Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: photosynthesis   
Дата:   14-10-11 13:23

Един бърз поглед на Иван Масларов към системата Nikon 1


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: BoneFletcher   
Дата:   14-10-11 14:01

Благодаря! Интересно ревю, интересни възможности! Ако може авторът да обясни защо използва "квадрат" вместо "кадър" - питам от чист интерес. Не съм впечатлен от качеството на снимките - sorry. Струва ми се, че Canon като нищо ще "издухат" V1 и J1 с някоя тяхна сапунерка със сменяема оптика и кроп фактор 4 - 5 [smilie3] Щом Nikon така е преценил, явно такава е тенденцията, пък и нали има Сопа за мацане и шарпене...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 14:23

frame per second
идва от кино езика където кадъра (който във фотографията е само един) се снима с определени квадрати за секунда

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: didesignbg   
Дата:   14-10-11 14:56

"ISO тест / ISO 100-6400 с изключено шумоподтискане" e омазан.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 15:05

кадрите са 1:1 от камерата...
аз не съм се намесвал

сигурен съм, че ако бях отворил нефовете щях да докарам доста по-добро изображение а представените снимки всичко е джепег директно от картата

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: pstoev   
Дата:   14-10-11 15:34

аз също го пробвах преди няколко седмици,
резултатите са "сапунерски кадри"
съмнявам се че дори и г-н Джъмбо ще си го купи(като изтъкнат фен на Nikon)
[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 15:36

не се съмнявай
другата седмица официално си имам джей 1 с китак... за всеки ден [cool]

отдавна съм превъзмогнал техничарството и си се забавлявам със снимане

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: tzl   
Дата:   14-10-11 15:48

Мен ми е смешно, когато започнат да се сравняват различни класове камери и да се изтъква как това, което струва 100лв не било същото като това, което било 1000лв, което пък не било същото като това, което струвало 60000лв.

Това е просто друг фотоапарат с друга концепция. Няма какво да му се търсят свойствата на примерно D3S. Който търси D3S, да снима с него. Който търси компактност и част от нещата, които DSLR дава, може да пробва с този в текущата тема.

Смешно е също, когато някой казва, че "D3S му бил много тежък". А кой ли снима с D3S _само_ с цел туризъм (освен бивши адвокати, хирурзи и други с по-дълбоки джобове)?

ЗАБЕЛЕЖКА: Разсъжденията ми са на база на това какво болшинството коментират за подобни фотоапарати, не че Джъмбо е писал подобни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: mitakabs   
Дата:   14-10-11 15:49

Абе не е зле , ама на тестовете и на реалния кадър в църквата няма нищо общо на 400 исо. Динамика никва..иначе съм приятно изненадан от кадрите на ниско исо , и оптиката не е лоша май като гледам ..[smilie24]
..Браво за ревюто! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: Belge   
Дата:   14-10-11 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   14-10-11 16:04

джъмбо, по-добре "30 кадъра за секунда"
не знам от къде ти хрумнаха тез "квадрати"


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 16:14

както казах по-горе учил съм за оператор и го казвам по навик така както е правилно за кино езика
както и казвам диафрагма вместо бленда [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: didesignbg   
Дата:   14-10-11 16:18

Под омазан имам предвид, че имаш нерязък кадър, дали кофти фокус, или мърдане не знам.
Йовко хубава играчка има.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   14-10-11 16:44

имам чувството, че ти си го измисляш този кино език [smile]
/за диафрагмата ок/


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 16:47

всеки има право да чувства каквото иска...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: sirkhann   
Дата:   14-10-11 16:49

Джъмбо - пишеш доста увлекателно [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Предполагам, че много хора ще намерят своята камера в лицето на Nikon 1, други - някъде другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: uri64   
Дата:   14-10-11 17:06

За новите Никонски сапунерки не знам, ама ризата дето е изпляскана 6-7 поста по-горе е ужасно грозна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: kirilius   
Дата:   14-10-11 17:40

Аз лично се кефя на новите малки апарати с големи възможности, но тук нещо не се впечатлих.

На този кадър погледенете главата на мъжа:

http://photosynthesis.bg/UserFiles/Image/Nikon_1_reviu/BIG/_DSC1190.JPG



Сцената е много контрастна и предполагам прегорялото е нормално, но мен ме притеснява друго: има замазване в не-прегорялата част на главата. Не мога да преценя дали това се дължи на липса на фокус или скоростта не е достатъчна (1/60 при 81мм приравнено фокусно разстояние)

tzl: "Мен ми е смешно, когато започнат да се сравняват различни класове камери и да се изтъква как това, което струва 100лв не било същото като това, което било 1000лв, което пък не било същото като това, което струвало 60000лв."

Съгласен, нека сравним Nikon V1 с апарати с подобна цена:

- Nikon V1 - $900
- Nikon D5100 - 800$
- Canon 600D - 850-900$
Ако гледаме съотношението цена/краен резултат, за какво сравнение изобщо става дума?

Ако сравним Nikon V1 с другите безогледални камери в момента, той не вади по-добра картина и не е по-малък от тях.

Едно уникално предимство, коетото виждам в Nikon V1 е многото кадри в секунда, но това не на всеки му трябва.


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: tzl   
Дата:   14-10-11 17:46

Именно, че смешното е, че се сравняват по цена. Това, че цените са близки не означава, че са едни и същи продукти. Това са съвършено различни продукти.

Това е все едно да сравняваш 35/1.4 и 85/1.2 по цена и да обясняваш как единият бил по-скъп и бил "по-добър". А то става въпрос за тотално различни продукти.

По същия начин и тук. Ако ще се сравняват по цени, тогава трябва да се сравняват ПЪРВО по показатели, цел (като потребителска маса и чисто практическа цел) на продукта.


Ако човек, който е ползвал сапунерка в чужбина се замисли колко снимки прави от автобус, тогава броят кадри в секунда ще е нещо, което ще му е много полезно. Мен лично ми е липсвало и съм се ядосвал, че процесорът на сапунерката ми не е бил толкова бърз, за да снимам нещо няколко пъти, тъй като движението, "минаващите" дървета/стълбове/храсти са ми пречили да снимам нещо.

А дали цената му е реална — това е съвсем друга тема. Цената му е сложена от хора, които са си направили сметката и са решили, че сигурно ще станат богати от това. По-нататък това е въпрос на потребителите дали ще ги направят богати.



Публикацията е редактирана (14-10-11 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 17:52

ами човека си мърдаше и си работеше не седеше като истукан

това си е улична фотография с любителско апаратче което не претендира да яде хляба на батковците...

пуснах я заради момента а не щото гоня само някаква острота и рязкост които са един вид богове тук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   14-10-11 18:00

всеки има право да чувства каквото иска...

Да, не ме е излъгало чувството.

Изразът "кадъра за секунда" се среща 102 хиляди пъти.
Изразът "квадрата за секунда" се среща 4 /четири/ пъти, като двата са твои.

Повече няма да коментирам, ти решаваш каква терминология да използваш в иначе нелошите статии.


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: jekopj   
Дата:   14-10-11 18:53

Тези назъбвания на правите линии в снимките само аз ли ги виждам?Това не е ли липса на детайл?И при голямо увеличение не ме впечатлява,но може и да не довиждам,знам ли![smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 20:05

от ревюто: "това е система, насочена предимно към потребителите, търсещи компактноста на джобните фотоапаратчета и качеството, което предлагат DSLR фотоапаратите."

2 поста по-нагоре: "любителско апаратче което не претендира да яде хляба на батковците..."

Джъмбо нещо си противоречи...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: clipse   
Дата:   14-10-11 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-11 21:33

Браво за ревюто.

А на тия с критиката да кажа - за всеки влак има пъници.

Аз бих си взел такова никонче ако нямах некс.

Снимките са доста качествени. ДОФ-а не е всичко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »