразни. ако е сцайсов обектив - чудесно. шнайдерите по мои впечатления са по меки.

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   19-11-11 02:14

моят шнайдер е резачка
xenotar
както си виждал по снимките де [smilie5]

и тенкс че се включи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: niavaah   
Дата:   19-11-11 08:22

Guten morgen

И аз много благодаря за включването!
"скорост и бленда се командват с едно лостче"

Тук малко се постреснах / това означава ли, че само автоматично работи, или аз също мога да му поставям различни бленди и скорости[smilie10]

Обектива е тесар 75/3.5...

еми толкова ми дадоха, толкова взех[smilie8]



Публикацията е редактирана (19-11-11 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: fotocolor   
Дата:   19-11-11 08:33

niavaah -споко,може и да му задавате параметрите които искате.

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   19-11-11 12:11

Тук малко се постреснах / това означава ли, че само автоматично работи, или аз също мога да му поставям различни бленди и скорости[smilie10]


мда нещо такова
малко е криво ако променяш постоянно един от параметрите защото ждигаш лоста за да смениш единия, тогава тръгва и другиям но винаги заедно ( като на хаселблад ct* обективите)

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: muu   
Дата:   19-11-11 14:35

вамп, не знам колко е остър твоят шнайдер, ама нали знаеш... на всички очите са различни.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: niavaah   
Дата:   19-11-11 20:15

хмм... ами добре де, сигурно не е чак толкова тревожно.. [shtrak]

А обектива ако не е остър, ще го наточим [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Rolleicord VB ? Info ?
Автор: muu   
Дата:   19-11-11 20:20

не е трвожно. свиква се, сигурно. от друга страна- като нагласиш веднъж за дадена светлина /амбиентна/ комбинацията скорост/бленда, после само връткаш според дофа дето гониш.или според скороста... сватбарска му работа...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »