Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За "Природата на България"
Автор: Spartan   
Дата:   01-10-11 19:44

Току що разгледах изложбата на открито "Природата на България"на моста до НДК.Евалла,момци,ашколсун,аферим и т.н.турцизми...Абсолютно тържество на великия Фото шоп,няма що...!Пълна и окончателна победа на цифровата манипулация с цел рекламно-комерсиално-самоизявно конкуриране...Ама хич не ме обявявайте за дърт закостевял завистник,по добре вижте с око на обикновен зрител "фантастичните" цвят,наситеност,контраст,яркост,тоналност и т.н. и т.н.Господи,не невераятни,а свръхестествени,непостижими,хипер-супер-мега-тера мощни,извинете "пауър"яки!!!Абе,вие за сляпи или за глупави броите простите зрители,неизкушени от естетични течения,цифрово-манипулативни увлечения и самоизявни изхвърляници на фотографска техника и умения?Аз,дъртия завистник съм бил поне на половината от тези природни местности /животни/ при почти аналогични светлинни и метеорологични условия.Има една приказка "Като ни гледате помаци,да не ни мислите и за ахмаци"!!!Напред, да достигнем и надминем "Нейшънъл джеографик" в кресливо заслепяване на паплачта с невероятни и несъществунащи "природни" картинки!Повече нямам какво да ви кажа,гордейте се...!


Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: Lalinda   
Дата:   01-10-11 19:51

Спомням си как преди време отидох на една изложба на същата тема на фотосайтови фотографи в Клуба на фоторепортера...

Беше същата работа, а и големият брой кадри бяха залезни. Публиката бе най-вече от фотосайтови фотографи, много ентусиазирана... Помня, че непозната дама се приближи до мен и с искрен блясък в очите ме попита дали изложбата ми харесва.

Не казах й, на екран тези неща изглеждат по-добре, но на хартия пренасищането пренасища.

***

Вероятно няма начин "нищо" у нас да не е добре, пък "природата" да е добре...

Нищо лично, не съм гледала изложбата, но помня, че онази на Александър Иванов си беше твърде добре, но той не е сайтов фотограф. Оттогава други изложби за природата на България не съм посещавала.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: MarinY   
Дата:   01-10-11 20:34

Спартанец, ти цветно снимал ли си?
Когато слънцето разпръсква последните си лъчи над околните върхове и бурята ще връхлети след малко, притвори очи, помечтай и виж Светлината!

Казват, че Спарта била велика, но благодарение на подхода и, няма нищо останало, освен легенди.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: Lalinda   
Дата:   01-10-11 20:49

Из мрежата (Д. Денков):

"Я, къф уиндоус се е ширнал, да скочиш вътре" го чух от младеж във влака, кретащ край китни хълмчета; природната картинка досущ приличаше на популярния фон на десктопа. Младежът го подхвърли на спътничката си с характерната самоирония на поколението, за което ставащото извън прозорците заслужава внимание, щом прилича на ставащото в прозорците на компа.

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За
Автор: chukov   
Дата:   01-10-11 20:53

Апропо, и аз съм противник на уливанията в обработката, но искам да запитам автора на темата

Къде пише, че фотографията трябва да отразява действителността около нас таква, каквато е?

Кое друго изкуство го прави?
То по същата логика да погнем и тия, дето снимат в черно-бяло. 10 пъти съм бил на завоя на язовир Кърджали, но черно-бял не съм го виждал. Все цветен да еба [smilie2]

Кой каза, че пейзажът трябва да е толкова цветен и наситен, колкото го вижда окото човешко?



Публикацията е редактирана (01-10-11 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: За
Автор: apollo   
Дата:   01-10-11 20:59

Спартане Спартанеее...

... Спартанеее

... ами в интерес на истината имаш право но си точно толкова прав колкото стария водач-планинар дето ме нахока а аз го наврях в оная работа на кучето [smilie24]

Свят широк хора всякакви но никой не обича крайни мнения основани на криворазбран носталгизъм или и аз не зная на какво [smilie11] [smilie23]



Публикацията е редактирана (01-10-11 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: J0R0   
Дата:   01-10-11 21:33

В тази изложба, аз уливания в обработките не видях (с изключание може би на един единствен кадър) Какви пресатурации видяхте - не знам.
Да не говорим, че около половината от кадрите са черно-бели, а някои - монохромни.

Критиката е полезно нещо, но не е добре когато преминава в негативизъм, в плюене на нещо ей така за спорта, дори без да си го видял, като Лалинда.

Имате ли представа колко труд и колко пари са хвърлени в това начинание?
Подобен негативизъм е обиден към 110 човека автори, към нас като организатори, към дирекция Култура на Столична община, заложила си авторитета за да я има тази изложба на това място и към Епсън и Фактор, като технически изпълнители на проекта.

Колкото и нескромно да звучи, аз пък смятам, че в последните десетина години, в България не е правено нещо толкова мащабно и толкова качествено, като тези две изложби на Фото Форум на Моста.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: yakumo   
Дата:   01-10-11 21:40

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За
Автор: Gecata   
Дата:   01-10-11 21:51

Спартане, сляп и глупав вероятно е махмурукът който те мъчи в съботната вечер. Как да те смятам за дърт и закостенял зависник, когато се афишираш като млад ламер, който смята че тези снимки са плод на фотошоп? Казвам ти го като човек който има повече снимки в тази изложба отколкото ти в профила си [smilie3]



Публикацията е редактирана (01-10-11 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 21:58

Изложбата е перфектна [smilie24] кадрите са такива каквито ги виждам на монитора си ..печата е супер ..изобщо всичко е както трябва ..кадрите ..аз не мисля че има грубо обработвани кадри ..мислч че са максимално естествени ..пейзажите са уникални ..ако някой не му харесва значи не разбира ..според мен ...

и автора на темата и лалинда обърнете внимание на това че ако 200 човека харесват нещо и един не го харесва ..проблема не е в 200-та ..освен ако не се взимате за изключително умни мъдри и разбиращи от изкуство ..и сте уникални и световни [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: Gecata   
Дата:   01-10-11 22:09

Аз лично мога да приема , че на някой може и да не му харесава, но немога да приема че се опитва да ме ангажира емоционално с това.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: krist   
Дата:   02-10-11 00:37

и аз не мисля, че на изложбата има пресатурирани кадри, поне не и от пейзажните..

Отговори на това съобщение
 Re: За
Автор: boni   
Дата:   02-10-11 01:45

Подобно излияние слушах в едно фотоателие по повод пейзаж отпечатан на 60х90. Почти същите приказки. Пресатурирано било, фотошоп било... Около 10 минути реч от един 70 годишен чичко.
Накрая му казах, извинете господине, този пейзаж е директно от диапозитив. Ето диапозитива, разгледайте го.



Публикацията е редактирана (02-10-11 01:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: asahi   
Дата:   02-10-11 02:24

Не може да се угоди на всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: Spartan   
Дата:   02-10-11 07:17

Ех,момци,момци /и девойки/!Това е ПРИРОДАТА НА БЪЛГАРИЯ,това не е вазата с цветята за натюрморт,ателието с голишарчето,изхода на Васил Левски след ЦСКА и Левски...А какво ще кажете за изкуствено осветената снежна пещера,за неестествените цветове на перата на орела /виждал съм умрял такъв/,за насложената послойно мъгла,за следите от звезди от 5-10 минути ход и в същото време неподвижно фиксираните човешки фигури...и мн.др.Просто за природата предпочитам Айвазовски и Търнър пред Моне и Пикасо.Въпрос на предпочитания,нали?И на реализъм...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За
Автор: jino   
Дата:   02-10-11 07:18

Мдаа [smilie18] ,работата е сериозна.
Г-син инджинер [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-10-11 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: apollo   
Дата:   02-10-11 08:48

Хахаха Спартане ами примерно от статив може да се направят два кадъра с дълга и къса експозиция и да се насложат... може да е нереално но аз фалш не виждам а просто едно творческо и красиво решение [smilie24]


Иначе за реализъм нека да поснимаме битовата ни реалност и да се радваме... и без това медиите активно ни заливат с достатъчно негативизъм [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: tisho86   
Дата:   02-10-11 08:58

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-10-11 09:46

Аъъ..хъъъ...Оо...Беее... убаво.,,, [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Моля да ме извините [smilie5] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: boni   
Дата:   02-10-11 09:53

Spartane, като ти чета писанията ми е ясно , че не можеш да различиш обработена от необработена снимка, филмов от цифров кадър, а да не говорим, че явно не знаеш - двойните експонации , осветлението не са фотошоп прийоми.
Реалните цветове които си виждал при умрял орел може да се съвсем различни в природата и зависят също така от светлината, защото тя е различна в различните части на деня. Освен това изказването ти, че си виждал умрял орел е все едно да даваш акъл на шофьор с 20 годишна практика, нищо че нямаш книжка, но пък си виждал развален Москвич на живо. Тези хора, които снимат диви животни обикалят непрекъснато, газят в блатата и снимат от години диви животни, при това съвсем живи.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: autosvet   
Дата:   02-10-11 11:35

Усещам, че тази тема е един чист плод на труда на Провокаций с подкрепата на Лалиндаций.

Отговори на това съобщение
 Re: За
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 11:55

Спартанееее излагаш се [smilie18] той бил виждал орел умрял :) ама орел ли беше или мишелов ...ама северен ли или червеноопашат или обикновен или белоопашат ..ама мъжки или женски ама млад или възрастен ..ама по изгрев или по залез или по обед или в кръчма на стената ..каде го видя и как го видя :) щото цветовете в който можеш да видиш един вид птица са толкоз много че нема какво да обеснявам ..същото е и за местата на които си бил някога [smilie3] ..

липсата на познания води до липса на правилна преценка ...не се излагай ами земи се ограмоти [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-10-11 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: За
Автор: jino   
Дата:   02-10-11 14:09

ГУЯ му умрял на спартачето [smilie18] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Природата на България"
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 20:47

Бе има един особено натурален кадър на Деветашката пещера, малко на графити бие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »