Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: TheGodfather.   
Дата:   26-09-11 22:37

Здравейте,наскоро приключи началното ми обучение за фотограф.Решил съм да се занимавам професионално със Сватбена фотография.За това имам идея,но не знам дали ще се осъществи...става въпрос за следното:Ако някой сватбен фотограф има желанието да ми бъде учител и да ме взима с него за да трупам опит ще съм му много благодарен.Не искам пари,не искам права за снимки и каквото и да било,просто искам да трупам опит,а това става като се снима постоянно,искам единствено да трупам опит нищо повече.Техниката ми в момента е Canon 450D с китовия обектив(стабилизиран). Ако някой има желание да ми пише л.с.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: cameraman   
Дата:   26-09-11 22:54

Успокой се.... Ще се случи.... Всички свиват ушенцата, като зайци... и не знаят какво ще стане утре... Ти гледай напред... Не гледай Нас... И да не протегне никой ръка към теб... ако искаш- ще се научиш... Интернет е огромна порта... Оттам нататък- техниката е много по-достъпна и снимането е много по-бърз процес- до виждането на резултата... Ожених се, за да си купя първия апарат- никон Ф-301 през 1988/ сега никонците се кефят/... До ден днешен не намерих философския камък.... Ако искаш много- намери пътя....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 23:02

Защо всички си мислите, че сватбеното снимане е начин да научите повече и да станете добри фотографи?

Според мен сватбарското снимане учи само на пороци [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: nirval   
Дата:   26-09-11 23:41

занимавай се с репортаж-сватбата е същото

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-09-11 23:49

Сватбена градска фотография[smilie3]
В моето скромно село, при нашите сватбени фотографи, може да се научи толкова много, колкото може да се научи от едно магаре, с две думи как да не можеш да снимаш на сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 23:55

А всъщност какво може да се научи по време на едно сватбено снимане [smilie7]
Между акордеоните, тълпата, бързането, чалгата, кич-а, бързането, чалгата, теснотията, пречкането на всеки с камера и фото, бързането, чалгата...

Бързането и чалгата казах ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: e-design   
Дата:   27-09-11 00:04

явно знаеш за какво говориш Морски ;-) момчето знае какво да иска, ама явно малко оъ вас могат да му го предложат (дори и без пари ) [shtrak] светлина в обектива и доволни клиенти forever ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 00:13

Еми знам, защото един развиващ се фотограф може много да научи и с успех и приятни емоции по време на пленери и градски събирания, отколкото по време на една сватба [smilie7]

По време на сватба нещата се изменят динамично и не винаги има време самият ти да отреагираш, камо ли да обясниш това как може да се заснеме и да анализираш след това заснетото...
Един добър сватбен фотограф надали би се разсейвал с обучаващи 'маневри на 5-я етаж' [smilie7]

Освен ако не е от тези, които бичат всяка седмица по 1-2 сватби и ги претупват набързо, тази да мине, другата да дойде, дисковете на клиента, мангите в джоба и бай бай всеки по пътя си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: nenov   
Дата:   27-09-11 00:34

1.Учиш портретна и репортажна фотография.
2.Набавяш си добра техника с нисък шум при висока чуствителност и светлосилни обективи.
3.Снимаш сам сватба няколко пъти /евентуално като подарък/.
4.Преценяваш дали ставаш и дали си струва.
5.И най-важното: трябва да си влюбен много във фотографията и поне малко в булката, за да я видиш красива. Ако си безразличен или те интересува само заплащането, нищо не става.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 00:37

5. [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: pepi34   
Дата:   27-09-11 00:40

Пич, за такива като тебе съм организирал един семинар в края на октомври с участието на Световно-известен сватбен фотограф. Провери в темите. Ще ти дам по надолу линк и не е скъпо, само 250лв. Не си прави илюзии, както си решил нема да стане, без парички никои фотограф с име няма да ти даде занаята си.Опита се трупа с години, конкуренцията е голяма, всеки който може да държи фотоапарат снима сватби.Това вече се смята за златната кокошка във фотографията.Такива като тебе с лопата да ги ринеш, а пазара е слаб, хората нямат парички, обедняването е национален проблем.Не слушай , кой какво ще ти пише в темата, аз съм от 10г в играта знам за кво иде реч. И между другото и аз не знам, що всички се пънете да снимате сватби, само това ли е фотография?!? Друго нищо ли не се снима вече? Аз от 5 г. се чудя какво друго да снимам, хората вече се снимат сами! Как мислите, колко процента от реалните сватби си наемат фотограф за над 150лв? Или може би сте чували, че някои взимат по 1000? Да взимат, ама вие знаете ли кога ще ги вземете? Тогава когато аз почна да правя операции и да взимам по няколко хиляди лева за това.[shtrak] Иначе ОК, който е решил да прави бизнес от това, добре, това е красива, творческа професия. Но без пари няма да стане. Апарат(фул фрейм), обективи(3 бр поне), учене, практика и пак учене. И това заедно с разходите за цял живот! Един апарат живее не повече от 2г, после взимате нов за 5 бона, а стария продавате за 1к или става антика. Това е истината, всичко друго е несериозно, просто да идем да се повеселим на нечия сватба.[beer]
Единственият истински коментар тук е на Ненов. При него има МНОГО добри курсове, ако си от Варна се запиши, ако си от София или можеш да дойдеш за 2 дни линка по-долу.



Публикацията е редактирана (27-09-11 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: pepi34   
Дата:   27-09-11 00:45

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1348345&t=1348345&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: tisho86   
Дата:   27-09-11 00:49

nenov и pepi34 са много прави!

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-11 01:04

Учи се да си добър фотограф, а не сватбен фотограф, че в БГ тези неща много рядко се припокриват.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 01:18

[smilie18]
май това е най-вярното изказване

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   27-09-11 09:15

Автор: pepi34
Дата: 27-09-11 00:45


много странно мнение е да предлагаш семинар за обучение по сватбена фотография при положение че:
Гостът ти не снима с... Canon 450D с китовия обектив(стабилизиран).
Каква е файдата от такова присъствие при положение че фотографи с разлика в техническия смисъл са поне 4000лв + безценния опит.
Какво може да се научи при положение че 80% от присъстващите навярно не знаят какво е фокусни зони, не знаят за зони за мерене, не знаят за буквата "М" във фотографията каква тежест има.
Какви ползи ще има TheGodfather, от този семинар, като той дори не осъзнава че най сложното снимане е репортажното, за да стане и сватбен фотограф трябва да вкара и много художествена част в почти 80% от кадрите им... другите се трият.
Каква полза има този семинар за хора които мислят че 250лв са разликата м/у фотограф/и аз имам китак с стабилизация.

Или някой умен ще каже че със светкавицата в църквата прави запълващо осветление с отразена светлина във купола на църквата... [smilie18].

Или може би като снима в панелката във Люлин ще изкара снимка като от жилище в страната на американските сериали.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 10:49

Той самият Бабичос ще се чувства тук като... че нямам точните думи за ситуацията [smilie7]

КАК човек, който снима в друга държава, с други критерии, при други условия... ще дава поне малко полезни съвети за хора, които евентуално ще снимат сватби в квартал Дудучене, в панелките и тесните улици и ресторанти, с време за фотосесия 45 минути С ТРАНСПОРТА и чалгата лееща се отвсякъде [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: lansky   
Дата:   27-09-11 11:58

нейви - стига с тая чалга - да не снимаш с ушите)))

и чалга да е и класическа музика да е - фотографа е там да снима, той е на работа, не на гости.

отделно, че като се е завъртяла чалгата - ритуалите са минали (щото на самите ритуали няма чалга) и едни репортажи правиш на пияните роднини... или едни художествени снимки на дансинга.... ум да ти зайде... не знам на рок - сигурно шИдьоври излизат вместо пияници...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 11:59

Определено много по добри кадри излизат, но ти откъде ще знаеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bleki1   
Дата:   27-09-11 12:03

TheGodfather,
Не съм сватбен фотограф, не съм никакъв фотограф-имам си съвсем различна професия. Снимането ми е просто хоби. Всичко започна така-абитуринтски балове (на познати), детски рождени дни (пак на познати) една сватба (отново на познати) и оттам едни от гостите на първата сватба се зажениха, та втори се зажениха. Ходил съм на фотографски курсове-оттам научих кадрирането, всичко останало е гледане на снимки, хиляди-от сватби, от тържества, кадриране, гледна точка и т.н. Разбира се че няма да е зле да си с професионален фотограф на сватба-но просто той няма да ти обърне внимание. На него му е платено да не изпуска момент. 12-15 часа той е нащрек така че не съм сигурен дали ще можеш да научиш нещо.
Моето мнение е-отиди на сватба на познати. Дори и да си имат фотограф, като гост снимай си и ти без да му пречиш и без да се натрапваш (наистина е много гадно да се вреш на фотографа) и после сравни неговите снимки и твоите. С 450Д-то можеш да снимаш на повечето места (и аз с него започнах) Проблема е в китовия обектив-ще имаш трудности в по-тъмни пространства...а по време на сватба те са доста. И пак...гледай снимки за да се научиш да кадрираш. Останалото е много практика и разбира се техника. Снимай и сам ще разбереш-ставаш или не ставаш.
Това е моя съвет. Снимай и хич да не ти пука. Успех![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 12:03

Къде по яко е да снимаш на форинър или металика... отколкото на чалга [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/orxv3891.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: lansky   
Дата:   27-09-11 12:06

нейви - друга снимка нямаш ли - та пак се излагаш с тази

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 12:15

Разбира се, че се излагам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-09-11 12:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 12:36

Иска ли питане [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: j_mironski   
Дата:   27-09-11 12:37

lansky - ааааа не така! navy лошо няма и не се излага никога [smilie25]

В интерес ма истината какво му е на кадъра
Ако го гледаме като репортаж е - ОК . Точно отразява настроението на събитието

Ако го гледаме от художествена гледна точка...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: prisonbreak   
Дата:   27-09-11 12:54

Стига бе Лански.Сватбите не са само лъскавата кутия с бонбони, на момата обувкиет и такива лъскави и нагласени моменти.
Много яка снимака Нави.....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   27-09-11 12:57

от художествена:
гледам две жени в каиши как поднасят затворени очи и с носовете си отпиват глътка наслада от лъснатите обувки 5 на брой, 50% -тни видими в светлотУ пространствУ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: lansky   
Дата:   27-09-11 13:00

и накрая го погледни от гледна точка на младоженците... сигурно този шедьовър(все пак е нейви-кадър) ще си го сложат на корицата на сватбената книга )))


иначе кадъра е супер - нейви може да им обясни колко обем има само неговата 50ка, колко е рязка и как е снимал без светкавица - стига на младоженците да им е интересно...после може и те да обясняват на бабите и дядовците знае ли човек )))

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 13:03

Няма как да е другояче просто [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-09-11 13:08

В нашето село, снимките на сватба са като кушиите на Тодоров ден, разлика нулева.
Ела при нас, уроците са без пари - цигания, кечеци, пияни булки - какво повече може да иска един фотограф[smile] /да допълня, че пари не дават/

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: lansky   
Дата:   27-09-11 13:46

нейви - може пък да я пласираш на човека, който си снимал - сигурно умрЕ да се види с изсулени гащи, поза - все едно се пази от шамар, физиономия тип запек и червената чантичка на кръста - явно нов моден аксесоар към иначе официалните дрехи...

да - той си е такъв, но това не значи, че ще му хареса да се види така окарикатурен...

може и на него да му обясниш за техническото съвършенство на сигмата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 13:49

Обаче ти определено държиш да ме жегнеш по някакъв начин, трети така цветущо описвателен пост, обаче на мене едно такова ми дреме някак си [smilie18]
Още повече след като знам, че реакцията беше точно обратната на тази, която описа [smilie5]
Но какво разбират хората... те не са такива интЕлигентни като Вас тук, тъпи и прости шведи са, нито са виждали добра фотография, нито разбират от това [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: tziko   
Дата:   27-09-11 13:54

navy [cool]

lansky тези неща в кадъра, може да ги види човек, който никога не чувал рок музика. За всички останали е ясно, че човека се кефи здраво на някое яко парче[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 13:57

От оня ден имам бая кадри на металика, малеее, бащата на булката така яко се получи, и всички младежи около него, страхотен купон...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Lalinda   
Дата:   27-09-11 23:16

Снимай прозорци, врати, графити, решетки...

Ще научиш доста неща, които няма как да научиш нито като сватбен, нито като репортажен фотограф..., а и няма кой да ти ги каже.

После можеш да опиташ и с хора, но няма да ти хареса...

В концептуалната фотография има повече бъдеще и потенциал, отколкото в комерсиалната.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bpavlov   
Дата:   28-09-11 00:01


Нави, ще покажеш ли най-после повече от 100 снимки от една сватба или ще продължаваш да си говориш, колкото да не заспиш. Някаква дълбока тайна ли са твоите велики сватбени снимки, които никой не е виждал? Айде от едната сватба булката не давала, ами от другата? Нали цели две си снимал? При това без прекадриране. Дай да нахрупаме малко колтура и ний

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 00:09

navy тия камъни от предходния пост са в твоята градина пич...! [smilie18] [cool] [smilie25]
Ако си мъжко момче ще пуснеш поне 50 кадъра еба си, хайде да не са 100 Инак ще си помисля друго [smilie8] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 00:23

Ем то мозъка твой, мисли си квото искаш [smilie18]

Павлов, от какъв зор ми е да доказвам на някой ТУК нещо [smilie8]
Още повече след като гледам какво се пуска в сватбени [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: lansky   
Дата:   28-09-11 00:25

ти 50 кадъра от сигмата без прекадриране и без фотошоп, знаеш ли колко време отнемат...[smilie11]

пък и металика е това, не е циганския оркестър дето можеш да го снимаш и да го пуснеш... металика е ейййй (може и форинър)))

*tziko - като ми гледаш снимката на профила няма как да не се убедиш, че рок не съм чувал... от сутрин до вечер само чайковски слушам ))))

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 00:25

TheGodfather. Ако наистина харесваш това което правиш и парите не са на преден план със сигурност ще успееш [smilie24] Пожелавам ти успех! В някой от постовете ти казаха че да ходиш с профи няма да има файда и не са те излъгали.Просто човека е ангажиран и няма да ти обърне внимание...Другото отивайки с него се явяваш един вид натрапник на сватбата не за фотографа иде реч...
Ето ти една бърза рецепта за натрупване на опит... На една сватба никой не знае гост от чия страна си [smilie3] Смело в ритуална зала и църква, но не се пречкай бъди незабележим Като начало заучи ритуалите къде какво се случва кое след кое следва и т.н Ресторанта не ти трябва ако схванеш първите две... За фотосесиите, зад шератон седиш е чекаш.Младожнците сами идват само не се пречкай по-отдалеко хем си снимай хем си гледай че ти ги и гласят...
Занаят се краде анадъмо [smilie3]
Най-добрия семинар е практиката...! Проба >грешка



Публикацията е редактирана (28-09-11 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 00:29

navy да ме прощаваш брат с последния си пост който пусна вече си помислих, че не си толкова мъжко момче [smilie8] [smilie21] [smilie7]
Тъй де мозъка мой за това си го и помислих де [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 00:50

Ти си голям мъж, виж колко бози показа [smilie18]

Лански, поговорките за левите ръце заврени някъде не са измислени без повод [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   28-09-11 01:17

"Най-добрия семинар е практиката...! Проба >грешка" -това е най тъпото което винаги става, така фотография не се учи.

На същия принцип ако застанеш пред един струг съм сигурен че след три дена ще се научиш да сваляш ножа... колко ли ще ас нужни за да можеш да сложиш друг... а супорта кой ще го настрои. Проба - Грешка! Дай и с комбайн ДОН 1300 да снабдяваме магазините в център-София с бира и безалкохолни...

Нищо не се учи с проби и с грешки... ? УЖАС [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 02:13

erotila ти как я научи тЪз фотИграфия само с семинари и без практика или бъркам?[smilie8]
Че и това дето си чул прочел и прочие... като си щракнал от първия път ли стана? Или само си чешиш езика?[smilie7]Такива индивиди като тебе са много интересни...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 02:15

И такива като теб също... практиканти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   28-09-11 02:19

не ипя алкохол, за това на семинари не ходя [smilie18] , с пияници не се срещам дори и УЗО да пият...

дано да съм ти интересен, не се върти къту фурнаджийска лопата, то много ум не е нужно за да знаеш как се учи нещо, било то фотография или взаимоотношения, нали съм ти го написал или ти е грапав езика и няма къде да го търкаш...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 02:22

Сега разбирам откъде се е появила поговорката за кучето и касапина [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 02:25

erotila не си ми интрсен ама хич даже. Не ти ли споменах,че преди няколко дни разцъках галерията ти... И освен Муделки не видях фотография [smilie21] [smilie8] Явно много семинари си посещавал [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-09-11 02:25)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   28-09-11 02:29

прекалено много ме е хванал раматиза и не могъ съ гъзя по полята да правя фотография на богомолки


аз пък никога не съм ти отварял профила [smilie18] няма и да го направя, благодаря ти че се интересуваш от мен, вече може да подариш на янкой 250лв и да си мислиш че всичко е готово... вече правиш фотография [smilie18]

със сигурност на съм пияница провери в хисторито на семинарите :Р

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 02:34

Тоа па кой се интресува от теб и пършавите ти снимки [smilie8] мУделките са за гледане в профила ти... Без да имам и 20 кадъра в живота си снимани като ти гледам профила ще те бия на момиче [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 02:34

А, не го и отваряй, че после никой не плаща 'вредни' [smilie8]

той пък нямал снимки [smilie8]



Публикацията е редактирана (28-09-11 02:35)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   28-09-11 02:36

хаха о говори ми а какви хубави изрази о така ме връхлетя о не спирай да си толкова мил...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 02:57

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/smuj6966.JPG




Дори не е и любителска снимка щот не съм и любител [smilie21]А в галерията си ще сложа navy чак когато ми писне от камерата [smilie21] Ама надали ще да е скоро...[smilie3]
Еротилче това е с мазно китаче батка [smilie3]



Публикацията е редактирана (28-09-11 03:00)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 03:04

зле...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   28-09-11 03:04

в профила ми виж с кво снимам [smilie18]

леле питали автора преди да пуснеш тук тази снимка, чудно кой си я е пуснал в нета щото трябва да е от тестващите кадри и да е в коша, явно някой си е помислил че нещу хубаво и мудерну [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: TheGodfather.   
Дата:   28-09-11 11:05

navy,erotila Ако обичате направете си ваша тема за нещо си каквото и да е дори и за киселото зеле и там си спамете.Благодаря на всички който ми дадоха съвет дори и той да не е най-доброто решение за мен.Относно снимането с профи става въпрос за следното:Аз не искам като съм с него той да ми казва къде да застана за да снимам или какво да снимам или каквото и да било.Просто искам да снимам,не искам да съм в тежест на някой или нещо подобно.Не искам да го притеснявам и да го питам ама тази снимка защо не ми стана по време на сватбата,пределно ми е ясно че той е на работа и трябва да си я свърши.След като свърши всичко,се прибираме кой от къде и му пращам снимките пък той ако иска да си ги ползва ако иска да не ги ползва,това си е лична преценка,или пък се виждаме някъде казва ми на бързо тази снимка става поради еди каква си причина или тази снимка не става поради еди защо си.Относно съветите да снимам сватби на познати-ами в момента нямам познат който да се жени.Другото нещо е че искам да се занимавам със сватбена фотография поради простата причина,че след много години ще има хора който ще си гледат снимките и ще си се радват.Това мен ще ме прави много щастлив защото ще знам,че заради мен си спомнят най-хубавият си ден от живота и че заради мен на стари години ще имат усмивка на лицето.Относно парите да наистина са важно нещо,но какво по важно има от това да знаеш,че след време ще си спомнят за вас и как сте увековечили най-щастливите,спонтанни и красиви моменти от тяхната сватба.От всичките коментари единствено съвета от Miro__Slav най-много ми хареса и за това му казвам БЛАГОДАРЯ.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 12:03

Еми хубу, то загубеното време и нерви са си твои, аз редовно гледам какво става около мен и спрях да се очудвам на нелогичното мислене на българина. Поговорките от едно време важат с пълна сила... хората не са се променили, всеки иска тънко, бързо, евтино и качествено и ако може да не се мине...

Лично аз не бих позволил на други фотографи, особено начинаещи да ми се мотат наоколо [smilie7]

Спирам да пиша по тази тема, но ще чета и ще се усмихвам отстрани [smilie7]



Публикацията е редактирана (28-09-11 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 12:32

navy прав си за поговорките ще ти кажа и аз една...
Кервана си върви кучето си лае... В случая не си кервана [smilie3]
А какво стана с обещанието ти да ни зарадваш със сватбена фотография? От както писа някъде, че ти остават 300 кадъра ли бяха колко бяха, налепих още 7 сватби и все с оная псен дето ти не я харесваш [smilie18] а от теб няма и 20 кадъра [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 12:38

TheGodfather. Дай координати на лични ...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: apollo   
Дата:   28-09-11 12:57

Оф още съм ерген ма требе надяна хомота... амаааа взимаме статива и с булката на някой хубав връх по изгрев... приобличаме се и почва сесия хахахах:-)))))))))))))[shtrak] [shtrak]


Другото с тълпа роднини и така нататък ми е все тая кой ще го снима [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: ilcoin   
Дата:   28-09-11 18:11

TheGodfather, след като си снимал сватби, направи селекция на най-доброто, ама на най-доброто. Постарай се да вземеш още един обектив (някакво светлосилно теле, или поне 24-70/2.8, за да имаш възможност за работа отдалече) и после се представи на някои от водещите фотографи в града в който живееш. Помоли го да работите заедно, и после снимай без да вървиш съвсем зад него. Просто осигури малко по-различна гледна точка. Снимай гостите, той младоженците ще ги снима достатъчно. Предложи му да му обработваш снимките безплатно. Заиграй се с децата. Въобще, постарай се да се пласираш добре и да върнеш добър резултат. Щото той полза от тебе няма, а трябва да има (ако ме разбираш).

Имай предвид, че да снимаш в ресторанта значи да ти се осигути още една порция, което може и да не се хареса на организаторите. Тоест, подготви се за идеята да не оставаш там задълго. Предложи на фотографа ти да правиш портрети на гостите, докато той прави сесията с младоженците и кумовете, ще ти е благодарен със сигурност ;)

В краен случай, поговори със свещенниците в църквите, в които обикновено хората се женят в твоя град и отивай когато те са там и има сватби. Поискай разрешение за снимки или се мотай около гостите и щракай. Не ставай нахален и се дръж възпитано, облечи се добре. Не е цяла сватба, ама все е нещо. Може и в ритуалния дом да се пробваш.

И не се връзвай на кибиците тука, от тях полза за сватбено снимане няма да видиш, щото всеки на тва разчита, а и се мисли за №1.

И най-важното, не забравяй да се усмихваш на гостите [shtrak]

П.С. Купи си голяма карта и поне още 1 батерия.

П.С. х2 Ако ти кажат "не", просто си тръгни и не прецаквай деня на хората. [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-09-11 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 18:45

ilcoin [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bordon   
Дата:   28-09-11 19:42

ilcoin
Казано точно, ясно, конкретно и коректно :-)

Поздравления :-)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-11 23:20

Мен лично една единствена сватба ме отврати да снимам хора, камо ли на събитие с повече от 5 човека заедно...
Още повече с 450Д и китовия обектив- резултатите ще са посредствени, колкото и да има опит и поглед и идеи. Поне един обектив светлосилен да имаше.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: tricky8600   
Дата:   29-09-11 00:02

Сватбена фотография не ме вълнува, но имам във Фейса добавен - Балевски фотография.
Е,ми ...чак ми се иска да се оженя като му гледам снимките [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: TheGodfather.   
Дата:   29-09-11 00:05

Според вас кой светлосилен обектив е добър за сватбената,питам защото все още не ги знам много обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: kadar   
Дата:   29-09-11 00:17

200/2 VR ...е много добър обектив за Сватби. Виждал съм снимки с него.....еми нямам думи...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: ilcoin   
Дата:   29-09-11 10:56

Дълълг твърд обектив не е особенно практичен, понеже там си сред хората и за по-общ план ще е трудно. Освен това ситуациите се менят доста бързо и обикновено няма време за смяна.

В твоя случай може би най-практично ще е да си останеш с китака (за затворени пространства и общи планове отблизо) и да добавиш нещо от типа на 24-70, 28-105. Този обектив на кроп ще ти даде сравнително подходяща перспектива като втори фотограф. Няколко крачки назад, но не прекалено далече от основните събития + малко повечко зуум за портрети в близък план. Колкото по светъл, толкова по-добре.

Ориентирай се към 2-ра употреба, сигма и тамрон имат изгодни предложения. Не се впрягай на форумните глупости, че били "мекици" и незнам какво си. Повечето от тях спокойно покриват поне 6МРх, което е повече от достатъчо за това, което ще правиш.

Може да добавиш и един ръчен 135мм. Има хубави и евтини руски и източно-германски цайсове за тия пари. Става добре за портрети на родата в църквата и ритуалния дом. Тук мога да ти препоръчам Юпитер-37А. Преправя се много лесно на байонет и е доста добър и компактен обектив. И се продава за смешни цени в базара. Вместо него, може да вземеш и един 55-200 (дългия кит). Пак ще върши работа.

Хубаво е да се обзаведеш и с един 50/1.8.

Но при всички случаи ще ти трябва някакъв зуум-обектив, така че наблегни в началото на него.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Char   
Дата:   29-09-11 14:32

ilcoin, цялата тема и бръщолевеници си заслужаваха заради твоето включване. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: chukov   
Дата:   29-09-11 15:07

Кефите ме как обсъждате кой обектив е подходящ за сватба все едно на сватба се ходи с 1 обектив



Публикацията е редактирана (29-09-11 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   29-09-11 15:12

А аз с един... твърд [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: chukov   
Дата:   29-09-11 15:13

с 1 твърд ходиш като гост

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   29-09-11 15:16

Аре на бас [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: chukov   
Дата:   29-09-11 15:18

Морски всеки може да изснима сватба с 1 обектив. Разликата е в резултата и разнообразието на кадрите



Публикацията е редактирана (29-09-11 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   29-09-11 15:21

Ся ще ни се накарат, че пак спамим темата [smilie7]
Но и на последното ти твърдение имам конкретен отговор...
Дефакто ако съм със зуум, добрите и разнообразни кадри ще са по малко [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bpavlov   
Дата:   29-09-11 23:00



Що ве Нави, да не ти куца мултитаскинга, да не можеш да зумиш и кадрираш едновременно? Дотук с твърдия сме видяли 1 разнообразен кадър всичко на всичко, със зума със сигурност ще ги докараш повече.
И щом не искаш да показваш снимки, спри да се изказваш като капацитет, защото не е ясно дали си. Разбрахме, че ТУК (така си описал по-горе форума, с главни букви), е място, където сме само плебеи, под твоето ниво, няма лошо, ама спри тогава и да пишеш, а?

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   29-09-11 23:47

Псс Бояне не така...! За navy "професинален гост на сватба" или само добро или нищо... А тия щатните да ти кажа знаеш ли кви са гадняри и как се пречкат на гостите [smilie8] Хем не могат хем се пречкат [smilie21] Лоши хора ей [beer] Само за ядене мислят [smilie21]



Публикацията е редактирана (29-09-11 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   29-09-11 23:50

Ако се идентифицираш като такъв... то упреците отправяй към себе си [smilie7]
Също така не може да кажеш, че този, който НЕ показва кадри е неук или некадърен!
Той просто не е доказал своята кадърност.
Но ако няма нужда да доказва това, защо да не се държи така, както се усеща и му приляга [smilie5]
Също така допускаш една голяма грешка, след като си мислиш, че зуумирането е въпрос на мултитаскинг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bpavlov   
Дата:   30-09-11 00:04


Не съм казал, че който не показва кадри, е неук или некадърен, а че не е уместно да се изказва като капацитет за работата на другите. Крайните мнения като твоите изискват някакво реално покритие, не само в твоята самоуверена мъдра глава. Така ще покажеш, че уважаваш поне част от хората във форума, в това число и администраторите, ТУК.
Дали успя да ме разбереш и без мултитаскинг?

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 00:07

Не, не те разбрах...

Трябва ли всеки, който изказва мнение да доказва, че няма сестра?

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bpavlov   
Дата:   30-09-11 00:22


Толкова ти е оригинален и затапващ коментара, че няма какво да се отговори просто. Може би не е съвсем адекватен, защото често ти се налага да обясняваш, че нямаш сестра

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 00:25

Така е, не съм много силен в приказките и обясняваките... докато с фотото и един твърд обекти може да те замисля доста за това как снимаш и как би могъл някой ден... евентуално [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bpavlov   
Дата:   30-09-11 01:20


Именно за това говорим, хайде замисли ме, спри да говориш и покажи как се прави с твърдия обектив. Покажи снимките, ако не си гол самохвалко и страхливец

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Navy   
Дата:   30-09-11 08:47

Явно не си добър в покера [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: ando   
Дата:   30-09-11 09:20

Navy, ти може да нямаш нужда да се доказваш, но за да тежи приказката ти, си длъжен да докажеш, че знаеш какво говориш, в противен случай това, което твърдиш няма никаква тежест и оставяш у хората впечатление, че си един обикновен лопоторко. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: prisonbreak   
Дата:   30-09-11 09:26

Аре бе Нави. Покажи някой кадър.Ти изобщо , можеш ли да снимаш? А фотоапарат имаш ли?Дори и от тия хартиените. Покажи нещо. Само дрънкаш некви работи.
Докажи приказките си.Защити тезите си с твой кадър...

Па сестрите и покера ги остави за други форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: chukov   
Дата:   30-09-11 09:50

Между другото по въпроса за сватбената фотография могат много полезни неща да се кажат, проблемът е, че са малко хората, които искат да слушат.

Прави ми впечатление, че куцо и сакато има собствено мнение без да има минимална дори практика в това начинание.

Това е една от причините, която ме възпира да споделям собствения си опит в подобни теми.

В случая никой конкретно не визирам, просто използвам темата да кажа какво мисля.

А опитът учи на страшно много неща.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: n1x0n   
Дата:   30-09-11 09:55

Аз, ако съм сватбар - ше се накича с 2-3 NEX5-ци с различни светли, твърди обективи и това ще е. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   30-09-11 09:59

В едно село, в едно работливо село, един нещастен ден напекло слънце, то слънцето си светило и за добрите хора и за лошите. Седнали лошите в кръчмата и пили пили и яли пили, добрите, работили в близкото оризище, от време на време поглеждали към Слънцето и се усмихвали... нали то светело за всички. Подухал и хладния ветрец слънцето се навело над хоризонта и скоро спряло да свети.
Мислите ли че на слънцето му пука за оризовата ракия... то винаги свети!

пп
Когато имаш очи да видиш, звезди посред бял ден, един ден ще осъзнаеш че жътварите са прибавили паричка в джобчето си, а "лошите" са се разделили с няколко... и то само щото са ВЕЛИКИ!

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: vale_en   
Дата:   30-09-11 10:04

navy, много готин кадър, евала от мен[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: ilcoin   
Дата:   30-09-11 10:23

@n1x0n - с телеметрици ще е съвсем арт олд-скуул [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   30-09-11 10:36

chukov пускай темата със сигурност има хора които искат да прочетат или да научат нещо в този форум. За лайците кво ти пука [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-09-11 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 10:38

Adno, не държа да ми възприемате приказката като 'тежка' [smilie8]

А в галерия "Сватбени" наистина е голяма скука...

Разходих се във фейсбука до галерията на Балевски. Хубави работи...
Той е автор, в чиято галерия като влезеш все едно влизаш в музей на изящните изкуства. Всичко е премерено, подредено, лъскаво и чудесно изглеждащо...

Другият автор, който ме кефи е Бони. В неговата галерия все едно влизам в лунапарк на Щастието. Емоция, емоция, много емоция... няма я тази лъскавост и подредена помпозност като в Балевски, но има страшно много емоция. Там не запомням какво е било около младоженците, но запомням КАК е било...

Следващият автор е Филадендрона... евала, човек с много свежи идеи. От неговите кадри в съзнанието ми остават и емоциите, и ситуациите, и лицата...

Има и един много активен в сватбените среди автор с добре изпълнена сватбена фотография. Делийски покрива наистина един голям сегмент от поръчките в България, и не само в нея...
От него ми остава в съзнанието синият цвят по булчинските рокли...

Абе... от всеки по нещо, другите просто... се губят [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: ando   
Дата:   30-09-11 10:40

navy написа:

> Adno, не държа да ми възприемате
> приказката като 'тежка' [smilie8]

В такъв случай можеш да ни я спестиш.

За останалото в поста ти съм напълно съгласен с теб.



Публикацията е редактирана (30-09-11 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: marrio31   
Дата:   30-09-11 13:43

navy с един твърд а[smile] мога да се съглася за твърдите ако имаш 3 тела със три твърди..например 20мм,50мм,105мм ,така става,иначе ше изпуснеш половината моменти с гаранция

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 14:27

Нищо не съм изпуснал, абсолютно нищо [smilie7]
И нищо няма прекадрирано, изрязано или допълнително кропвано!
Кадрите са 1:1 визуално така, както са заснети [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: ilcoin   
Дата:   30-09-11 16:01

Морски, ай пусни нещо за гледане
[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]



Публикацията е редактирана (30-09-11 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   30-09-11 17:00

Още не е проявил картата [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 17:13

Не, не виждам никакво предизвикателство за да показвам каквото и да било [smilie7]

И без да е нужно сравнение с каквито и да е кадри се вижда, че във Сватбени е скука и трагедия [smilie7]

С изключенията, които споменах де [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »