Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фото разходка до яз. Искър/Долни Пасарел, как да стигна?
Автор: rusinov   
Дата:   03-10-11 10:40

Колеги, иска ми се тая събота рано сутринта да се поразходя и да поснимам. Реших, че яз. Искър е подходящ. Някой има ли впечатления къде е хубаво за снимане в ранните часове и как се стига до там с кола? Ако знаете други близки и красиви за снимане водоеми ще съм благодарен да споделите (без Панчарево, там ми е ясно) :)

Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото разходка до яз. Искър, къде?
Автор: danvan16   
Дата:   03-10-11 10:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото разходка до яз. Искър, къде?
Автор: DIALEKTIKA   
Дата:   03-10-11 11:35

Преди Пасарел има един висящ въжен мост. Водоема е много красив. Мисля, че тъкмо другия уикенд есента ще е нарисувала дърветата - тази седмица все още не се бяха обагрили.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото разходка до яз. Искър, къде?
Автор: rusinov   
Дата:   03-10-11 13:24

Супер, как точно да го открия? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото разходка до яз. Искър/Долни Пасарел, как да стигна?
Автор: rusinov   
Дата:   03-10-11 14:19

Гледам някакви снимки от язовира при Долни Пасарел. Наистина е много красиво. До колкото разбирам се подминава Панчарево и малко след това трябва да се отбия някъде за да паркирам и да тръгна на разходка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото разходка до яз. Искър/Долни Пасарел, как да стигна?
Автор: Nikoneff   
Дата:   03-10-11 15:09

Пасарел е на около 30 км от София, посока Самоков, има табела наляво от шосето(там внимателно, че отклонението е на завой). Въженият мост свързва селото с ВЕЦ Пасарел, до него се стига от към селото като караш покрай река Искър по течението(т.е.към София). До водоема за който са писали по-горе се ходи от селото пеша за около 25 минути. Много е красиво. Ако пък си без кола до селото се ползва автобус №3, който е на всеки час с начална спирка Младост-1(до метростанцията) и отива до центъра на селото(за 50 минути). Има живописни гори за снимане, може да питаш и за пътят до манастира(не съм ходил), но казват че е прекрасна местност. Язовир Искър е след Пасарел по шосето за Самоков.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото разходка до яз. Искър/Долни Пасарел, как да стигна?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   03-10-11 15:17


.... като подминеш Златна рибка .... караш , караш и от ляво ще видиш стената на ВЕЦ-а ....

Следва един голяяяям десен завой и след него има намаление на скоростта ..... вдясно ще видиш една луксозна кръчма с голям паркинг ...
.. вляво има спирка и там е въженият мост .... поради дървета , се вижда чак като го подминеш ... [smilie5]

Та значи , ако има места , пробвай да паркираш от ляво ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Вдясно целият имот е частна собственост на мои приятели , включително и паркингът си е техен ....
В събота и неделя имат много хора в ресторанта ..... и понякога спадат/пукат гуми на "туристическите" автомобили , които не са гости на кръчмата .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Казвам ти го да си знаеш , да не изревеш после ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]


.. има си и начини , де [smilie3] [smilie3] ..... пиши ми ЛС да предупредя ... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото разходка до яз. Искър/Долни Пасарел, как да стигна?
Автор: batonga   
Дата:   03-10-11 15:37

Jim__Beam написа:

> и понякога
> спадат/пукат гуми на
> "туристическите" автомобили ,
> които не са гости на кръчмата ....
> [smilie7] [smilie7] [smilie7]
>
> Казвам ти го да си знаеш , да не
> изревеш после ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]
>
>
> .. има си и начини , де [smilie3] [smilie3] .....
> пиши ми ЛС да предупредя ... [smilie7]
>

E това честно е е*ати селянията... [smilie23] Това кръчме отдавна си го бях заплюл да го посетя един ден, защото обикновено все профучавам покрай него, ама след тая информация ми се отщя тотално https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Фото разходка до яз. Искър/Долни Пасарел, как да стигна?
Автор: godmoney   
Дата:   03-10-11 16:18

северната половина на яз. Искър е вододайна зона и достъпът е забранен;
аз веднъж се опитах да стигна източния бряг от село Габра, но се оказа че е ловен резерват и единствения начин да се стигне е през пътя Ихтиман - Самоков;
западния бряг си е достъпен и, ако имаш въдица, може да извадиш някоя платика [smilie3] паркираш до пътя и слизаш надолу пеша;
има и един път който започва от шосето София - Самоков преди самоковското поле, като минеш големия мост следва десен завой и вляво започва един път, по който след много дупки стигаш язовира;

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »