Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша
Автор: satyno   
Дата:   30-08-11 00:20

Някой ползвал ли е Seagull SYK-5 SYK5 Wireless Remote Flash Slave Trigger



http://i.ebayimg.com/17/!BT6v09!!Wk~$(KGrHgoH-CcEjlLl4lRpBKK-7S0u7g~~_12.JPG


за снимане с вградените светкавици на Canon и Sony. Според този блог върши работа за Sony Nex. Други подобни оптични тригери на разумни цени?


Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчиташ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: valen_tin   
Дата:   30-08-11 10:12

никой ли не е ползвал?

ако работи с некс ми звучи много интересно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчиташ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-11 10:45

Аз си купих 6-цата дето е с минолта обувка ама се оказа че няма копченцата отзад за preflash настройките и никаква работа не ми върши [smilie2]

а и 560-тката на YongNuo не може да игнорира префлаш от НЕКС т.е. не работи с некс

Сега реших че ще изчакам или радио тригер или адаптер за некс направо или 7-цата некс дето има обувка



Публикацията е редактирана (30-08-11 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчиташ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: d_ave   
Дата:   30-08-11 16:17

преди няколко месеца и аз питах как да игнорирам префлаша и да паля светкавица сигма с вградената й клетка. сред многото плява успяха да ми дадат и адекватен отговор. при мен паля с канон 50д, ама може и за некс да има подобно. ако на некса има възможност да се фиксира експонацията (при канон е с *), тогава става следното - натискаш *, светкавицата светва, изчаква се малко докато зареди светкавицата отново и при натискане на спусъка няма префлаш. това за сега е единствения начин да се лъжат оптични тригери, всичко друго не бачка както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: satyno   
Дата:   30-08-11 16:52

Тоя номер със звездичката е ясен за Канон. Не зная дали съществува при NEX, Sony Aplha и другите марки ( Nikon са лесни - имат ръчни настройки на вградената светкавица). Доколкото разбирам, тази джиджавка просто забавя импулса от TTL сигнала извесно време според това, как си я настроил, и след това пали поставената на обувката ( или свързаната с кабелче) светкавица
???



Публикацията е редактирана (30-08-11 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-11 16:56

A700 има ръчни настройки - слагаш на 1/16-т аи рбаоти ама там има още 50 начина да вържеш светкавица. [smilie18] [smilie18] Кактои при 50Д.

За НЕКС-а единствения начин е с горе посочения тригер или с 460-тки на YongNuo

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: satyno   
Дата:   30-08-11 17:09

Принципно не ми е ясно какво прави горното устройство:
Има два(?) импулса
Първият е на ТТЛ-а.
Вторият е изчисленият от ТТЛ-а необходим за осветяване на обекта.
Seagull SYK-5 SYK5 прихваща първия, забавя го и пуска допълнителната светкавица
или
Пропуска първия и се пали от втория
?


Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   30-08-11 17:41

В този ред мисли... възможно ли е да закача такъв на безжичен тригър (YN 602 в случая)

Зашо ли ми е да правя такава щуротия?

Висок клас сапунерка, без гнездо за външна светкавица;
най-вече за разни планински преходи, в които е приоритет ниското тегло на багажа?

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: valbg1   
Дата:   09-03-12 16:18

Искам да ползвам светкавични лампи като тази
http://dynaphos.com/product.php?c=3&sc=11&id=104

но да снимам с компактен апарат (т.е. без гнездо за външна светкавица и без ръчно управление на вградената).

Проблема, ясно е префлаша на вградената светкавица, който пали лампите рано и не мога да го изключа от сапунерката.

Фото тригери като посоченият в началото на темата, с регулиране за префлаш не намерих по-евтини, така че нека да е такъв.

Някой има ли опит дали ще се получи с такива тригери, вързани към лампите с кабел и дали един тригер ще може да се върже едновременно (паралелно) към две лампи?


Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша на Sony и Canon
Автор: JohnyWalker   
Дата:   09-03-12 16:57

SYK-5 го тествах (може би недостатъчно) в магазина, но за съжаление не успях да избегна префлаша на Nex 5N [smilie23]

За сметка на това, открих нещо много интересно, с SB800 (Никон), сложена на 1/4 (би трябвало да стане и на 1/2) мощност, флаша на Некса сложен на -2ЕВ (за да не влияе много на снимката) и Ауто ИСО (много важно!) Успях да постигна (почти) TTL мерене.

Какво се случва, некса флашва 1 път - СБ800 флашва 1 път, Некса мери осветеността, компенсира си ISO-то и светва 2 път, понеже СБ800 е на 1/4 мощност (1/2) успява да светне втори път.

Трябва допълнителни тестове, но аз съм много доволен от първоначалните опити. [shtrak]

Това става само с малки светки, за студийно трябва да разбера какъв е проблема на SYK5 :(

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша - има ли го някой в София за проба
Автор: satyno   
Дата:   27-06-12 16:37

Здравейте!
Има ли някой в София Seagull SYK-5 за бърза проба? В момента не го намирам в наличност в магазините. Благодаря ви много!-)


Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен тригер отчитащ TTL префлаша - има ли го някой в София за проба
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-12 16:54

да имам го работи със NEX-5

ето тука малка статийка с картинки драснах преди време

http://karaatanasov.info/index.php?entry=entry111229-221046


Ето как изглежда комбото


http://karaatanasov.info/nex5flash/DSC00022.JPG



с 5N може и да не работи ...щото 5n е по-бърз

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »