Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: TheGodfather.   
Дата:   26-09-11 22:37

Здравейте,наскоро приключи началното ми обучение за фотограф.Решил съм да се занимавам професионално със Сватбена фотография.За това имам идея,но не знам дали ще се осъществи...става въпрос за следното:Ако някой сватбен фотограф има желанието да ми бъде учител и да ме взима с него за да трупам опит ще съм му много благодарен.Не искам пари,не искам права за снимки и каквото и да било,просто искам да трупам опит,а това става като се снима постоянно,искам единствено да трупам опит нищо повече.Техниката ми в момента е Canon 450D с китовия обектив(стабилизиран). Ако някой има желание да ми пише л.с.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: cameraman   
Дата:   26-09-11 22:54

Успокой се.... Ще се случи.... Всички свиват ушенцата, като зайци... и не знаят какво ще стане утре... Ти гледай напред... Не гледай Нас... И да не протегне никой ръка към теб... ако искаш- ще се научиш... Интернет е огромна порта... Оттам нататък- техниката е много по-достъпна и снимането е много по-бърз процес- до виждането на резултата... Ожених се, за да си купя първия апарат- никон Ф-301 през 1988/ сега никонците се кефят/... До ден днешен не намерих философския камък.... Ако искаш много- намери пътя....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 23:02

Защо всички си мислите, че сватбеното снимане е начин да научите повече и да станете добри фотографи?

Според мен сватбарското снимане учи само на пороци [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: nirval   
Дата:   26-09-11 23:41

занимавай се с репортаж-сватбата е същото

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-09-11 23:49

Сватбена градска фотография[smilie3]
В моето скромно село, при нашите сватбени фотографи, може да се научи толкова много, колкото може да се научи от едно магаре, с две думи как да не можеш да снимаш на сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 23:55

А всъщност какво може да се научи по време на едно сватбено снимане [smilie7]
Между акордеоните, тълпата, бързането, чалгата, кич-а, бързането, чалгата, теснотията, пречкането на всеки с камера и фото, бързането, чалгата...

Бързането и чалгата казах ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: e-design   
Дата:   27-09-11 00:04

явно знаеш за какво говориш Морски ;-) момчето знае какво да иска, ама явно малко оъ вас могат да му го предложат (дори и без пари ) [shtrak] светлина в обектива и доволни клиенти forever ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 00:13

Еми знам, защото един развиващ се фотограф може много да научи и с успех и приятни емоции по време на пленери и градски събирания, отколкото по време на една сватба [smilie7]

По време на сватба нещата се изменят динамично и не винаги има време самият ти да отреагираш, камо ли да обясниш това как може да се заснеме и да анализираш след това заснетото...
Един добър сватбен фотограф надали би се разсейвал с обучаващи 'маневри на 5-я етаж' [smilie7]

Освен ако не е от тези, които бичат всяка седмица по 1-2 сватби и ги претупват набързо, тази да мине, другата да дойде, дисковете на клиента, мангите в джоба и бай бай всеки по пътя си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: nenov   
Дата:   27-09-11 00:34

1.Учиш портретна и репортажна фотография.
2.Набавяш си добра техника с нисък шум при висока чуствителност и светлосилни обективи.
3.Снимаш сам сватба няколко пъти /евентуално като подарък/.
4.Преценяваш дали ставаш и дали си струва.
5.И най-важното: трябва да си влюбен много във фотографията и поне малко в булката, за да я видиш красива. Ако си безразличен или те интересува само заплащането, нищо не става.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 00:37

5. [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: pepi34   
Дата:   27-09-11 00:40

Пич, за такива като тебе съм организирал един семинар в края на октомври с участието на Световно-известен сватбен фотограф. Провери в темите. Ще ти дам по надолу линк и не е скъпо, само 250лв. Не си прави илюзии, както си решил нема да стане, без парички никои фотограф с име няма да ти даде занаята си.Опита се трупа с години, конкуренцията е голяма, всеки който може да държи фотоапарат снима сватби.Това вече се смята за златната кокошка във фотографията.Такива като тебе с лопата да ги ринеш, а пазара е слаб, хората нямат парички, обедняването е национален проблем.Не слушай , кой какво ще ти пише в темата, аз съм от 10г в играта знам за кво иде реч. И между другото и аз не знам, що всички се пънете да снимате сватби, само това ли е фотография?!? Друго нищо ли не се снима вече? Аз от 5 г. се чудя какво друго да снимам, хората вече се снимат сами! Как мислите, колко процента от реалните сватби си наемат фотограф за над 150лв? Или може би сте чували, че някои взимат по 1000? Да взимат, ама вие знаете ли кога ще ги вземете? Тогава когато аз почна да правя операции и да взимам по няколко хиляди лева за това.[shtrak] Иначе ОК, който е решил да прави бизнес от това, добре, това е красива, творческа професия. Но без пари няма да стане. Апарат(фул фрейм), обективи(3 бр поне), учене, практика и пак учене. И това заедно с разходите за цял живот! Един апарат живее не повече от 2г, после взимате нов за 5 бона, а стария продавате за 1к или става антика. Това е истината, всичко друго е несериозно, просто да идем да се повеселим на нечия сватба.[beer]
Единственият истински коментар тук е на Ненов. При него има МНОГО добри курсове, ако си от Варна се запиши, ако си от София или можеш да дойдеш за 2 дни линка по-долу.



Публикацията е редактирана (27-09-11 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: pepi34   
Дата:   27-09-11 00:45

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1348345&t=1348345&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: tisho86   
Дата:   27-09-11 00:49

nenov и pepi34 са много прави!

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: n1x0n   
Дата:   27-09-11 01:04

Учи се да си добър фотограф, а не сватбен фотограф, че в БГ тези неща много рядко се припокриват.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 01:18

[smilie18]
май това е най-вярното изказване

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   27-09-11 09:15

Автор: pepi34
Дата: 27-09-11 00:45


много странно мнение е да предлагаш семинар за обучение по сватбена фотография при положение че:
Гостът ти не снима с... Canon 450D с китовия обектив(стабилизиран).
Каква е файдата от такова присъствие при положение че фотографи с разлика в техническия смисъл са поне 4000лв + безценния опит.
Какво може да се научи при положение че 80% от присъстващите навярно не знаят какво е фокусни зони, не знаят за зони за мерене, не знаят за буквата "М" във фотографията каква тежест има.
Какви ползи ще има TheGodfather, от този семинар, като той дори не осъзнава че най сложното снимане е репортажното, за да стане и сватбен фотограф трябва да вкара и много художествена част в почти 80% от кадрите им... другите се трият.
Каква полза има този семинар за хора които мислят че 250лв са разликата м/у фотограф/и аз имам китак с стабилизация.

Или някой умен ще каже че със светкавицата в църквата прави запълващо осветление с отразена светлина във купола на църквата... [smilie18].

Или може би като снима в панелката във Люлин ще изкара снимка като от жилище в страната на американските сериали.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 10:49

Той самият Бабичос ще се чувства тук като... че нямам точните думи за ситуацията [smilie7]

КАК човек, който снима в друга държава, с други критерии, при други условия... ще дава поне малко полезни съвети за хора, които евентуално ще снимат сватби в квартал Дудучене, в панелките и тесните улици и ресторанти, с време за фотосесия 45 минути С ТРАНСПОРТА и чалгата лееща се отвсякъде [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: lansky   
Дата:   27-09-11 11:58

нейви - стига с тая чалга - да не снимаш с ушите)))

и чалга да е и класическа музика да е - фотографа е там да снима, той е на работа, не на гости.

отделно, че като се е завъртяла чалгата - ритуалите са минали (щото на самите ритуали няма чалга) и едни репортажи правиш на пияните роднини... или едни художествени снимки на дансинга.... ум да ти зайде... не знам на рок - сигурно шИдьоври излизат вместо пияници...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 11:59

Определено много по добри кадри излизат, но ти откъде ще знаеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bleki1   
Дата:   27-09-11 12:03

TheGodfather,
Не съм сватбен фотограф, не съм никакъв фотограф-имам си съвсем различна професия. Снимането ми е просто хоби. Всичко започна така-абитуринтски балове (на познати), детски рождени дни (пак на познати) една сватба (отново на познати) и оттам едни от гостите на първата сватба се зажениха, та втори се зажениха. Ходил съм на фотографски курсове-оттам научих кадрирането, всичко останало е гледане на снимки, хиляди-от сватби, от тържества, кадриране, гледна точка и т.н. Разбира се че няма да е зле да си с професионален фотограф на сватба-но просто той няма да ти обърне внимание. На него му е платено да не изпуска момент. 12-15 часа той е нащрек така че не съм сигурен дали ще можеш да научиш нещо.
Моето мнение е-отиди на сватба на познати. Дори и да си имат фотограф, като гост снимай си и ти без да му пречиш и без да се натрапваш (наистина е много гадно да се вреш на фотографа) и после сравни неговите снимки и твоите. С 450Д-то можеш да снимаш на повечето места (и аз с него започнах) Проблема е в китовия обектив-ще имаш трудности в по-тъмни пространства...а по време на сватба те са доста. И пак...гледай снимки за да се научиш да кадрираш. Останалото е много практика и разбира се техника. Снимай и сам ще разбереш-ставаш или не ставаш.
Това е моя съвет. Снимай и хич да не ти пука. Успех![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 12:03

Къде по яко е да снимаш на форинър или металика... отколкото на чалга [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/orxv3891.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: lansky   
Дата:   27-09-11 12:06

нейви - друга снимка нямаш ли - та пак се излагаш с тази

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 12:15

Разбира се, че се излагам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-09-11 12:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 12:36

Иска ли питане [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »