Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблемс видео камера JVC
Автор: sirko   
Дата:   30-09-11 13:46

Имам една камера JVC GR-DA20E Купих си кабел 1934 към 1934 обаче като я вържа към компа и не я открива.Инсталирах Pinnacle Studio 12 и Everio MediaBrowser HD Edition но не разпознава камерата? Няма я в деваис менаджера

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемс видео камера JVC
Автор: bvsmp   
Дата:   30-09-11 14:00

И аз навремето имах подобна камера, но ползвах Ulead Video Studio и при мен така един път я засича камерата, един път не ще. Оправях проблема като я включвах и изключвах от USB кабела и на 3-4 път зацепваше.



Публикацията е редактирана (30-09-11 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемс видео камера JVC
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-09-11 15:59

1394 е порта[smile] Има значение какъв е кабела четворка(малък куплунг) или шестица (по- голям и елипсовиден) Има значение и какъв ти е контролера - вграден в дъното или на отделен PCI слот. Ако си с лаптоп, трябва да си сигурен , че слота работи, защото понякога изгарят. Има значение и операционната система. Провери с Еверест дали го вижда компа този контролер.
На моя desktop pc се оказа, че вградения 1394 не работи добре - ту захапе, ту не иска и си купих евтин китайски контролер PCI за 15лв. и всичко заспа. На лаптопа не съм имал проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемс видео камера JVC
Автор: tziko   
Дата:   30-09-11 16:05

На моя комп има 1934 на кутията от пред, но не е свързан никъде, тъй като дъното е старо и няма такава опция.

Досега, ако нещо друго е работило на същия порт, този сценарий го изключваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемс видео камера JVC
Автор: ivantt   
Дата:   30-09-11 23:18

Каква е операционната система? Win XP SP2 а предполагам и "up" имаха проблем със JVC. И аз имах преди години проблем със JVC WIN SP2 и Ulead Media Studio 8. Със същите оп. система и комп след това никакъв проблем със Panasonic camcorder, а и със Adobe Premiere.
Имаше някакъв "пач" или нещо подобно от Microsoft за целта ама не ми свърши работа. Справи се Movie maker на Win, пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемс видео камера JVC
Автор: aron   
Дата:   01-10-11 11:18

Първо трябва да се увериш, че от менюто на камерата е включен изхода 1394- трябва да изпише нещо от сорта DV-out/on. Ако при включване към компютъра не се появява като ново устройство- трябва се проверят драйверите на системата дали поддържат 1394 или дали самият вход е свързан към дънната платка. Включи камерата към друг компютър с изправен 1394- ако и там не я познава, може да има дефект в самата камера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »